Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do skrzyni biegów

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez karolsky Zobacz wpis

    Bo jeśli da się kupić 3l oleju(zamiennik) za 200zł to zostanie w kieszeni 400zł na inne rzeczy, bo oryginał to min 200zł za 1l. Znalazłem ten olej, niby spełnia aprobatę G052527A2 i za 3 litry 100zł, czyli 500zł zostaje.
    VALVOLINE Gear Oil 75w 1L| Sklep Online Galonoleje.pl
    Za G052527A2 w serwisie płaciłem po 49zł za litr, w 1l butelkach także nie wiem skąd masz taką cenę
    Skoda Octavia II FL
    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

    Komentarz


    • Jeden z kolegów, z którym rozmawiałem na pomorskim spocie, zalał jakiś zamiennik i na 5tym i 6tym biegu miał dziwne odgłosy ze skrzyni biegów. Po zmianie na ori olej odgłosów brak.

      Tydzień temu sam zmieniałem u siebie olej w swojej Octavii (6cio biegowy manual) i udało mi się zlać 2,3l, prawdopodobnie dlatego, że miałem przód auta wyżej niż tył.
      Przygotowany byłem na maksymalnie 2 l (2 butelki G 052 527 A2 zakupione tu Link, ale jeszcze, gdy cena była 100 zł).
      Wszędzie piszą, że schodzi 1,9 l, więc musiałem dokupić trzecią, na szczęście zakup z lokalnego podwórka i udało się odebrać szybko osobiście. Jakby co to zostało mi 0,7 l oleju.


      Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
      Już po wymianie weszło 1,6L, odczucia super, stary olej ciemny brąz jak kawa. Polecam
      1,6 l wlałeś, bo tyle zlałeś tylko?

      Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
      Za G052527A2 w serwisie płaciłem po 49zł za litr, w 1l butelkach także nie wiem skąd masz taką cenę
      Kiedy i dokładnie gdzie tyle płaciłeś? Z czystej ciekawości skontaktowałbym się i zapytał o aktualną cenę.



      Tu macie kilka fotek:

      Miejsce którędy wlewa się olej do skrzyni biegów, wykręcony czujnik biegu wstecznego, płaskim kluczem klucz 22 da się odkręcić czujnik bez zdejmowania podstawy akumulatora, wlewanie w bok skrzyni biegów, do poziomu dolnego gwintu to błąd, bo prawidłowy poziom oleju jest wyższy, do sprawdzenia w serwisówce:


      Odkręcona śruba spustowa (imbus nr 18), widać koło zębate układu różnicowego:


      Olej po szybkim spłynięciu w pierwszych sekundach po odkręcenie, leniwie ściekał u mnie z 2h:


      Drugie miejsce, którędy spuszcza się olej, śrubą spustową nie wszystko spływa, ponieważ skrzynia ma jedno zagłębienie w obudowie w sekcji zębatek biegów i jedno w sekcji ukladu różnicowego:




      A tak wygląda olej zlany z mojej Octavii ze skrzyni biegów po przebiegu około 66k km (około 3,5 roku), całkowicie nieprzezroczysty, śmierdzący przepracowanym olejem:




      Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
      Pozdrawiam,


      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

      Komentarz


      • Do skrzyni LVN wchodzi 1,6L, skrzynia ma pojemność ok 2L, kupowałem w ASO SKODA Olsztyn po 49zl za litr
        Skoda Octavia II FL
        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

        https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
          Do skrzyni LVN wchodzi 1,6L, skrzynia ma pojemność ok 2L, kupowałem w ASO SKODA Olsztyn po 49zl za litr
          Może G052512A2 kosztował 49 zł - Link (olej do LVN)
          ale G052527A2 na raczej nie - Link (olej do 0A4 dla wersji 6-biegowej)
          Obie to oferty POLBIS Auto Skoda z Olsztyna.
          Butelki z olejem miałeś okrągłe (pierwszy link) czy spłaszczone (drugi link)?
          Pozdrawiam,


          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
            Do skrzyni LVN wchodzi 1,6L, skrzynia ma pojemność ok 2L, kupowałem w ASO SKODA Olsztyn po 49zl za litr
            Chyba coś Ci się w tych numerkach przestawiło. Dzwoniłem do kilku ASO i cena za 1l G052527A2 to 250-260zł. Sprawdź proszę jeszcze raz jaki olej kupiłeś i czy przez przypadek nie jeździsz na innym niż powinieneś.

            Mam jeszcze jeden dylemat. Na stronie skrzynie.com.pl jest ta skrzynia i dedykowany olej do niej to G052171A2 który kosztuje 90zł/l, ale ASO twierdzi, że ten olej nie nadaje się do mojej skrzyni. Paranoja jakaś.

            403 Forbidden

            Komentarz



            • Tez mam zagwozdkę z olejem ,bo ponoć po 2012 do 6-stek tylko G052527A2 ,a wcześniej mozna było lać G052171A2 który jest ponizej 100 za litr i do niego polecany zamiennik to Fuchs
              Sintofluid FE 75W do kupienia za ok. 110 zeta za 3 l

              Ostatnio edytowany przez romi-70; 3700.
              Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

              http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

              Komentarz


              • Zamieszczone przez romi-70 Zobacz wpis
                Tez mam zagwozdkę z olejem ,bo ponoć po 2012 do 6-stek tylko G052527A2 ,a wcześniej mozna było lać G052171A2 który jest poniżej 100 za litr
                Tak, G052527A2 i dlatego jest taki drogi, bo nie ma 100%-ego zamiennika i potrafi na nich (tych prawie zamiennikach) huczeć bieg 5 i 6ty, tak miał jeden z kolegów z którym rozmawiałem, więc ja nie ryzykowałem. Z tym że u mnie zeszło 2,3l i musiałem dokupić, zdjęcia masz powyżej jaka smoła u mnie spłynęła.
                Bierz od gościa tadzik_2000 z alledrogo, ma najtaniej, napisz mu przy okazji pozdrowienia od kolegów z Gdyni, którzy też od niego brali
                Pozdrawiam,


                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                Komentarz


                • Zamieszczone przez ;n2682186
                  Tak, G052527A2 i dlatego jest taki drogi, bo nie ma 100%-ego zamiennika i potrafi na nich (tych prawie zamiennikach) huczeć bieg 5 i 6ty, tak miał jeden z kolegów z którym rozmawiałem, więc ja nie ryzykowałem. Z tym że u mnie zeszło 2,3l i musiałem dokupić, zdjęcia masz powyżej jaka smoła u mnie spłynęła.
                  Bierz od gościa tadzik_2000 z alledrogo, ma najtaniej, napisz mu przy okazji pozdrowienia od kolegów z Gdyni, którzy też od niego brali

                  Czytałem twój post tylko mam pewne obiekcje co do sprzedawcy czy aby nie trefny ten olej bo tylko 2 rzeczy ma w ofercie... Tak jakoś mam obawy , ale jak polecasz to moze się skusze
                  Ostatnio edytowany przez romi-70; 3700.
                  Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

                  http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

                  Komentarz


                  • Cześć, sorka za odkop. Podpowiecie jaki olej i norma, kod skrzyni NBW (6B manual). W instrukcji jak i w książce serwisowej nie mogę nic znaleźć na ten temat.

                    Komentarz


                    • Witam. Mam pytanie odnośnie oleju w skrzyni biegów. Jaki powinien zastosować olej na wymianę Octavia 2 1 6 MPI Tout 2012? Jaki oryginalny ewentualnie jaki dobry zamiennik. Samochód ma przejechane 100000 km
                      bastek1080

                      Komentarz


                      • Hej!

                        Czy zamiast G052527A2 mógłbym wlać Shell Spirax S5 75W-90 albo Liqui Moly 20462?
                        Jakie są Wasze doświadczenia?

                        Komentarz


                        • Przepraszam za błąd; Liqui Moly w karcie produktu zaleca Top-Tec MTF 5300 70W-75W dla normy VW G 052 527...

                          Komentarz


                          • Jest jeszcze Fuchs FE 75W i zbiera bardzo dobre komentarze...

                            Komentarz


                            • lalem tego fuchsa 2 lata temu i jest ok

                              Komentarz


                              • spj Hej, pytanie czy przed wyjęciem tego sworznia, żeby spuścić olej blokowałeś wybierak?

                                IMG_20201228_233828.jpg

                                Czy obyło się bez tego?

                                Zrzut ekranu 2022-07-27 081750.jpg

                                Komentarz


                                • Hej, nie blokowałem wybieraka, a jeżeli dobrze pamiętam to miałem ustawiony drążek w pozycji luz.
                                  Pozdrawiam,


                                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                  Komentarz


                                  • ja blokowalem chwila roboty a glowa spokojna

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez luzak102 Zobacz wpis
                                      lalem tego fuchsa 2 lata temu i jest ok
                                      o.k. !

                                      Komentarz


                                      • O2 FL 2010 1,9 BXE skrzynia manual 5b. Wymieniony olej w skrzyni przy przebiegu ok 230 tys km. Wymiana na olej VW. Przed wymianą nie było najmniejszych problemów ze skrzynią. Od wymiany przejechane ok 6,5 tys km. Skrzynia cały czas pracuje idealnie. O ile dobrze pamiętam weszło 0,9 litra. Wymiana łatwa, dokonana na parkingu przed blokiem.

                                        Komentarz


                                        • Panowie jaki olej OEM do skrzyni JMA 6 biegow z Octavia 2 2.0 TDI BMN 2007r.
                                          Mechanik mowi zeby wlac Ravenol MTF-3 75w ale szczerze wole kupic oryginalny, zeby potem nie bylo problemow.


                                          Komentarz


                                          • Ja wlałem Olej Fuchs Titan Sintofluid FE 75W jakieś 2 tysiące km temu, narazie wszystko gra. Różnice odczułem tylko zaraz po wymianie, dźwignia zmiany biegów poruszała się jakby szlachetniej, lżej. Teraz już nic nie odczuwam. Przed wymiana też było dobrze. Fak faktem Olej zleciał czarny jak kawa. Zlewka po 149tys.
                                            Skrzynia biegów 02Q.


                                            Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

                                            Komentarz


                                            • Hej, dwa lata temu miałem wymieniany olej w ASO na G055512A2. Od tego czasu auto przejechało 40.000 km.
                                              Niepokoi mnie wyciek z wybieraka. Mam we Wrocławiu dwa warsztaty na oku (Opinia 4/5 w Google) które za 400zł wymienią uszczelnienie wybieraka w dzień.
                                              Standard warsztatu sugeruje że max czego się mogę spodziewać to wlanie pasującej lepkości oleju jako dolewka, czy nie narobi to problemów?
                                              Czy ten wyciek to wyciek oleju czy płynu hamulcowego?

                                              _storage_emulated_0_DCIM_Skoda_IMG_20230928_152315.jpg

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X