Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rejestrator jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • piotrek_os kupiłeś już tą kamerę? Też szukam czegoś w Dual.

    Komentarz


    • leonn ja też jestem na kupnie takiej,ale na Twoim miejscu rozglądnąłbym się za optyką sony i podłączenie nie do zapalniczki tylko bezpośrednio do bezpiecznika
      Dawid
      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

      Komentarz


      • Ja bym jej nie kupił.
        Funkcjonalność i pewne cechy (sposób zasilania, kąt widzenia - jeżeli oczywiście jest prawdziwy) są OK ale format kompresji MJPEG - dużo gorszy niż H264 - pewnie ten chipset Generaplus jakiś specjalnie mocny nie jest. Jakość filmu będzie raczej gorsza niż w porównywalnych modelach z H264.
        Lepiej chyba dołożyć trochę (nawet dużo nie trzeba) i wybrać coś z chipsetem Novatek albo Ambrella i może lepszym sensorem (np Sony).
        Wtedy mamy przynajmniej pewność (no może w przypadku chińskich produktów większą pewność }, że otrzymamy jakość nagrania jakiej się spodzewaliśmy (np oglądając jakieś opinie, recenzje) a np rozdzielczość 1920x1080 jest rzeczywista a nie jak to się czasami zdarza interpolowana z 720p
        Ostatnio edytowany przez wojtekmmm1; 36482.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez wojtekmmm1 Zobacz wpis
          Jakość filmu będzie raczej gorsza
          są wrzucone tutaj filmiki i jakość jest bdb
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • ja szukam coś z ekranem i przymierzam się do Kamera samochodowa VIOFO A119-G V3 w sklepie Wideorejestratory24.pl na Ali jest trochę taniej - co myślicie o tym sprzęcie ? sony starvis i 60fps fajna sprawa. W linku na dole można sprawdzić bezstratne filmy.


            Moje MPI

            ...Dominik...

            Komentarz


            • Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
              są wrzucone tutaj filmiki i jakość jest bdb
              Jakość obrazu z omawianej kamery rzeczywiście może być bardzo dobra.
              Wyjaśnię co miałem na myśli:
              Chodziło mi tylko o to, że kompresja MJPEG jest mniej wydajna niż H264 i teoretycznie przy typowych i takich samych warunkach (taki sam przetwornik, ten sam bitrate czyli finalnie wielkość pliku wynikowego, ta sama rozdzielczość, takie same warunki oświetlenia, itp) jakość materiału skompresowanego kodekiem zgodnym z H264 powinna być lepsza.
              Piszę "teoretycznie" bo są to zupełnie inne sposoby kompresji (kompresowana każda klatka osobno w przypadku MJPEG vs kompresja międzyklatkowa dla H264) i w pewnych szczególnych przypadkach może okazać się, że MJPEG sprawdzi się jednak bardziej.
              Poza tym kamera z kiepskim przetwornikiem ale z kompresją H264 może dawać gorszy materiał niż kamera z kompresją MJPEG ale lepszą optyką czy przetwornikiem.

              O chipsetach pisałem zaś dlatego, że nie wiem co sądzić o chipsecie omawianej kamery. Chipsety np Novatek-a są jakoś rozróżniane (mają swoje numery wersji) więc można je łatwo porównać a w przypadku naszej omawianej kamery nie wiemy czy taki chipset jest jeden dla wszystkich chińskich kamer czy są różne wersje i np czy kamera z tej aukcji ma dokładne ten sam co inna bardzo podobnie wyglądająca kamera z innej aukcji.

              Chyba za bardzo się rozpisałem więc na koniec jeszcze raz powtarzam, że to co napisałem nie oznacza, że kamera źle nagrywa. Opisałem kryteria jakimi ja się kierowałem przy wyborze kamery - ale oczywiście każdy z Was może mieć inne i też będzie OK .

              Komentarz


              • Dzień Dobry,
                Pozwoliłem sobie przekopiować kilka wpisów z innego wątku - proszę o wyrozumiałość i ew porady. Z góry bardzo dziękuję.

                (JA)Kupiłem w grudniu octavię. Zauważyłem że samochód ma ciągłe zasilanie w gniazdach zapalniczki nawet po wyłączeniu zapłonu.
                Da się zmienić w ustawieniach samochodu - albo w jakiś inny sposób nie powodujący utraty gwarancji - aby zasilanie w gnieździe zapalniczki pojawiało się tylko po włączeniu zapłonu?
                Opcja ta jest korzystniejsza przy korzystaniu z rejestratora jazdy który włącza się i wyłącza razem z zapłonem a dokładnie pojawieniem się zasiania w gnieździe zapalniczki.
                A może jest zabezpieczenie tego typu że przy długotrwałym poborze prądu przez rejestrator na postoju, jak napięcie w instalacji obniży się do minimalnego potrzebnego do rozruchu to komputer odłączy zasilanie ciągłe do gniazdek? Wiecie coś na ten temat? Może się ktoś wypowiedzieć jak rozwiązać ten temat ?

                (KTOŚ)Podobno jest odcięcie przy spadku, ale możesz dopytać się np. w ASO.
                Ja kiedyś zostawiłem rejestrator na dwa dni (późną jesienią/wczesną zimą) i nie odcięło zasilania, inna sprawa, że test SOC wskazał 100% naładowania akku. Oczywiście start bez żadnego problemu.

                (JA)Nie bardzo można grzebać bo jeszcze przez 3,5 roku mam gwarancję.
                Mi powiedzieli w ASO w Wieliczce wstępnie ok 200 zł - ręce mamy związane jak auto na gwarancji...
                Wymyśliłem sobie żeby elektryk wziął zasilanie ze skrzynki bezpieczników pod kierownicą. Jeden kabel po stacyjce, drugi ciągłe zasilanie, podłączył to przez podwójny wyłącznik tzn środkowe położenie przełącznika jest zero, prąd do gniazdka wyłączony, Pozycja I - prąd po stacyjce, pozycja II prąd ciągły. i gniazdko zapalniczki umieścił w schowku przed lewą nogą. Tam sobie dojdę ładowarką od kamery i będzie lux. Gdzieś to widziałem na youtube. Tym sposobem uzyskam możliwość decydowania czy chcę nagrywac automatycznie jak uruchomię silnik i zatrzymywać jak zgaszę silnik - tak aby kamerka stała się całkowicie bezobsługowa czy przełączyć w pozycję nr 2 przełącznika i włączyć ciągłe nagrywanie nawet po opuszczeniu samochodu (np zostawić na 2-3 h na zatłoczonym parkingu galerii aby nagrać ew janusza który porysuje mi auto i odjedzie).
                Co o tym koledzy myślicie?

                (KTOŚ) kup dobra kamere z opcją parkingową



                (JA)Taką chce kupić:Mio MiVue 792 WIFI Pro. Kamera posiada tryb parkingowy do którego przełącza się po 5 min bezruchu GPS (wymagane stałe zasilanie)
                Auto postoi - nie wiem jak długo - nie zapale.
                Problem rozwiązuje to co wyżej opisałem.

                Doradzcie mi koledzy proszę czy idę w dobrym kierunku i czy mój pomysł jest dobry. Przypominam - jakakolwiek ingerencja w elektrykę beż udziału ASO zabroniona - gwarancja.
                Dziękuję z góry za odpowiedzi. Piotrek.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez mirek_p11 Zobacz wpis
                  koledzy takie donoszenie i nagrywanie to jakaś żenada :!: . Oczywiście jakiś pijany kierowca, totalny samobójca na drodze itp. trzeba zgłaszać, ale przekroczenie prędkości lub wymuszenie pierwszeństwa :?: chyba każdemu się zdarza takie małe wykroczenie i nie warto takimi pierdołami się zajmować. chcecie zrobić Państwo policyjne?
                  A gdyby Ci ktos żone, matke albo dzieciaka potrącił i byłby filmik z tego zdarzenia, ktory identyfikuje sprawce to pewnie byś powiedział "nieeeee- nie chce tego filmiku, bo kablowanie to żenada".
                  Wariant lajtowy: gdyby Ci ktos zrypał lakierek na zaparkowanymautku podczas gdy ty sobie siedziales w domciu a czyjas kamerka to zarejestrowała to tez bys powiedział "nie, nie chce znac sprawcy- trudno. Kablowanie to żenada".
                  No i co powiesz?

                  Komentarz


                  • Panowie a coś małego co można szybko demontowac i zabierać do domu ? Tak do 300 zl?

                    Komentarz


                    • Do 300tu zl. to porzadne urzadzonko kupisz.

                      Komentarz


                      • A coś konkretnego?

                        Komentarz


                        • polecam xblitz blackbird

                          Komentarz


                          • Wybór padł na viofo 119 pro I mam pytana. Jaka karta pamięci ?I czy zostawianie go w aucie zima, lato ,deszcz, słońce mogą go uszkodzić ? Zabieranie go za każdym razem do domu zapewne wyrobi uchwyt

                            Komentarz


                            • Od około 8 lat jeżdżę non stop z różnymi rejestratorami i jeszcze nigdy mi nie padł (karta też nie)



                              CB Harry II ASC + Triflex

                              Pozdrawiam Mirek!!

                              Komentarz


                              • Karty juz mi padly ze dwa razy i to rozne karty byly i roznych pojemnosci.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Mnie (odpukać) karty jeszcze też nie padły, ale rejestrator zabieram do domu, szkoda szyb w aucie.
                                  Marek

                                  Komentarz


                                  • A pod co najlepiej podpiąć zasilanie do a119 ? Trybu parkingowego nie będę używał . Ma się uruchamiać po odpaleniu i spokojnie zapisać nagranie po zgaszeniu .

                                    Komentarz


                                    • U mnie z lampki podsufitki jest



                                      CB Harry II ASC + Triflex

                                      Pozdrawiam Mirek!!

                                      Komentarz


                                      • 20180403_113952.jpg



                                        CB Harry II ASC + Triflex

                                        Pozdrawiam Mirek!!

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Pietrek86k Zobacz wpis
                                          A pod co najlepiej podpiąć zasilanie do a119 ? Trybu parkingowego nie będę używał . Ma się uruchamiać po odpaleniu i spokojnie zapisać nagranie po zgaszeniu .
                                          Pod zapalniczkę. Jeśli nie chcesz zajmować gniazda możesz wpiąć się w instalację prowadzącą do zapalniczki, chyba najprościej.
                                          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                          Spalanie - Motostat.pl
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • Tak i wystarczy raz zapomnieć wyciągnąć z zapalniczki...

                                            Komentarz


                                            • Na codzień nie trzeba. To ciągnie tyle prądu co nic. No chyba że ktoś leci na 3 tyg. Urlop to ewentualnie bym wyjął.
                                              Tak na codzień nie ma sensu zawracać tym sobie głowy.

                                              Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

                                              algi
                                              O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                                              Komentarz


                                              • dobra to teraz ja

                                                Komentarz


                                                • Prosze o usuniecie tego oraz poprzedniego posta w tym temacie
                                                  pomylka wybzczcie
                                                  Ostatnio edytowany przez lodowa; 45943.

                                                  Komentarz


                                                  • Podsumowują:
                                                    G1WH - wytrzymał 3 miesiące
                                                    A119 - wytrzymał 1 rok i 2 miesiące.

                                                    Myślę, że czas na MIO z gwarancją w PL. Co wybrać do ok. 500zł? Najlepiej, aby wygaszał się wyświetlacz podczas nagrywania jak w A119
                                                    VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X