Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regeneracja i woskowanie lakieru

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Jak woskowac 2x do roku to musi byc kozacki wosk, tylko wtedy jego cena tez jest kozacka. Do felg to ValetPRO Bilberry a potem IronX.
    Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

    Komentarz


    • #27
      staraoctavia, tzn na pewno nie będę woskował w sezonie zimowym to potrzebuję czegoś, co przetrwa zimę

      [ Dodano: Sro 15 Maj, 13 11:23 ]
      Update zestawu:
      - mycie:
      -- MEGUIARS GOLD CLASS CAR WASH
      -- Microfibre Wash Mitt rękawica do mycia
      -- APC Nielsen Cyclone - czy mogę dodać go do szamponu do umycia auta? - mam dostęp do pianownicy (karcher+pistolet)

      - mycie felg
      -- coś tam mam do felg Moje Auto
      -- CAR PRO IRONX

      - usuwanie smoły - czy przed tym zabiegiem trzeba osuszyć auto?
      -- mam coś tam Autolandu do usuwania smoły

      - glinkowanie
      -- ValetPRO Blue Traditional Clay Bar

      - polerka
      -- Mleczko polerskie Meguiar's Ultimate Compound - nie wiem w końcu czy ono jest lekko czy mocno ścierne - różne źródła różnie podają?
      -- Flexipads Aplikator Tri-Color - co się nakłada twardą a co miękką stroną?
      -- Flexipads microfibra bez krawędziowa 40x40

      - woskowanie - myślę robić max 2 razy do roku po/przed zimą
      -- FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX

      - osuszanie
      --Ręcznik z microfibry do osuszania Fluffy Dryer 60x90cm

      - plastiki na zewnątrz
      -- przetarcie APC
      -- Dressing do plastiku Poorboy’s Trim Restorer

      - plastiki wewnętrzne
      -- mam kilka Plaków - póki co nie moge o nich złego słowa powiedzieć
      -- po następne wypłacie zamierzam zainwestować w PB Natural Look

      Jak to teraz wygląda?
      Moja Skodzina

      Skoda Octavia II -
      Opel Astra III -

      Komentarz


      • #28
        Tak do odsmolenia auto ma byc suche. Pod wosk cleaner np Dodo Juice Lime Prime.
        Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

        Komentarz


        • #29
          staraoctavia, a coś tańszego? przynajmniej na teraz za miesiąc bym kupił to co polecasz
          Moja Skodzina

          Skoda Octavia II -
          Opel Astra III -

          Komentarz


          • #30
            Skoro tak, woskuj bez a cleaner kup jak bedzie budzet.
            Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez krzygaj
              Flexipads Aplikator Tri-Color - co się nakłada twardą a co miękką stroną?
              Nie używałem tego ale UC bym nakładał twardą natomaist miekką stroną albo dopolerować albo cleaner

              Zamieszczone przez krzygaj
              woskowanie - myślę robić max 2 razy do roku po/przed zimą
              Jak Ci się spodoba ''szajny'' bryki to bedzesz woskował 2 razy w miesiącu, zobaczysz

              Zamieszczone przez krzygaj
              po następne wypłacie zamierzam zainwestować w PB Natural Look
              Daj sobie spokój z plakami oddaj je komuś jak te woski koloryzujące
              PB naural look jest dużo lepszy daje fajne matowe wykończenie wyglada jak auto wczoraj z salonu odebrane a wielkim jego ''+'' jest że w porównaniu z plackiem nie lepi sie do tego kurz
              http://carsdetailing.blogspot.com/

              Komentarz


              • #32
                Mycie:

                szampon Autoglym - Link

                Usuwanie smoły:

                SNB MAC PRICKBORT MAC - MAC SERIEN PRICKBORT MAC 124 - 1L USUŃ SMOŁĘ ZOSTAW WOSK - ShowCarShine

                bez cleanera nie ma sensu Twój zabieg kup jakiś z tanich np z Dodo jak koledzy doradzają

                Komentarz


                • #33
                  zecke, a co sądzisz o tym: Duragloss Pre Cleaner #652 ?
                  hmm... qrde tak jak czytam to UC też jest cleanerem - także teraz za pierwszym razem to obędzie się bez cleanera dodatkowego, natomiast do następnych woskowań kupię ten Dodo Juice Lime Prime Lite, bo chyba tylko on nie jest ścierny?

                  Myślę, że następne woskowanie będzie po ok 2mcach więc i budżet trochę się podreperuje
                  Moja Skodzina

                  Skoda Octavia II -
                  Opel Astra III -

                  Komentarz


                  • #34
                    UC jest bardziej pasta polerską niż cleanerem, położenie wosku bezpośrednio na niego będzie skutkowało zmniejszeniem jego trwałości.

                    Z jednej strony jest wiele cleanerów nie ściernych np. HDC zymola, lusso revitalizing creme lub chociaż DODO JUICE LIME PRIEM LITE.
                    Z drugiej strony cleanery ścierne jak chociażby jak DODO JUICE LIME PRIME są na tyle mało ścierne ze wogóle nie ma się co ich bać, a swoją siłą ścierna moga usunąc waterspoty.
                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez krzygaj
                      a co sądzisz o tym: Duragloss Pre Cleaner #652 ?
                      Uzywam go,to cleaner pod sealenty
                      Kondziu

                      OCP

                      Komentarz


                      • #36
                        tak jak pisze gusiak11 ja aktualnie na swojej Fabi mam zestaw Zymol HDC i wosk Zymol Carbon i super efekt to daje, ale mam tez na stanie R222 jest on ścierny i drobne ryski fajnie eliminuje, ale popatrz tez na to tak, co z tego ze one są ścierne ile jestes w stanie ręcznie nakłądajac go i polerujac tego lakieru zebrać? musiał być co miesiac przez 20 lat chyba tak auto przygotowywać żeby coś zebrało :P

                        Komentarz


                        • #37
                          Dobra poczytałem i znalazłem jeszcze coś, co nie jest ścierne: Autobrite Enhance cleaner/politura.

                          Powiedzcie mi kiedy będę wiedział, że już nie mam wosku i konieczne jest ponowne woskowanie?
                          oraz
                          Czy lepiej jest używać naturalnych wosków czy sealentów?
                          Moja Skodzina

                          Skoda Octavia II -
                          Opel Astra III -

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez krzygaj
                            Powiedzcie mi kiedy będę wiedział, że już nie mam wosku i konieczne jest ponowne woskowanie?
                            Jak woda przestanie spływać lub będzie słabo kropelkowało :P

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez krzygaj
                              naturalnych wosków czy sealentów?
                              Wiesz natural to jest natural natomiast sealant-y są to syntetyczne woski.
                              Generalnie woski naturalne są uznawane za najlepsze, sealent nie da Ci takiego wetlook-u
                              A czy naturalne woski czy sealenty noo to jest troche taka dyskusyjna sprawa jedni wolą naturalne woski bo.... inni wolą sealenty... napewno na korzyść sealentów przemawia ich cena
                              a co lepsze musisz sam odpowiedzieć sobie na to pytanie
                              http://carsdetailing.blogspot.com/

                              Komentarz


                              • #40
                                sealant-y z tego co wiem na zime są lepsze, dłużej sie trzymają :wink:

                                Komentarz


                                • #41
                                  Mickul, gusiak11, zecke dzięki za info
                                  Mam nadzieję, że Was nie zamęczam za bardzo swoimi pytaniami, ale mam kolejne czy żeby usunąć opiłki żelaza z auta, to trzeba je całe traktować np IronX czy tylko stosuje się na wybranych elementach, na których przeważnie się osadzają?
                                  I co byście polecili - wiem, że najlepszy byłby IronX, ale tak jak czytam, to ciekawą i tańszą alternatywą może być: Shiny Garage Iron Off
                                  Moja Skodzina

                                  Skoda Octavia II -
                                  Opel Astra III -

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Jeżeli je porównamy z tanimi naturalnymi to zapewne tak, natomiast dobry wosk naturalny np. Swisswax, Zymol, Husaria poleżą tak samo długo albo nawet dłużej dając lepszy wetlook ale to wszysko kwestia budżetu w tym momencie.


                                    Ja mam w swojej kolekcji i sealenta, i naturalane woski i każdy ma cos fajnego w sobie

                                    [ Dodano: Czw 16 Maj, 13 21:37 ]
                                    Zamieszczone przez krzygaj
                                    usunąć opiłki żelaza z auta, to trzeba je całe traktować np IronX
                                    TAK

                                    Zamieszczone przez krzygaj
                                    ale tak jak czytam, to ciekawą i tańszą alternatywą
                                    Ja teraz kupiłem TENZI Prix nie wiem jeszcze co to nie testowałem ale... podobno daje rade

                                    Zamieszczone przez krzygaj
                                    że Was nie zamęczam za bardzo swoimi pytaniami
                                    Dajemy jeszcze rade
                                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      gusiak11, a powiedz mi ile tak wychodzi tego IronX na całe auto?
                                      Moja Skodzina

                                      Skoda Octavia II -
                                      Opel Astra III -

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        krzygaj wszystko zalezy jak uzywać będziesz tego , głownie to na felgi sie stosuje

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Na felgi i dolne partie samochodu.Jak uzyjesz sam zobaczysz ile tam brudu jest.Bedzie pieknie ,,krwawic,, hehe
                                          Kondziu

                                          OCP

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez krzygaj
                                            ile tak wychodzi tego IronX na całe auto
                                            no z 1L powinno Ci z 5-6 aut wyjsc, moze nawet wiecej kwestia czy wiecej spadnie na auto czy wiatr
                                            "zabierze" generalnie jest dość wydajny
                                            http://carsdetailing.blogspot.com/

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Koledzy powiedzcie mi kiedy czy IronX na karoserię oraz degreasera użyć po myciu zasadniczym czy przed?
                                              Jeżeli po myciu zasadniczym, to rozumiem, że po użyciu tych środków opłukać auto i wysuszyć?, a potem już mogę jechać glinką?

                                              Czy po glince też myję samochód czy już mogę jechać cleanerem?
                                              Moja Skodzina

                                              Skoda Octavia II -
                                              Opel Astra III -

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez krzygaj
                                                Koledzy powiedzcie mi kiedy czy IronX na karoserię oraz degreasera użyć po myciu zasadniczym czy przed?
                                                Przed myciem zasadniczym
                                                potem mycie
                                                potem glinka
                                                potem mycie
                                                osuszanie
                                                http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  gusiak11, to jeszcze jedno czy po cleanarze też myję auto? czy mogę bez mycia jechać z woskiem?
                                                  Moja Skodzina

                                                  Skoda Octavia II -
                                                  Opel Astra III -

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez krzygaj
                                                    po cleanarze też myję auto
                                                    Nie kładziesz cleaner i potem już tylko wosk
                                                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X