Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybór CB

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wybór CB

    marlena :jump: :diabelski_usmiech
    so6117g

  • #2
    Wybór CB

    Witam tak jak w temacie szukam dobrego cb niekoniecznie nowego bedzie to chodzić z antenką Wilson Little Wil. Dużo dobrego się naczytałem o Unidenach 520 Pro ale tych Made in Philipines czy ma ktoś namiary gdzie można dostać te radyjko może być używane bo nowe znalazłem na necie ale China i jakoś nie ufam tym żółtym rączkom :lol:

    Komentarz


    • #3
      Hej, faktycznie Uniden 520 Pro to dość trafny wybór, jedyny minus tego radia to tylko i wyłącznie zakres AM [ brak FM ]

      Ja swojego czasu kupiłem swoje
      Eurosat bis s.c.
      Mysłowice

      ul. Mikołowska 42B
      tel. +48322231186
      pn-pt 10-17

      Pozdrawiam
      :twisted: mała czarna :twisted:

      Komentarz


      • #4
        Po sporym rekonesansie w różnych miejscach, doradzałem niedawno koledze z pracy. Myślę, że taka lista obecnie dostępnych propozycji a'la SP9XWW będzie jakimś tam wyznacznikiem dla poszukujących. Oczywiście nie trzeba się z nią zgadzać, ale być może pomoże we własnych wyborach... :wink:

        Radiotelefony - Wyższa półka:

        President Johnny II (bez FM z ASC lub bez) mój sprawdzony faworyt, najlepiej po modyfikacji ASC
        President Harry II (z FM, z ASC lub bez) mój sprawdzony faworyt, najlepiej po modyfikacji ASC
        President Johnny III (bez FM) następca serii II
        President Harry III (bez FM) następca serii II

        Radiotelefony - Średnia polka:

        Yosan PRO-120 przyzwoite radio w niezłej cenie
        Lafayette Atena mutacja Yosan'a - te same bebechy, inny producent
        Maxon CM70 firma produkuje bardzo dobre radia do komunikacji profesjonalnej, mam nadzieję, że tutaj będzie podobnie
        Maxon CM10 prostszy brat 70-tki
        Stabo 3001 - dopuszczony do sprzedaży w PL odpowiednik Presidenta Johnny'ego / Unidena 510
        Stabo 3003 - dopuszczony do sprzedaży w PL odpowiednik Presidenta Harry'ego / Unidena 520

        Opcjonalnie:
        Uniden 510XL proste radio z modulacją AM - sprzedaż radia w PL zakazana decyzją UKE, może być problem legalności przy kontroli drogowej
        Uniden 520XL kopia Presidenta Johnny'ego - sprzedaż radia w PL zakazana decyzją UKE, może być problem legalności przy kontroli drogowej

        Radiotelefony - Niska półka:

        Alan 48 Excel bardziej zaawansowany model, pamięci, skaner
        Alan 48 BS Radio utrzymane w stylu retro - wychyłowy miernik sygnału
        Alan 48 Plus jeszcze jeden z wariantów Alan'a
        Intek M490 PLUS podobne do Alan'ów, inny producent

        Anteny

        W świecie krótkofalarskim panuje sprawdzona opinia, że podstawą dobrej radiostacji i jej wyników jest dobra antena. IMO polecana antena to antena każda - byle była długa (minimum: 1 metr) :diabelski_usmiech

        Mocowanie na podstawie magnetycznej:
        Anteny błędnie nazywane "magnetycznymi" - mocowanie nieinwazyjne, podstawa przylega do karoserii dzięki mocnemu magnesowi, najpopularniejsze średnice: 120 i 140 mm. Uwaga przy szybkiej jeździe - podmuch powietrza może zerwać antenę, niektóre modele anten źle stroją się na takich podstawach. Sprawdzona prędkość do której powinna się trzymać na podstawie 120 mm (bat długości 1.45 m) to 180 km/h (ale test był ryzykowny). Jeżeli szybko jeździsz, pomyśl o większej podstawie

        Mocowanie na stałe:
        Na tzw. "dziurze w dachu". Najlepszy sposób montażu. Wytrzymały, anteny bardzo dobrze się stroją. Mutacja - uchwyty naklapowe, relingowe, etc.

        Innym rodzajem tego typu anten jest antena tzw. Sirio Triflex (3 anteny w jednym). Wada, jedna antena do wszystkiego, średni zasięg w standardowych warunkach, zaleta - niewidoczna dla potencjalnego złodzieja (wygląda prawie identycznie jak antena fabryczna).

        Osobiście polecam dwa modele:
        Alan CTE ML-145
        Sirio ML-145

        PS: Podziękowania dla kolegów za uściślenie informacji i poszerzenie tematu
        Vy 73! de S!@w

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez SP9XWW
          Po sporym rekonesansie w różnych miejscach, doradzałem niedawno koledze z pracy. Myślę, że taka lista obecnie dostępnych propozycji a'la SP9XWW będzie jakimś tam wyznacznikiem dla poszukujących. Oczywiście nie trzeba się z nią zgadzać, ale być może pomoże we własnych wyborach... :wink:

          Wyższa półka:

          President Johnny II (bez FM z ASC lub bez) mój sprawdzony faworyt, najlepiej po modyfikacji ASC
          President Harry II (z FM, z ASC lub bez) mój sprawdzony faworyt, najlepiej po modyfikacji ASC
          President Johnny III (bez FM) następca serii II
          President Harry III (bez FM) następca serii II



          Uniden 510XL kopia Presidenta Johnny'ego - sprzedaż radia w PL zakazana decyzją UKE, może być problem legalności przy kontroli drogowej

          klonem Johnego jest U520XL. U510Xl nie ma rf-gain.
          Kwiatek...

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez SP9XWW
            P
            President Harry III (bez FM) następca serii II
            Z tego co wiem Harry III jest w multistandarcie i ma FM róznica pomiedzy Jonnym a Harrym to własnie multistandart.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez nikus32
              Zamieszczone przez SP9XWW
              P
              President Harry III (bez FM) następca serii II
              Z tego co wiem Harry III jest w multistandarcie i ma FM róznica pomiedzy Jonnym a Harrym to własnie multistandart.
              harry 3 ma jeszcze dodatkowy filtr w środku (różnica w cenie pomiędzy jonnym niewielka)

              mam harrego 3 z antenką missouri w O1 i jestem bardzo zadowolony polecam jeszcze konkretny mikrofon z wzmocnieniem modulacji

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez 4kwiatek
                klonem Johnego jest U520XL
                To są dwa różne radia choć zdarza mi się korzystać ze schematu johnego przy naprawie unidena.
                Osobiście uważam, że nowa seria presidentów jest gorsza od poprzedniej i znacznie bardziej awaryjna.
                czasami dłubię w CB radiach

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez szpara
                  Zamieszczone przez 4kwiatek
                  klonem Johnego jest U520XL
                  To są dwa różne radia choć zdarza mi się korzystać ze schematu johnego przy naprawie unidena.
                  Osobiście uważam, że nowa seria presidentów jest gorsza od poprzedniej i znacznie bardziej awaryjna.
                  na jakiej podstawie opierasz swoje stwierdzenie :?: pracujesz w serwisie presidenta w częstochowie :?: czy poprostu tak Ci się wydaje :diabelski_usmiech
                  "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez keraj998
                    pracujesz w serwisie presidenta w częstochowie
                    A czy trzeba pracować w serwisie w Częstochowie aby umieć czytać schematy, naprawiać radia czy nawet je rozkręcić i porównać?
                    Zamieszczone przez keraj998
                    na jakiej podstawie opierasz swoje stwierdzenie
                    Na ponad 15 letnim doświadczeniu w tej dziedzinie.
                    czasami dłubię w CB radiach

                    Komentarz


                    • #11
                      keraj998, jego wypowiedź jest w pełni trafna, w Mysłowicach żaden z pkt nie poleci Ci Johnego... dostaniesz za to unidena idealnie zestrojonego,

                      Niestety co do Presidenta to ostatnimi czasy sporo wypowiedzi raczej pada negatywnych ...
                      :twisted: mała czarna :twisted:

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Piratka
                        keraj998, jego wypowiedź jest w pełni trafna, w Mysłowicach żaden z pkt nie poleci Ci Johnego... dostaniesz za to unidena idealnie zestrojonego,

                        Niestety co do Presidenta to ostatnimi czasy sporo wypowiedzi raczej pada negatywnych ...
                        Ja mam Johnego II z anteną na magnes Sirio Ml145 i od dwóch lat zero problemów poza wyrwanym kablem przy magnesie, radio świetne, zasięg 10km bez problemu, jestem z radyjka bardzo zadowolony.
                        2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                        Komentarz


                        • #13
                          Dla 'ukojenia' dokonanego wyboru polecam ... Domena gut.nazwa.pl jest utrzymywana na serwerach nazwa.pl
                          Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez eroberto1
                            Zamieszczone przez Piratka
                            keraj998, jego wypowiedź jest w pełni trafna, w Mysłowicach żaden z pkt nie poleci Ci Johnego... dostaniesz za to unidena idealnie zestrojonego,

                            Niestety co do Presidenta to ostatnimi czasy sporo wypowiedzi raczej pada negatywnych ...
                            Ja mam Johnego II z anteną na magnes Sirio Ml145 i od dwóch lat zero problemów poza wyrwanym kablem przy magnesie, radio świetne, zasięg 10km bez problemu, jestem z radyjka bardzo zadowolony.
                            Ja rowniez mam Johnego II z ASC wraz z antena PRESIDENT MISSOURI.Jestem bardzo zadowolony,sprzet godny polecenia. uchar
                            Respect All,Fear No One!

                            Komentarz


                            • #15
                              President Taylor III + Sirio ML-145 taki zestaw posiadam, zasięg około 15km, czyli zadowalający większość użytkowników. Podłączenie gniazdo zapalniczki niestety, gdyż używam tego zestawu na 2 autach.

                              Komentarz


                              • #16
                                polecam jonny 2 i antenkę oczywiście ml 145 president lub midland
                                POZDRAWIAM ARTUR

                                moja octavka
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=48074

                                Komentarz


                                • #17
                                  Uniden 520 XL (po tuningu) + SIRIO ML 145
                                  Auto: Skoda Octavia I
                                  Kolor: Srebrny
                                  Pojemność: 1,8T 20V
                                  Moc: 150KM
                                  Typ silnika: AGU
                                  Gaz: STAG-4

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Koledzy, zamierzam kupić swoje pierwsze CB radio. Czytając wcześniejsze wpisy zastanawiam się nad zestawem składającym się z radia Maxon CM 70 lub Yosan Pro 120 i anteny Sirio ML 145 lub Midland ML 145. I w związku z tym mam kilka pytań do bardziej zaawansowanych użytkowników:

                                    1) Czy ktoś ma w swojej Octavce którąś z konfiguracji i może coś powiedzieć jak to funkcjonuje?
                                    2) Czy są jakieś istotne różnice między anteną Midland ML 145 a Sirio ML 145 (dodam że cena jest taka sama, a zależy mi na zasięgu i jakości odbioru)?
                                    3) Czy taki zestaw sprawdzi się tylko na trasach czy także w mieście?
                                    4) Jak wygląda kwestia trzymania się powyższych anten na dachu - tzn. czy podstawa jest dostatecznie szeroka, żeby antena stabilnie trzymała się przy jeździe z prędkościami ok. 160-180 km/h?
                                    5) Zależy mi na ochronie lakieru, a co za tym idzie czy lepiej w przypadku anten do CB zastosować naklejkę pod antenę czy gumową podkładkę i czy bardzo zmniejsza to stabilność mocowania anteny?
                                    6) I ostatnia kwestia - czy ktoś z użytkowników miał przy zastosowaniu anteny Sirio bądź Midland problemy z odbarwieniami na dachu?

                                    Z góry dziękuje za pomoc

                                    Pozdrawiam

                                    prezes113
                                    Nissan Sunny N14-> Nissan Almera N15-> Skoda Octavia II
                                    Dołączyła do rodziny Skoda Octavia II FL Kombi

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ML 145 to najlepsza antena magnesowa.
                                      Sam jezdzilem po 180-190 km/h z nia na dachu i nie spadla.
                                      Zasieg rewelacyjny jak na magnesowke.
                                      W miescie sie sprawdzi,ale musisz przykrecic SQL-dobra antena sciaga wszystko-brudy tez.
                                      Antene stawialem bez zadnych oslon,jakies rysy moze i sa na dachu.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez prezes113
                                        1) Czy ktoś ma w swojej Octavce którąś z konfiguracji i może coś powiedzieć jak to funkcjonuje?
                                        Jeżdżę z ML'ką - co prawda teraz na relingu, ale początki bez uchwytu też miałem na magnesie. . Harry II.

                                        Zamieszczone przez prezes113
                                        2) Czy są jakieś istotne różnice między anteną Midland ML 145 a Sirio ML 145 (dodam że cena jest taka sama, a zależy mi na zasięgu i jakości odbioru)?
                                        Nie ma żadnych istotnych.

                                        Zamieszczone przez prezes113
                                        3) Czy taki zestaw sprawdzi się tylko na trasach czy także w mieście?
                                        Także w mieście, ale dobrze by było mieć RF-Gain'a, może być za czuła dla miejskich śmieci w eterze. To trzeba sprawdzić w praktyce. Przedwczoraj przebijałem się przez Kraków, Katowice i Bytom i przy całkowicie rozkręconym RF Gain'ie nie było żadnego problemu z zakłóceniami.

                                        Zamieszczone przez prezes113
                                        4) Jak wygląda kwestia trzymania się powyższych anten na dachu - tzn. czy podstawa jest dostatecznie szeroka, żeby antena stabilnie trzymała się przy jeździe z prędkościami ok. 160-180 km/h?
                                        Testowałem do 180. Pamiętaj o tym, żeby kleić ją czystą gumą na czystą powierzchnię. U mnie jeździ zawsze w zapasie płyn do szyb i papierowe ręczniki. Zawsze przed montażem stopki magnesu, czyszczę powierzchnię styku.

                                        Zamieszczone przez prezes113
                                        5) Zależy mi na ochronie lakieru, a co za tym idzie czy lepiej w przypadku anten do CB zastosować naklejkę pod antenę czy gumową podkładkę i czy bardzo zmniejsza to stabilność mocowania anteny?
                                        Gumowa nakładka na stopkę magnesu jest zawsze. Można stosować krążki z folii - ale pamiętaj o czystości!

                                        Zamieszczone przez prezes113
                                        6) I ostatnia kwestia - czy ktoś z użytkowników miał przy zastosowaniu anteny Sirio bądź Midland problemy z odbarwieniami na dachu?
                                        Mi się nie zdarzyło - za krótko używałem podstawy. Może po kilku latach stałego montażu w jednym miejscu...
                                        Vy 73! de S!@w

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Koledzy, dzięki za pomoc, w takim razie jutro śmigam po sprzęt
                                          Nissan Sunny N14-> Nissan Almera N15-> Skoda Octavia II
                                          Dołączyła do rodziny Skoda Octavia II FL Kombi

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X