Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oklejanie auta.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Oklejanie auta.

    Zamieszczone przez pacocases
    greg505, przeglądałem wszystkie ustawienia ale nie znalazłem nic o wskazowkach głosowych ops:
    jak jestes w trybie nawigacji to rozwin opcje (3 pionowe kropki) i w menu masz dostepne "Wlacz wskazowki glosowe", "Ukryj natezenie ruchu", "Ukryj widok satelitartny"
    ]"]404 Not Found
    screen z iphona, ale na S3 jest tak samo

  • #2
    Oklejanie auta.

    Kupiłem nowe auto w kolorze czarnym.
    Nie lubię tej barwy ale tylko taki samochód był na placu z silnikiem 1,4 140 km
    Chciałbym zmienić jego kolor poprzez oklejenie folią i mam w zwoiązku z tym pytanie do bardziej doświadczonych w temacie:
    Dlaczego są takie wielkie roznice w cenie takiej usługi-znalazłem dwie firmy z których jedna podejmie się usługi w cenie 1800 zł a druga 3200.
    Nie szukam jakichś wymyślnych białych karbonów czy innych cudów-chciałbym zwykły czerwony lub pomarańczowy .Obie firmy twierdzą ,że folie są renomowanych producentów i wysokiej jakości.
    Może ktoś podpowie ile zwyczajowo kosztuje taka usługa a może jest ktoś polecany na forum ?

    Komentarz


    • #3
      Re: Oklejanie auta.

      Zamieszczone przez Tomcio
      Kupiłem nowe auto w kolorze czarnym.
      Nie lubię tej barwy ale tylko taki samochód był na placu z silnikiem 1,4 140 km
      Chciałbym zmienić jego kolor poprzez oklejenie folią i mam w zwoiązku z tym pytanie do bardziej doświadczonych w temacie:
      Dlaczego są takie wielkie roznice w cenie takiej usługi-znalazłem dwie firmy z których jedna podejmie się usługi w cenie 1800 zł a druga 3200.
      Nie szukam jakichś wymyślnych białych karbonów czy innych cudów-chciałbym zwykły czerwony lub pomarańczowy .Obie firmy twierdzą ,że folie są renomowanych producentów i wysokiej jakości.
      Może ktoś podpowie ile zwyczajowo kosztuje taka usługa a może jest ktoś polecany na forum ?
      zapytaj kolegi cynamon on zajmuje się oklejaniem (wew. i zew.) :szeroki_usmiech
      Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

      => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
      => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
      => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
      "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

      Komentarz


      • #4
        Tomcio, okolice 3k zł to cena za oklejenie średniej wielkości auta normalną folią. Za te 1.8 to chyba zwykłego strecza chcieli użyć :wink: ważne są też warunki oklejanie, bo do tego potrzeba niemal sterylnego pomieszczenia z filtrami powietrza, aby uniknąć osadzania się kurzu itd. To też rzutuje na cenę. BTW, pomarańczowy, yeah :!: :diabelski_usmiech
        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
        @ by Tune-up Gdańsk
        TDI VP++ i jeszcze rośnie
        Antek

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Tony065
          BTW, pomarańczowy, yeah :!: :diabelski_usmiech
          i w dodatku taki zwykły a nie jakieś cuda :lol: :diabelski_usmiech
          Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

          => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
          => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
          => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
          "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

          Komentarz


          • #6
            Dzieki piekne-chyba sobie walne zwykly electric orange.Mysle , ze pomaranczowy Leon z czarnym dachem bedzie OK.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Tomcio
              Dzieki piekne-chyba sobie walne zwykly electric orange.Mysle , ze pomaranczowy Leon z czarnym dachem bedzie OK.
              i niech długo i bezawaryjnie służy
              Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

              => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
              => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
              => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
              "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

              Komentarz


              • #8
                Dzieki-mam taka nadzieje-na forum tak czy inaczej pozostaje z racji poziomu informacji co do ktorego to forum Leona do naszego sie nie umywa.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Tomcio
                  Dzieki-mam taka nadzieje-na forum tak czy inaczej pozostaje z racji poziomu informacji co do ktorego to forum Leona do naszego sie nie umywa.
                  :szeroki_usmiech
                  Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                  => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                  => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                  => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                  "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                  Komentarz


                  • #10
                    Tomcio,

                    jak juz tak chcesz modyfikować jak bym się pokusił o przemalowanie na kolor który Ci pasuje, folia zwsze będzie tylko folią owszem będzie nie typowy wygląd ale w wg. mnie wylakierowany będzie ładniejszy.
                    Nakleiłem najgrubsza folie 3M na zderzak bo mi pies niszczył aluminiową nakładkę po dwóch latach nie daje sie na to patrzeć a lakier albo od razu (tak było by najlepiej) możesz zabezpieczyć powłoką kwarcową (dostanie jeszcze wiekszego kopa jeżeli chodzi o wet look ) albo za jakiś czas zrobić mu valeting czy jak bedzie potrzeba detailing i bedze jak nowo polakierowany.

                    Jakoś nie jestem przekonany do tych folii a zwłaszcza matowych ale to moje zdanie
                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                    Komentarz


                    • #11
                      Dzieki .
                      Ja mysle , ze przy sprzedazy lakierowanego auta kupujacy bedzie grymasil bo auto malowane i pewnie dachowalo itp.
                      Folie zawsze mozesz bez zadnych konsekwencji usunac i oprocz funkcji ochronnej i estetycznej jest to jej najwieksza zaleta.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Tomcio
                        Dzieki .

                        Ja mysle , ze przy sprzedazy lakierowanego auta kupujacy bedzie grymasil bo auto malowane i pewnie dachowalo itp.

                        Folie zawsze mozesz bez zadnych konsekwencji usunac i oprocz funkcji ochronnej i estetycznej jest to jej najwieksza zaleta.
                        Jak chcesz kleic na mat, to lepiej walnij plasti dip, taniej szybciej a efekt ten sam, a odrywac mozesz to potem samemu.



                        W polaczeniu z dodatkiem typu pearlizer , metalizer lub gloss, efekty sa na prawde ciekawe.

                        Komentarz


                        • #13
                          plastikupa jest przereklamowana, mozna sobie nia deskorolke pomalowac
                          Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez staraoctavia
                            plastikupa jest przereklamowana, mozna sobie nia deskorolke pomalowac
                            on się sprawdza w ciepłych krajach a pl gdzie są tak mocno zmienne warunki atmosferyczne ten produkt się nie spisuje do końca, kolega robił 2 lata temu swoje cayenne na czarny mat i już przy pierwszej zimie auto musiało powrócić na naprawy powłoki, najlepiej to folię tylko nie sugerować się ceną a opinią o zakładzie
                            Mastershine - Auto Detailing Studio

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Tomcio
                              ze przy sprzedazy lakierowanego auta kupujacy bedzie grymasil bo auto malowane i pewnie dachowalo itp.
                              Jak zrobisz to dobrze i wytłumaczysz NORMALNEMU klientowi po co to zrobiłeś to zrozumie zwłaszcza że przy takim zabiegu jak masz dobrego malarza możesz poprawić fabrykę, nienormalnego pogonisz

                              Zamieszczone przez Tomcio
                              zadnych konsekwencji usunac i oprocz funkcji ochronnej i estetycznej jest to jej najwieksza zaleta
                              Jak pisałem wcześniej pies po dwóch latach zrobił niezłe spustoszenie na folii a przykelejone jest to Link naprawdę jest genialna mega rozciągliwa, świetnie sie klei ale zmienia lekko kolor pod wplywem uv nie wiem jak kolorowe ale ta lekko zżółkła mimo ze w mondeo zderzak jest osłonięty klapą.
                              Z tą ochroną.... ) kiedyś byłem w zakładzie wymianiłem szybe, zajmowali sie tez oklejaniem nie pamiętam klieli chyba 3M-em i gość mówł włąsnie ze od drobnych zarysowań to chroni ale kleili auto off-roadowe i smiał sie że folia tego nie przeżyje

                              Nie rozklejałem auta po takich foliach ale już robiłem busa i dwie firmowe cieżarówki oklejone przez poprzednich właścicieli, jest to żmudne, upierdliwe a potem jeszcze trzeba było polerować bo były cienie po napisach

                              Ale twoje auto zrobisz jak uważasz
                              http://carsdetailing.blogspot.com/

                              Komentarz


                              • #16
                                plastikupa jest przereklamowana, mozna sobie nia deskorolke pomalowac
                                Mysle, ze na grzywke tez sie nada Moze jakies konkretniejsze argumenty ?? Nie ukrywam, ze bardzo mi sie podobaja efekty na zdjeciach, na zywo nie wiem jak to wychodzi.

                                Zamieszczone przez diablo228
                                on się sprawdza w ciepłych krajach a pl gdzie są tak mocno zmienne warunki atmosferyczne ten produkt się nie spisuje do końca, kolega robił 2 lata temu swoje cayenne na czarny mat i już przy pierwszej zimie auto musiało powrócić na naprawy powłoki, najlepiej to folię tylko nie sugerować się ceną a opinią o zakładzie
                                Mowisz o plastilak czy plastidip?? Bo producent ma chyba tutaj znaczenie...
                                Ja mam zamiar zapodac to cus na felgi, ktore dostaja w d... bardziej niz karoseria, zoabczymy co to warte na wiosne

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Tippo
                                  Mowisz o plastilak czy plastidip?? Bo producent ma chyba tutaj znaczenie...
                                  Ja mam zamiar zapodac to cus na felgi, ktore dostaja w d... bardziej niz karoseria, zoabczymy co to warte na wiosne
                                  plastidipie pisałem myślałem też na malowaniem felg tym produktem ale odpuściłem sobie to, dając je do lakierowania i spokój na lata.
                                  Mastershine - Auto Detailing Studio

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Tippo
                                    Ja mam zamiar zapodac to cus na felgi
                                    a jak nie tajemnica ile za taka usługę ?
                                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      a jak nie tajemnica ile za taka usługę ?
                                      Nie wiem ile bede musial tego kupic, z tego co widze po stronach hamerykanskich to 3 puszki biale i 2 puszki polysk, a zeby bylo ladnie to 4 puszki bazy i 3 polysku. Plastidip jest u nas drogi, w USA to kosztuje po przeliczeniu 30pln puszka, u nas zdziercy licza prawie 70 :/

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Tippo
                                        w USA to kosztuje po przeliczeniu 30pln puszka, u nas zdziercy licza prawie 70 :/
                                        a policzyłeś że cło i VAT? wiadomo, jak kupisz parę sztuk to nikt ni się nie dowali do tego ale jak chcesz tym dealować w PL to niestety musisz to opłacić i stąd taka cena

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          To chyba malowanie proszkowe i na to bezbarwny będzie wg. mnie lepszym roziwązanie, ale jak już pomalujesz pokaż efekty może nie mam racji może to jest calkiem OK
                                          http://carsdetailing.blogspot.com/

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Reklama dzwignia handlu - profi produkt dla amatorow. Na zdjeciach rewelacja. Efekty sa niezle, podobne ma plastilak i plastidip poza tym, ze....
                                            - latwo ta powierzchnie uszkodzic, zadrapac - efekty szybko przestaja byc zadowalajace
                                            - bo jakims czasie zdjecie bez odpowiednich srodkow jest praktycznie niemozliwe dach, w szczegolnosci maska i felgi.
                                            Oczywiscie zrobisz jak uwazasz.
                                            Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez zajas
                                              a policzyłeś że cło i VAT? wiadomo, jak kupisz parę sztuk to nikt ni się nie dowali do tego ale jak chcesz tym dealować w PL to niestety musisz to opłacić i stąd taka cena
                                              No tak, przeca wszytko co z USA musi kosztowac x2 po imporcie, kiedys nowke quada stamtad sciagnalem i wierz mi, oplat bylo to jakies 10% do ceny wyjsciowej i jeszcze znajomy za fatyge, ktory z tego zyje na tym zarobil, po przeliczeniu na zlotowki. Ciezko uwierzyc mi ,ze na puszke z fabra sa wieksze oplaty jak za pojazdy mechaniczne.
                                              Tak czy siak, za drogo chyba, wiec jak juz, to kupie polski plasti lak.

                                              Zamieszczone przez gusiak11
                                              To chyba malowanie proszkowe i na to bezbarwny będzie wg. mnie lepszym roziwązanie, ale jak już pomalujesz pokaż efekty może nie mam racji może to jest calkiem OK

                                              Racja, ale ; felgi mam nie zniszczone, do malowania trzeba sciagac opony i najblizszy sensowny warsztat mam 30km od domu.
                                              A tak, jak sie znudzi, zawsze mozna zrywac, mimo ze potem jak kolega staraoctavia mowie, moze byc to trudne, lakier proszkowy nie daje juz zadnej nadziei.
                                              Ps. Uprzedzam, pytania "a po co" , felgi kupilem ze wzgledu na wzor i mase, koloru do wyboru nie bylo innego.
                                              ps. 2 Propponuje nasze smiecenie modom przeniesc do tego tematu

                                              Forum - Octavia Club Polska

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Ja też się przymierzam do oklejania auta folią, ale zastanawiam się też nad jakąś powłoką kwarcową. W sumie to nie wiem na co się zdecydować. Z tego co wiem to z oklejonym samochodem trzeba uważać na myjniach i nie myć auta pianą aktywną. Ma ktoś doświadczenie z oklejanymi autami? Jak o taką folię trzeba dbać? I jaki jest jej realny czas żywotności?
                                                Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  o folie dbasz jak o lakier, są do tego specjalne produkty - kosmetyki. Wytrzymałość dobrej foli jest długa ale swoje to kosztuje, gorzej czasem potem ściągnąć tą folie bo często odchodzi z lakierem.
                                                  Mastershine - Auto Detailing Studio

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X