Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O I AxR by CASKP ;-)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O I AxR by CASKP ;-)

    No proszę bez nadwornego fotografa co to za galeria
    Jeden się ujawnił to drugi zazdrosny tez musiał :P :szeroki_usmiech

  • #2
    O I AxR by CASKP ;-)

    Witam.
    W końcu po dłuższej chwili użytkowania mojej OI bez audio, udałem się do Jaskini Lwa

    ]"]Link
    ]"]Link

    No a dokładnie do - Pawła - CASKP :szeroki_usmiech
    ]"]Link
    ]"]Link

    Wizyta miała na celu, montaż z poprzedniej skodziny audio, z tym że z opcją że zagra lepiej.
    Zestaw ten sam jak poprzednio:
    - Nakamichi CD400
    - U Dimension
    - AD development wooferki
    - tweeterki wstęgi
    - w bagaju Hertz

    W poprzedniczce drzwi zostały wygłuszone 50% dynamate i reszta jakaś mata bitumiczna.

    Tym razem wsjo zostało wygłuszono Dynamatem:
    ]"]Link
    ]"]Link

    ]"]Link
    ]"]Link

    ]"]Link
    ]"]Link

    ]"]Link
    ]"]Link

    ]"]Link
    ]"]Link

    ]"]Link
    ]"]Link
    Dodatkowo drzwi zostały wygłuszone pianką i właśnie ten zabieg + kpl dynamate mnie rozbroił, jeżeli chodzi o różnice w porównaniu do poprzedniej skody. Naprawdę przepaść!!
    Teraz należy wymienić Subka, żeby był bardziej miękki.
    ]"]Link
    ]"]Link

    Oczywiście montaż prac wykonywała "dwójka wspaniałych" którym się praca paliła w rękach :lol: :wink:
    ]"]Link
    ]"]Link

    Chciałem tutaj bardzo podziękować Pawłowi - CASKP i Tomaszowi za kawał dobrej roboty i jak zwykle za super, profesjonalne podejście do tematu.

    Dziękuje :szeroki_usmiech
    Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
    Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
    BMW serii 3... Radość z jazdy.

    Komentarz


    • #3
      ty psujo !! nie uznaja ci gwarancji pompo :szeroki_usmiech
      OII 2.0 TDI BKD 140 PD Elegance+ @182KM/408NM F O T K I
      SII 2.0 TDI CFGB 170 CR Platinium+ F O T K I

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Tymon
        Teraz należy wymienić Subka, żeby był bardziej miękki.
        nie miękki, tylko "grający" a nie "nap..ący" :diabelski_usmiech
        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

        Komentarz


        • #5
          Teraz masz komplet a nie tylko samo wozidło :szeroki_usmiech

          ciekaw jestem tej różnicy w odsłuchu :P , czyli co pianka pomogła ? :wink:

          Komentarz


          • #6
            neck99, Ty tam lepiej uważaj na szosie... 8)
            Zamieszczone przez Nexus6
            nie miękki, tylko "grający" a nie "nap..ący" :diabelski_usmiech
            no brakło mi tego określenia :wink:

            Zamieszczone przez arci9
            Teraz masz komplet a nie tylko samo wozidło :szeroki_usmiech

            ciekaw jestem tej różnicy w odsłuchu :P , czyli co pianka pomogła ? :wink:
            Uwierz mi że jest przepaść :!:
            Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
            Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
            BMW serii 3... Radość z jazdy.

            Komentarz


            • #7
              Tymon, możesz coś więcej w sprawi tej pianki, jak to działa i co faktycznie daje :idea:
              Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Tymon
                Uwierz mi że jest przepaść :!:

                Zamieszczone przez zurcio
                Tymon, możesz coś więcej w sprawi tej pianki, jak to działa i co faktycznie daje :idea:
                Głównie Dynamat jak sądzę główną rolę odgrywa, pianka może trochę wycisza

                Komentarz


                • #9
                  U siebie w OII też tak zrobiłem tyle że ja mam wersję budżetową czyli: Soudal a na nim samoprzylepna taśma tłumiąca do karton-gipsów. Efekt całkiem dobry...

                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: O I AxR by CASKP ;-)

                    Zamieszczone przez Tymon
                    W końcu po dłuższej chwili użytkowania mojej OI bez audio, udałem się do Jaskini LwaWizyta miała na celu, montaż z poprzedniej skodziny audio, z tym że z opcją że zagra lepiej.
                    W poprzedniczce drzwi zostały wygłuszone 50% dynamate i reszta jakaś mata bitumiczna.
                    Tym razem wsjo zostało wygłuszono Dynamatem:
                    Dodatkowo drzwi zostały wygłuszone pianką i właśnie ten zabieg + kpl dynamate mnie rozbroił, jeżeli chodzi o różnice w porównaniu do poprzedniej skody. Naprawdę przepaść!!
                    Ile kosztuje taka operacja, i ile trwa?
                    (wygłuszenie przednich drzwi O1 i panele MDF)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez satoot
                      Ile kosztuje taka operacja, i ile trwa?
                      (wygłuszenie przednich drzwi O1 i panele MDF)
                      a ja jestem ciekaw jak (czym) fachowcy zalepiają otwory montażowe?Tylko matami czy jakaś konstrukcja? Właściwie to ten jeden otwór jest dosyć duży....

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez satoot
                        Ile kosztuje taka operacja, i ile trwa?
                        (wygłuszenie przednich drzwi O1 i panele MDF)
                        +robocizna,

                        bo sam jestem ciekaw :]
                        President Johnny II + President Florida/ ML-145
                        O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                        OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                        Komentarz


                        • #13
                          Dynamat Extreme Bulk Pack na chyba 4 drzwi okolo 600zl, panele MDF jakies 50zl.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Maicroft
                            Dynamat Extreme Bulk Pack na chyba 4 drzwi okolo 600zl, panele MDF jakies 50zl.
                            Jakim cudem wychodzi ci Xtreme na 4 drzwi za 600 zł ?? :shock:

                            Do Tymka poszło 6 szt mat - na same przednie drzwi i to nie jest jakiś specjalny szał - bo można było zrobić jesio lepiej - ale ograniczyliśmy koszta.....

                            6 szt x 88 zł szt = 528 zł za sam Xtreme + do tego Pianex + robota .....
                            [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                            ****** > www.audiocar.pl < ******
                            Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                            [/center:f683551993]

                            Komentarz


                            • #15
                              no tak trzeba liczyc u mnie pianka odpada bo mam ta na grubosc 1 cm wiec poszla na cala podloge w drzwiach sa inne materialy brakuje tylko pasty brax i tacmata ale to moze w nastepnym aucie narazie moja skodzina to poligon doswiadczalny
                              Radio: C90r+XDP210EQ
                              Kable:Opt,Skyline,50 mm
                              Wzm:XES M1+FP 1.800
                              Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez ziutsane
                                no tak trzeba liczyc u mnie pianka odpada bo mam ta na grubosc 1 cm wiec poszla na cala podloge w drzwiach sa inne materialy brakuje tylko pasty brax i tacmata ale to moze w nastepnym aucie narazie moja skodzina to poligon doswiadczalny
                                Czasami jak słyszę że ktoś wytłumił drzwi do octy 1 dynamatem i zmieścił się w cenie 500 zł z robocizną to śmiać mi się chce..... :lol:

                                Nie da się dobrze zrobić tych drzwi - Xtreme za 500 zł z kosztem robocizny. Nie ma takiej fizycznej możliwości. Minimum - które trzeba włożyć to 5 mat + do tego koszt pracy.

                                Jeśli ktoś mówi że zrobi to 3-4 matami - to będzie to zrobione kijowo i szkoda myśleć o tym aby to taki sposób zrobić..... :lol:

                                Pewnych rzeczy po prostu nie da się zrobić tanio. Tym bardziej, że drzwi w O1 są po prostu ciężkie do zrobienia..... Jeśli ma być dobrze - idzie dużo materiału Xtreme - w odpowiedni sposób zaaplikowanego + dodatkowe materiały typu Pianka + pasta Brax'a..... Niestety taki jest life...

                                Jeszcze gorzej wynika sprawa z O2 - tam niestety - blachy są cieńsze a co za tym idzie - trzeba się nieźle nagimnastykować - aby zrobić dobry sound.... Wkrótce będzie foto relejszyn z prac nad Nexus'a bryką którą właśnie skrobiemy (bagarek + doorsy) :twisted:
                                [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                                ****** > www.audiocar.pl < ******
                                Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                                [/center:f683551993]

                                Komentarz


                                • #17
                                  Rozumiem, że ta pianka odegrałaby jakąś pozytywną rolę również w przypadku już istniejącego wytłumienia matami Bolla ? Warto się pobawić ? Jaki (jakie) produkty piankowe brać pod uwagę ?
                                  OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                  SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    CASKP, Moze zle zrozumialem kiedys wypowiedz Nexusa lub chodzilo o niepelne wytlumienie :idea:

                                    Co do sumy 500zl na wszystko z robocizna, to tez sie zgadzam, ze sie nie da, bo malo kto charytatywnie pracuje
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Tak czy siak, wiem jedno.... Nie ma co oszczędzać
                                      Poprzedniczka miała niższym kosztem wygłuszone drzwi i mogę śmiało powiedzieć, że źle zrobiłem, bo wrażenia są nieporównywalne :diabelski_usmiech
                                      Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                      Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                      BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Panowie to zdradźcie tajemnice jak zaślepiliście otwory montażowe?
                                        Czy tylko samymi matami, czy może najpierw został zrobiony jakiś stelaż na ten największy otwór?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Czy tylko samymi matami, czy może najpierw został zrobiony jakiś stelaż na ten największy otwór?
                                          kiedys gdzies widziałem przykręcony płaskownik lekko pod kątem (nie pionowo) i tak tez pewnie sam bym zrobił, przecież od ciśnienia powietrza to to zacznie poruszać się jak klatka piersiowa.
                                          e46 320d

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            arci9, bij mnie laciem, ale nie mam pojęcia :lol:
                                            Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                            Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                            BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Yogi
                                              kiedys gdzies widziałem przykręcony płaskownik lekko pod kątem (nie pionowo) i tak tez pewnie sam bym zrobił, przecież od ciśnienia powietrza to to zacznie poruszać się jak klatka piersiowa.
                                              U siebie zrobiłem samymi matami, użyłem chyba 2 albo 3 warstw - teraz mam pomagać koledze w O1 i tak się zastanawiamy czy np. z mdfu nie dorobić "zaślepki"?

                                              Zamieszczone przez Tymon
                                              arci9, bij mnie laciem, ale nie mam pojęcia :lol:
                                              Tymon, byłeś tak zajęty robotą, że nie miałeś czasu patrzeć :diabelski_usmiech

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Otwory montażowe - ten duży są zaklejone tylko matą xtreme - w ilości 2 szt. Na to przychodzi Pianka a następnie boczek. Boczek - a dokładnie kieszeń tak mocno dociska piankę a co za tym idzie matę - że nie ma sensu dawać akurat tam żadnych wzmocnień.

                                                Jeśli natomiast ktoś chciałby dać tam wzmocnienia - to proponuję zrobić je w wersji wklęsłej - bo inaczej niestety nie zamknie się nam tapicerka .....

                                                Biorąc jednak pod uwagę to, że tapicerka i boczek mocno dopychają matę oraz piankę - myślę, że nie ma sensu bawić się we wzmocnienia w tym miejscu.

                                                Czasami są duże otwory w drzwiach - innych producentów które fizycznie nie są w żaden sposób dopychane przez tapicerkę - bo znajdują się w innym miejcu. W takich przypadkach - zaślepiamy takie otwory technologiczne blachą aluminiową lub specjalnie przygotowanymi konstrukcjami z żywicy + dodatkowych wytłumiaczy (mieszanych w trakcie przygotowywania żywicy). Jednak taka zabawa po pierwsze - trwa o wiele dłużej - po drugie - odpowiednio kosztuje .....

                                                [ Dodano: Czw 06 Lis, 08 10:38 ]
                                                Zamieszczone przez arci9
                                                Zamieszczone przez Yogi
                                                kiedys gdzies widziałem przykręcony płaskownik lekko pod kątem (nie pionowo) i tak tez pewnie sam bym zrobił, przecież od ciśnienia powietrza to to zacznie poruszać się jak klatka piersiowa.
                                                U siebie zrobiłem samymi matami, użyłem chyba 2 albo 3 warstw - teraz mam pomagać koledze w O1 i tak się zastanawiamy czy np. z mdfu nie dorobić "zaślepki"?

                                                Zamieszczone przez Tymon
                                                arci9, bij mnie laciem, ale nie mam pojęcia :lol:
                                                Tymon, byłeś tak zajęty robotą, że nie miałeś czasu patrzeć :diabelski_usmiech
                                                Zrobisz zaślępkę z mdf'u i bedziesz miał kłopot - po pierwsze zgnije za jakiś czas - po drugie tapicera ci sie nie domknie .....
                                                [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                                                ****** > www.audiocar.pl < ******
                                                Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                                                [/center:f683551993]

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  CASKP, dzięki za cenną poradę

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X