Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przygotowanie auta do sprzedazy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Marx, taka honde mialam w kombiku,nawet kolor ten sam,ach co to bylo za piekne autko :cry:

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Marx
      Aby autem zajmowac sie tak jak Big czy Maru to trzeba miec wlasny dom
      Błąd Marx, ja mieszkam w bloku
      Zamieszczone przez Marx
      Moje auto niestety w nocy pod blokiem
      A moje nie tyle pod blokiem, bo na strzezonym parkingu, ale też pod chmurką
      Zamieszczone przez Marx
      W takich warunkach musialbym miec karoserie z teflonu
      Tak własnie wyglada myślenie ludzi którzy nie stosowali nigdy dotąd markowych kosmetyków i nie czyszczą auta zgodnie z zasdami car-detailingu (sorry Marx, sam tak kiedys myślałem lae od kiedy wciągnąl mnie car-detailing zobaczyłem co to naprawdę daje).
      Moje auto co prawda nie parkuje pod lipami (lipy to duuuży problem i z tym się zgadzam, ale zawsze można poszukać miejsca moze i dalej ale nie pod drzewem ) ale stoi pod chmurką i w dodatku jest w kolorze czerni magicznej. Jednak poprzez porządne zabezpieczenie lakieru jestem w stanie utrzymać go w czystości Po przerpwadzeniu pełnego procesu zabezpieczenia lakieru przez kolejny miesiąc czasu wstarcza raz w tygodniu podjechac na samoobsługowa myję i po prostu spłukać auto czystą wodą i wytrzec do sucha - koszt 2 zł ( przy deszczowym tegodniu ra zna tydzień po prostu umyć szamponem i wytrzeć do suscha - koszt 4 zł na samoobsługowej myjni + koszta zakupu szamponu).
      Nawet nie masz pojęcia jak dobrej klasy wosk zabezpiecza wczesiej bodrze oczyszczony i odzywiony lakier
      P.S.
      T-Cut i podobne mu srodki marketowe tylko pozornie odnowią lakier. Dodatkowo efekt będzie baaardzo krótkotrwały (do pierwszego deszczu). Ponieważ powłoka nie zostala dobrze oczyszczona i zabezpieczona dobrej klasy woskiem będzie chłonęła bród i nie będzie odpychala wody. Także efekt bedzie na góra 2 dni, a roboty od choroby. Moim zdaniem skórka nie warta wyprawki.
      Czarny Elegance

      Komentarz


      • #28
        bez przesady, na pewno nie na dwa dni... no i nie od choroby tej roboty, od choroby to jest proces 5 etapowy...

        Komentarz


        • #29
          No bez przesady, auto ma być owszem utrzymane w czystości ale nie ciągle przygotowywane na jakąś "wystawę błyszczących samochodów".
          Gdyby rowerzysta ciągle polerował wszystkie szprychy a gwinty od wentylków szczególnie, to każdy psychiatra by powiedział, że to natręctwo.

          Piszę to dlatego, że ten temat zaczyna się powoli przekształcać w "Jak dbać o estetykę naszych aut" Forum - Octavia Club Polska :szeroki_usmiech

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez Marx
            bez przesady, na pewno nie na dwa dni...
            No to moze inaczej. Przy ładnej pogodzie na ok. 5-6 dni. Przy deszczowej pogodzie - do następnego dnia
            No niestety ale jeśli lakier nie jest odpowiednio przygotowany i zabzepieczony dobrym woskiem, to będzie przyciągał do siebie bórd i wodę jak magnes.
            Zobacz tak wyglada mój samochód po przejechaniu ok. 25 km w mocnym deszczu i ruchu po uprzednim zastosowaniu całego procesu: ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
            zdjęcie zrobione było dosławnie w 20 s. po wyjsciu z auta.
            A tak nastepnego dnia po samym spłukaniu wodą i wytarciu do sucha:
            ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
            Czarny Elegance

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X