Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mrozy a mycie auta

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mrozy a mycie auta

    żyjecie? :szeroki_usmiech

  • #2
    Mrozy a mycie auta

    Po ostatniej trasie auto mam całe w soli, myślicie, że to dobry pomysł, żeby jechać na myjnię ręczną przy tych temperaturach? Mam na myśli, że auto z ujemnych temperatur na zewnątrz idzie pod myjkę z ciepłą albo gorącą wodą... Zastanawiam się co może spowodować większe spustoszenia sól czy mycie? Po myciu mam co prawda gdzie je wstawić (garaż).

    Komentarz


    • #3
      ZM, ja przy -8 myłem na ręcznej gorącą wodą i szybko do garażu (1km), gdzie jest +7 i wszystko było ok.
      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

      Komentarz


      • #4
        Ja tak do -7 myje spokojnie od kilku lat i nic sie nie dzieje, tylko czasem cos przymarza w drzwiach kierowcy i jak otworze to nie chca sie zamknac dopiero za ktoryms razem zaskakuja. Oczywiscie po myciu auto do garazu, ale jak wyjade to i tak woda gdzies zostaje i czasem mam zabawe z drzwiami.
        Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

        Komentarz


        • #5
          ZM, jeśli masz garaż gdzie temp. jest na plusie, to możesz spokojnie myć. Gdyby auto miało stać ma mrozie, to nie polecam.
          Czarny Elegance

          Komentarz


          • #6
            Dzięki Panowie.

            A tak na marginesie, coś się komuś w OIIFL stało od soli? Lakier zmatowiał czy coś?

            Komentarz


            • #7
              Mi nie Moze jakbym przez całą zimę nie myl auta to pewnie gdzies by nawłaziła i potem mogłoby byc róznie, ale ja ogólnie dbam o auto i staram się myć regularnie nawet przy ujemnych temp.
              Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

              Komentarz


              • #8
                Najlepiej przed zimą zabezpieczyc lakier,zawsze to cos pomoze.
                Kondziu

                OCP

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez lu5asz
                  Najlepiej przed zimą zabezpieczyc lakier,zawsze to cos pomoze.

                  Dokładnie, dobry wosk starczy nawet na kilka miesęcy, ja nawet zimą woskuje w garażu jak nie ma dużych mrozów, ot takie zboczenie na punkcie czystosci autka
                  Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez padero
                    ot takie zboczenie na punkcie czystosci autka
                    Jakie tam zboczenie :P Jakbym miał garaz to tez bym juz przy aucie majstrowal z kosmetykami :szeroki_usmiech
                    Kondziu

                    OCP

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez padero
                      dobry wosk starczy nawet na kilka miesęcy
                      Zgadza się. Tylko wczęsniej (przed połozeniem wosku) musi być spełniony jeden bardzo ważny warunek. Mianowicie, musi być bardzo dobrze przygotowana powierzchnia pod ten wosk. W przeciwnym wypadku nawet najlepszy wosk spłynie po paru dniach.
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Big
                        Zamieszczone przez padero
                        dobry wosk starczy nawet na kilka miesęcy
                        Zgadza się. Tylko wczęsniej (przed połozeniem wosku) musi być spełniony jeden bardzo ważny warunek. Mianowicie, musi być bardzo dobrze przygotowana powierzchnia pod ten wosk. W przeciwnym wypadku nawet najlepszy wosk spłynie po paru dniach.
                        Dokladnie tak jak mowisz: umycie,wysuszenie,glinka,jakis podklad i wosk moga byc dwie warstwy :P

                        Jednak przy nastepnym nowym aucie, zrobie sobie na poczatek cos takiego jak Ty- powłokę kwarcową.
                        Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja przed glinką nie susze auta :P
                          Kondziu

                          OCP

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez lu5asz
                            Ja przed glinką nie susze auta :P
                            No, w sumie nie jest to konieczne
                            Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez padero
                              Jednak przy nastepnym nowym aucie, zrobie sobie na poczatek cos takiego jak Ty- powłokę kwarcową.
                              Polecam, naprawdę dobrze sie to sprawuje i co wazna zabezpiecza lakier przed drobnymi ryskimi powstającymi np. przy odsniezaniu auta.
                              Czarny Elegance

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Big
                                Zamieszczone przez padero
                                Jednak przy nastepnym nowym aucie, zrobie sobie na poczatek cos takiego jak Ty- powłokę kwarcową.
                                Polecam, naprawdę dobrze sie to sprawuje i co wazna zabezpiecza lakier przed drobnymi ryskimi powstającymi np. przy odsniezaniu auta.
                                A czy moglibyście polecić jakiś konkretny specyfik :?:

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez aronus
                                  A czy moglibyście polecić jakiś konkretny specyfik :?:
                                  a od tego to jest już inny wątek...
                                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X