Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CLARION DXZ-558, SONY CDX-GT300S czy może ALPINE 9827 RR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • CLARION DXZ-558, SONY CDX-GT300S czy może ALPINE 9827 RR

    hej franca!

    kiedy ja zdecydowalem sie na monaz gazu w poprzednim aucie gaz kosztowal 1.5 zeta - benzyna jakies 3.5... i wtedy mowilo sie juz ze gaz jest drogi. Jazda za grosze na gazie miala miejsce jak gaz kosztowal ~ 1 zeta - ok. 30 % ceny benzyny. Obecnie cena litra gazu wynoci nieco ponad polowe ceny litra benzyny. Do tego trzeba zainwestowac w instalacje gazowa - najmarniej 2 tys. zeta. Oczywiscie taka inwestycja sie zwroci po jakims czasie - pytanie po jakim ? Pytanie czy debile z wiejskiej nie zrobia zamachu na gaz - w koncu to czysty dochod - coraz wieksza ilosc aut z zasilaniem lpg. Natomiast jezeli nawet ceny paliw utrzymaja sie na obecnym poziomie i faktycznie instalacja bedzie miala szanse sie zwrocic - nadal pozostaje kwestia - nazwijmy ja upierdliwosci instalacji. Wymiana oleju co 10 tys a nie co 15 tys. - wymiany swiec, kabli , filterkow, membran , regulacje bo czasem strzeli itp pierdoly - MOIM OSOBISTYM zdaniem zakladanie instalacji upierdliwej za 2000 tys lub bezobslugowej :szeroki_usmiech za 4000-5000 nie jest warte zachodu. No chyba ze kupujemy auto z zalozona instalacja lpg - no tutaj sytuacja wyglada inaczej :P

    Natomiast jezeli chodzi o sama ekonomike -
    gaz w miescie 12 l x 2 zeta = 24 zeta/100 km
    ropa w miescie 7 x 3.8= 26.6 zeta /100 km

    gaz w trasie 7 l x 2 zeta = 14 zeta /100 km (tryb kapelusza)
    ropa w trasie 4.5 ,3.8 = 17 zeta /100 km (tryb kapelusza)

    trasa z gazem glebiej - diesel bedzie ekonomiczniejszy.

    Generalnie jak ktos lubi spokojna jazde i nie przeszkadza mu ze czasem trzeba cos zrobic przy instalce i ze kolo lata po bagazniku - mozna myslec o gazie.
    Ja osobiscie po dwoch latach uzytkowania auta z lpg mialem juz tak dosc ograniczen wynikajacych z instalacji ze zdecydowalem sie na diesla.

    No i na koniec zdlubanie wolnossacego benzyniaka zeby jezdzil lepiej :diabelski_usmiech jest pracochlonne , upierdliwe i dosc kosztowne. Tutaj dieselek wymaga mniej zachodu :szeroki_usmiech

  • #2
    CLARION DXZ-558, SONY CDX-GT300S czy może ALPINE 9827 RR

    Witam wszystkich, po długim czasie spędzonym na poszukiwaniu nowego auta, niestety już nie Octavki ale Toledo , przyszedł czas na wymianę zmowu fabrycznego audio na...... .
    Właśnie na co? Swój wybór zawęziłem już do trzech modeli CLARION DXZ-558, SONY CDX-GT300S czy może ALPINE 9827 RR. Tylko nie wiem którego. Proszę znawców tematu o pomoc.

    Komentarz


    • #3
      Ja obstawiałbym clarion, mam model wyższy ale ten też jest super.

      Autorus
      http://forum.muratordom.pl/showthrea...5%82a-Autorusa
      Budowa mojego domku MURATORZE

      ----------------------------------------------------
      Octavia AZS TDI 130KM obecnie 407 kkm

      Komentarz


      • #4
        Będziesz miał trudny wybór :diabelski_usmiech
        Moje preferencje:
        1. Clarion
        2. Sony (MY'06 k , tylko jak brać to wersję z czarnym panelem "bez S")
        3. Alpina (w tym porównaniu to prawdziwa "słabizna")
        :szeroki_usmiech
        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

        Komentarz


        • #5
          W tej cenie i z tej trójcy to tylko Clarion.... Tym bardziej, że cena na chwilę obecną jest niezła ;]
          [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
          ****** > www.audiocar.pl < ******
          Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
          [/center:f683551993]

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X