Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tynk na lakierze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tynk na lakierze

    Te TSI w nowych, obecnie wypuszczanych superbach to te same, które pakują np w golfa 7? Na pasku już, a nie łańcuchu?
    lubię to auto

  • #2
    Tynk na lakierze

    Drodzy koledzy piszę z zapytaniem jak usunąć kawałki tynku z lakieru. Niestety jadąc ostatnio trasą łazienkowska w Warszawie, remontowali chyba kładkę dla pieszych i kawałek chlapnął na dach i trochę bagażnika. Substancja wyschła i nie wiem czym ją usunąć.
    Bardzo proszę o poradę jakich specyfików można użyć nie rysując lakieru, a jeśli nie to jaki warsztat car detalingu byście polecili.
    Samochód ma 2 lata, jakby się dało nie chciałbym lakierować samochodu.

    Komentarz


    • #3
      Udaj sie do nich:

      Profesjonalna kosmetyka samochodowa :: Shine Factory
      Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

      Komentarz


      • #4
        A we własnym zakresie jest szansa żeby to usunąć ??
        Czy lepiej sobie odpuścić i do nich podjechać? Niestety w tych kwestiach jestem laikiem

        Komentarz


        • #5
          Jedz prosto do nich, samo zdjecie z lakieru jest klopotliwe a tynk jesli jest wapienny wgryza sie w lakier, trzeba zrobic miejscowa korekte.
          Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

          Komentarz


          • #6
            Zawsze można spróbować polać tynk wodą może być ciepła i zapewne się rozpuści troszkę a potem karcherem na myjce bezdotykowej jeśli nie masz takiej w domu napewno puści, tynk przysechł i się skleił z lakierem, myślę że szkód na lakierze nie powinno być.

            A do kogo chcesz podjechać po fakcie i wmówić że to z ich winy auto masz ubrudzone ??
            Mastershine - Auto Detailing Studio

            Komentarz


            • #7
              Jak to wymysliles, ze tynk sie rozpusci
              Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

              Komentarz


              • #8
                Mi się też kiedyś przytrafiło, że parkowałem auto na parkingu koło remontowanego budynku i nie wiedzieć jak z ponad 10m chlapnęło na błotnik. Pomogło namoczenie mokrą szmatą tych miejsc i zaprawa się odkleiła a reszta zmyła.
                Dodam jednak, że były to nieduże "place" tynku, a samo namoczanie było robione dość szybko - bodajże następnego lub 2 dni od zdarzenia.
                Niemniej żaden ślad nie pozostał.
                Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez staraoctavia
                  Jak to wymysliles, ze tynk sie rozpusci
                  normalnie po namoczeniu wodą tynk puści od lakieru i się zmyje, myjką można to spokojnie zmyć i nic nie zostanie, to tylko tynk. już nie róbcie iż z każdą pierdołą trzeba jechać do studia detailingu :lol:
                  Mastershine - Auto Detailing Studio

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie wiem co to za tynk, są różne.... mineralne itd.... mineralny namoknie i sie rozpuści ale jak to będzie tynk np. sylikonowy to może być problem.

                    Bawię się trochę w detailing, i mam tych kosmetyków trochę a jak upierdzieliłem auto na budowie obwodnicy Lublina, było to błoto pomieszane z cementem i pewnie z czymś jeszcze i nie chciało sie zmywać tak ooo kercherem musiałem się trochę namęczyć nie pamiętam czym zmyłem więc nie pomogę kup to... i umyjesz ale pamiętam że szło cieżko a po umyciu zostały plamy

                    Jak nie masz zaplecza kosmetyków podejrzewam że bez wizyty u kogoś kto się bawi w kosmetykę samochodową sie nie obędzie, ale zawsze możesz spróbować to namoczyć krzywdy na pewno nie zrobisz
                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                    Komentarz


                    • #11
                      A do kogo chcesz podjechać po fakcie i wmówić że to z ich winy auto masz ubrudzone ?? [/quote]
                      To wydarzyło się kilka dni temu więc nie sądzę aby ktoś w ogóle teraz przyjął się moim zgłoszeniem. Wydaje mi się że do zarządcy drogi trzeba pojechać.
                      Popróbuje z ciepła wodą może się uda, jak nie to do tego shinefactory się wybiorę.

                      Komentarz


                      • #12
                        Mineralne, silikonowe są mieszane z żywicą i to napewno nie jest prosto usunąć z lakieru, dobry klej do płytek też bardzo ciężko schodzi, ale z zwykłym tynkiem nie powinno być kłopotu.
                        Mastershine - Auto Detailing Studio

                        Komentarz


                        • #13
                          polecam spróbować tym: Oops, something lost
                          1.8T AGU L&K

                          2.0TDI BKD ELEGANCE

                          TOYOTA LAND CRUISER J95

                          Komentarz


                          • #14
                            Maru 123, u nas o podobnych parametrach i zastosowaniu używają takiego środka na betoniarni i z lakierem na samochodach nic się nie dzieje tak więc polecam takie środki jak nic już nie pomaga.
                            VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                            Komentarz


                            • #15
                              Maru 123, całe wieki !!! Gdzieś Ty był jak ciebie nie było
                              Czarny Elegance

                              Komentarz


                              • #16
                                zaglądam tu często ale niezbyt mocno się udzielam jak widać ops:
                                1.8T AGU L&K

                                2.0TDI BKD ELEGANCE

                                TOYOTA LAND CRUISER J95

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X