Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do skrzyni biegów

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez karolsky Zobacz wpis

Bo jeśli da się kupić 3l oleju(zamiennik) za 200zł to zostanie w kieszeni 400zł na inne rzeczy, bo oryginał to min 200zł za 1l. Znalazłem ten olej, niby spełnia aprobatę G052527A2 i za 3 litry 100zł, czyli 500zł zostaje.
    VALVOLINE GEAR OIL 75W 1L | Sklep Online Galonoleje.pl
    Za G052527A2 w serwisie płaciłem po 49zł za litr, w 1l butelkach także nie wiem skąd masz taką cenę
    Skoda Octavia II FL
    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

Komentarz

• Jeden z kolegów, z którym rozmawiałem na pomorskim spocie, zalał jakiś zamiennik i na 5tym i 6tym biegu miał dziwne odgłosy ze skrzyni biegów. Po zmianie na ori olej odgłosów brak.

Tydzień temu sam zmieniałem u siebie olej w swojej Octavii (6cio biegowy manual) i udało mi się zlać 2,3l, prawdopodobnie dlatego, że miałem przód auta wyżej niż tył.
      Przygotowany byłem na maksymalnie 2 l (2 butelki G 052 527 A2 zakupione tu Link, ale jeszcze, gdy cena była 100 zł).
      Wszędzie piszą, że schodzi 1,9 l, więc musiałem dokupić trzecią, na szczęście zakup z lokalnego podwórka i udało się odebrać szybko osobiście. Jakby co to zostało mi 0,7 l oleju.

Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
      Już po wymianie weszło 1,6L, odczucia super, stary olej ciemny brąz jak kawa. Polecam
      1,6 l wlałeś, bo tyle zlałeś tylko?

Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
      Za G052527A2 w serwisie płaciłem po 49zł za litr, w 1l butelkach także nie wiem skąd masz taką cenę
      Kiedy i dokładnie gdzie tyle płaciłeś? Z czystej ciekawości skontaktowałbym się i zapytał o aktualną cenę.

Tu macie kilka fotek:

Miejsce którędy wlewa się olej do skrzyni biegów, wykręcony czujnik biegu wstecznego, płaskim kluczem klucz 22 da się odkręcić czujnik bez zdejmowania podstawy akumulatora, wlewanie w bok skrzyni biegów, do poziomu dolnego gwintu to błąd, bo prawidłowy poziom oleju jest wyższy, do sprawdzenia w serwisówce:

Odkręcona śruba spustowa (imbus nr 18), widać koło zębate układu różnicowego:

Olej po szybkim spłynięciu w pierwszych sekundach po odkręcenie, leniwie ściekał u mnie z 2h:

Drugie miejsce, którędy spuszcza się olej, śrubą spustową nie wszystko spływa, ponieważ skrzynia ma jedno zagłębienie w obudowie w sekcji zębatek biegów i jedno w sekcji ukladu różnicowego:

A tak wygląda olej zlany z mojej Octavii ze skrzyni biegów po przebiegu około 66k km (około 3,5 roku), całkowicie nieprzezroczysty, śmierdzący przepracowanym olejem:

Ostatnio edytowany przez spj; [ARG:4 UNDEFINED].
      Pozdrawiam,

Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

Komentarz

• Do skrzyni LVN wchodzi 1,6L, skrzynia ma pojemność ok 2L, kupowałem w ASO SKODA Olsztyn po 49zl za litr
        Skoda Octavia II FL
        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

Komentarz

• Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
          Do skrzyni LVN wchodzi 1,6L, skrzynia ma pojemność ok 2L, kupowałem w ASO SKODA Olsztyn po 49zl za litr
          Może G052512A2 kosztował 49 zł - Link (olej do LVN)
          ale G052527A2 na raczej nie - Link (olej do 0A4 dla wersji 6-biegowej)
          Obie to oferty POLBIS Auto Skoda z Olsztyna.
          Butelki z olejem miałeś okrągłe (pierwszy link) czy spłaszczone (drugi link)?
          Pozdrawiam,

Komentarz

• Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
            Do skrzyni LVN wchodzi 1,6L, skrzynia ma pojemność ok 2L, kupowałem w ASO SKODA Olsztyn po 49zl za litr
            Chyba coś Ci się w tych numerkach przestawiło. Dzwoniłem do kilku ASO i cena za 1l G052527A2 to 250-260zł. Sprawdź proszę jeszcze raz jaki olej kupiłeś i czy przez przypadek nie jeździsz na innym niż powinieneś.

Mam jeszcze jeden dylemat. Na stronie skrzynie.com.pl jest ta skrzynia i dedykowany olej do niej to G052171A2 który kosztuje 90zł/l, ale ASO twierdzi, że ten olej nie nadaje się do mojej skrzyni. Paranoja jakaś.

Skrzynia biegów - SKODA OCTAVIA II 2,0 Diesel KXZ

Komentarz

• Tez mam zagwozdkę z olejem ,bo ponoć po 2012 do 6-stek tylko G052527A2 ,a wcześniej mozna było lać G052171A2 który jest ponizej 100 za litr i do niego polecany zamiennik to Fuchs
              Sintofluid FE 75W do kupienia za ok. 110 zeta za 3 l

Ostatnio edytowany przez romi-70; [ARG:4 UNDEFINED].
              Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

Komentarz

• Zamieszczone przez romi-70 Zobacz wpis
                Tez mam zagwozdkę z olejem ,bo ponoć po 2012 do 6-stek tylko G052527A2 ,a wcześniej mozna było lać G052171A2 który jest poniżej 100 za litr
                Tak, G052527A2 i dlatego jest taki drogi, bo nie ma 100%-ego zamiennika i potrafi na nich (tych prawie zamiennikach) huczeć bieg 5 i 6ty, tak miał jeden z kolegów z którym rozmawiałem, więc ja nie ryzykowałem. Z tym że u mnie zeszło 2,3l i musiałem dokupić, zdjęcia masz powyżej jaka smoła u mnie spłynęła.
                Bierz od gościa tadzik_2000 z alledrogo, ma najtaniej, napisz mu przy okazji pozdrowienia od kolegów z Gdyni, którzy też od niego brali
                Pozdrawiam,

Komentarz

• Zamieszczone przez ;n2682186
                  Tak, G052527A2 i dlatego jest taki drogi, bo nie ma 100%-ego zamiennika i potrafi na nich (tych prawie zamiennikach) huczeć bieg 5 i 6ty, tak miał jeden z kolegów z którym rozmawiałem, więc ja nie ryzykowałem. Z tym że u mnie zeszło 2,3l i musiałem dokupić, zdjęcia masz powyżej jaka smoła u mnie spłynęła.
                  Bierz od gościa tadzik_2000 z alledrogo, ma najtaniej, napisz mu przy okazji pozdrowienia od kolegów z Gdyni, którzy też od niego brali

Czytałem twój post tylko mam pewne obiekcje co do sprzedawcy czy aby nie trefny ten olej bo tylko 2 rzeczy ma w ofercie... Tak jakoś mam obawy , ale jak polecasz to moze się skusze
                  Ostatnio edytowany przez romi-70; [ARG:4 UNDEFINED].
                  Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X