Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podłaczenie głosnika przedniego-dolnego...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podłaczenie głosnika przedniego-dolnego...

    JaSkodaTed witam na forum.

  • #2
    Podłaczenie głosnika przedniego-dolnego...

    Witam Formumowiczów,

    Zauważyłem, że mojej Octavi I nie działa lewy głosnik wysokotonowy. Niestety nie jestem pewien czy tak było od momentu kupienia auta ale faktem jest, że teraz nie działa.

    1. Po zamianie głosników efekt ten sam - czyli głosnik sam w sobie jest OK
    2. Ostatnio rozbierałem tapicerkę drzwi w związku z modułem sterowania centralnym zamkiem i musiałem odpiąć dolny głośnik. Posiada on dwie takie same wtyczki i tu pytanie czy:

    1. WAZNE JEST PODŁĄCZENIE TYCH WTYCZEK, CZY SĄ JAKIES KONSEKWENSJE ZAMIANY TYCH WTYCZEK W GŁOSNIKU?
    - niestety nie ma tam żadnego opisu i oznaczenia, a wtyczki można bez problemu zamienić

    2. CZY PROBLEM NIEDZIAŁAJĄCEGO GÓRNEGO GŁOŚNIAK MOŻE BYĆ ZWIĄZANY Z TYM, ŻE WTYCZKI W DOLNYM GŁOŚNIKU SĄ PODŁĄCZONE ODWROTNIE (ZAMIENIONE) ?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi,
    Mariusz z Gdańska
    Dioralop

    Komentarz


    • #3
      o ile pamietam to w oryginale byla kostka wiec ciezko zamienic bieguny a co do odwrocenia biegunow to raczej nie powinno sie nic dziac
      Radio: C90r+XDP210EQ
      Kable:Opt,Skyline,50 mm
      Wzm:XES M1+FP 1.800
      Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

      Komentarz


      • #4
        Ziutsane, dzieki za odpowiedz ale chodzi mi o coś innego. Wtyczki samej w sobie nie da się zamontować odwrotnie gdyż ma specjalny kształt aby nie pomylić niegunów. W moim przypadku mam dwie takie same wtyczki podłączane do jednego głośnika , jedna obok drugiej i tutaj nie wiem czy jak zamienie

        Opis wtyczek :
        Wtyczka 1
        Wtyczka 2

        Opis wejść w głosniku:
        Wejście 1
        Wejście 2

        Zakładam, że fabryczne podłączenie jest takie:
        A. Wtyczka 1 - Wejście 1 / Wtyczka 2 - Wejście 2


        Pytanie jest takie co się stanie jak podłaczę to w takiej konfiguracji:
        B. Wtyczka 1 - Wejście 2 / Wtyczka 2 - Wejście 1

        Zastanawiam się czy to moźe mieć wpływ na to, że nie działa górny głośnik. Biegunowość jak pisałem, przy podłaczeniu jest OK.
        Dioralop

        Komentarz


        • #5
          nie powinno być najmniejszej różnicy po zamianie wtyczek, sam ostatnio wymieniałem głośniki w drzwiach z orginalnych na Blaupunkty i tak niema wejść na kostki, aby działały wysoko tonowe głośniki te przy lusterkach musiałem złączyć przewody od głośnika dolnego i górnego i wszystko podłączyć do jedynego połączenia z Blaupunktami Tak więc nie sądze, aby była jaka kolwiek różnica, sorki jak zakręciłęm
          Była 1.9 TDI AHF Elegance
          190KM/395Nm

          Jest A6C6 3.0TDI V6 Tiptronic
          277KM/561Nm

          Perfect Service by DGW

          Komentarz


          • #6
            Nie ma znaczenia kolejność podłączenia wtyczek,gdyż głośniki nisko i wysokotonowe są połączone ze sobą róLink zerkniesz do tego gniazda,gdzie wkładasz wtyczki to zobaczysz w nim zworki w postaci blaszek.Głośnik wysokotonowy jest podłączony przez niby zwrotnicę w postaci kondensatora(rozwiązanie fabryczne-najtańsze).
            Skoda Superb II Ambition
            2.0 TDI CR 170 KM

            https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

            Komentarz


            • #7
              Krzycho-63, lepszego w tym przypadku nie widze
              Radio: C90r+XDP210EQ
              Kable:Opt,Skyline,50 mm
              Wzm:XES M1+FP 1.800
              Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Krzycho-63
                Głośnik wysokotonowy jest podłączony przez niby zwrotnicę w postaci kondensatora
                ciekawi mnie kiedy do ludzi dotrze, że jest to pełnowartościowa zwrotnica i rzędu, a jedyna jej oszczędność polega na jakości zastosowanego kondensatora
                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Nexus6
                  ciekawi mnie kiedy do ludzi dotrze, że jest to pełnowartościowa zwrotnica i rzędu, a jedyna jej oszczędność polega na jakości zastosowanego kondensatora
                  nie wszyscy muszą być fachowcami w dziedzinie CA. a co do jakości tej zwrotki w wykonaniu fabrycznym, to naprawdę można powiedzieć, że jest to prawie "zwrotka".
                  Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

                  Komentarz


                  • #10
                    soory huwe za ot
                    co to za zastepca JBL!?
                    Radio: C90r+XDP210EQ
                    Kable:Opt,Skyline,50 mm
                    Wzm:XES M1+FP 1.800
                    Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                    Komentarz


                    • #11
                      Nexus6 napisał/a:

                      ciekawi mnie kiedy do ludzi dotrze, że jest to pełnowartościowa zwrotnica i rzędu, a jedyna jej oszczędność polega na jakości zastosowanego kondensatora
                      Jeżeli mamy trzymać się szczegółów to jest to zwrotnica 1 rzędu.Pomoc miała polegać na udzieleniu informacji jak podłączyć wtyczki do głośnika.
                      Pozdrawiam.
                      Skoda Superb II Ambition
                      2.0 TDI CR 170 KM

                      https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X