Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Alpine CDA-9856 zamiast nakamichi cd35z

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Alpine CDA-9856 zamiast nakamichi cd35z

    Olej roślinny do TDI? Gaz do TFSI? O czym my tu mówimy?!??
    :shock: :shock: :shock:
    usrany pracą po same pachy

  • #2
    Alpine CDA-9856 zamiast nakamichi cd35z

    mam za zadanie kupic radio do innego samochodu i stoje przed dylematem:
    1. kupic jakis badziew za ~500pln,
    2. oddac swojego nakamichi, a sobie kupic cos innego.

    w przypadku pierwszym, problem nie istnieje.
    w przypadku drugim, zastanawiam sie czy jest sens. Jedyne radio ktore przypadlo mi do gustu to Alpine CDA-9856R link. Czy ktos z Was mial moze stycznosc z w/w modelem??

    A moze macie jakies inne sugestie?? cena do ~1500. Myslalem o naku cd400, ale on kosztuje cos blisko 2000.

    Podstawowymi kryteriami sa dla mnie:
    1. jakosc dzwieku
    2. glosnosc regulowana galka
    3. nie oslepiajacy wyswietlacz (ewentualnie mozliwosc sciemnienia)

    do kompletu jest w tej chwili Clarion APA 4204, ktory napedza przedni zestaw phd oraz suba JLAudio.

    pozdrawiam
    O2FL RS | S2 | F2

    Komentarz


    • #3
      tomek, nie polecam żadnego nowego Alpine;a (może poza F#1 Status) :diabelski_usmiech
      lepiej poszukać w takich markach jak Clarion, Kenwood, Nakamichi
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Nexus6
        tomek, nie polecam żadnego nowego Alpine
        tak włsnie mi powiedzieli jak kupowalem alpine dlatego kupilem starszy model 9813...lepsze parametry,wiecej na wyjsciu itp..jestem bardzo zadowolony..IMHO clarion ( ruszułem drazliwy temat :szeroki_usmiech ) wyglada jak kupa,choc gra naprawde ładnie :wink: ..tutaj masz burzliwa dyskusje na podobny temat : Forum - Octavia Club Polska
        były:
        L&K Combi 1.9 Ahf 2001r - ehhhhh
        Passat Combi highline 1.8T Awt 2001r
        jest:
        Golf highline 3d 1.9 Asz 2001r

        Komentarz


        • #5
          no i oddalem mojego naka, teraz szukam...

          z alpine'a w gre wchodzi tylko model ktory wymienilem. za osiemdziesiat pare pln mozna dokupic pilota - to mi sie podoba

          jezeli chodzi o clarion'a, to w necie jest straszny bajzel - sklepy maja niekatualne katalogi/cenniki na stronach. bardzo trudno jest sie polapac nie tylko w cenach, ale rowniez w liniach modelowych. Z tego co widze, to w cene ~1500pln celuje model DXZ668RMP link.

          kenwood: model KDC-W707Y link, ale jakos na zdjeciach mi sie nie podoba. Dodatkowo przyciski next/prev sa po prawej stronie, a to bardzo niewygodne.

          bylem w jednym sklepie i pytalem sie goscia, co sadzi o opinii, ze stare alpiny graja lepej od nowych - odpowiedzial, ze i owszem, to jest prawda, stare alpiny sa o wiele lepsze od tych obecnych, ale tyczy sie to linii modelowych... z roku ~1999, czyli nie do kupienia nowych w sklepie.

          na dzien dzisiejszy moim faworytem jest nadal alpine. W przyszlym tygodniu udam sie do sklepu co by obmacac wszystkie w/w modele i doknac ostatecznej decyzji

          pzdr.
          O2FL RS | S2 | F2

          Komentarz


          • #6
            tomek, Wiesz mam takiego pilota i wiesz ile razy w zuciu go uzylem :twisted: Jak wychodze z auta i gdzies przy otwartych drzwiach gra muza, to wtedy przelaczam, a tak to wcale :twisted:
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              w koncu kupilem Alpine 9854. Ponizej pare uwag, ktore moze sie komus przydadza..

              W porownaniu do 9856, jest tanszy 0 ~400pln (po rabacie ~1100 do ~1500) i nie ma fajnego dwulinijkowego wyswietlacza (to jedyna roznica - przynajmniej wg. katalogu), ale jak wiadomo nie wyglad... w sumie, nie ma tego zlego.. dzieki jednej wyswietlanej linijce ma wieksze znaki

              pare wad i zalet, glownie w porownaniu do naka:
              - dzwiek: alpine gra inaczej - czy ladniej, trudno powiedziec, wydaje mi sie, ze ma po prostu troche inna barwe. Jedno na pewno jest pewne: przez bardziej rozbudowane mozliwosci ustawien mozna lepiej skorygowac niedoskonalosci pozostalych komponentow. Bardzo spodobala mi sie opcja nieproporcjonalnego sterowania poziomem glosnosci dla wyjscia subwoofera, czyli mocniejszy sygnal przy cichym sluchaniu. W przpadku naka, gdzie byla tylko jedna para RCA, musialem stosowac rozgalezniki 'Y' i albo przy cichym poziomie glosnosci brakowalo niskich czestotliwosci, albo przy glosnym sluchaniu bas dominowal..
              - wyswietlacz: slabo widoczny w sloncu - nak byl w tej konkurencji 100 razy lepszy. alpine ma "lustrzana" powierzchnie wyswietlacza - lipa
              - panel: szkoda ze jest opuszczany, wolalbym zeby byla dziura do ladowania plyty - opuszczanie panela zeby zmienic plyte jest dla mnie malo ergonomiczne.
              - ergonomia przyciskow: bardzo dobra. tak jak w naku, galka i przyciski nastepny/poprzedni po lewej stronie (to zdyskwalifikowalo kenwood'a).
              - mp3: jestem zaskoczony jakoscia dzwieku. to naprawde fajna sprawa. nak oczywiscie tego nie mial.
              - pilot: opcja w alpine - fajny gadzet, szkoda tylko ze nie ma pilota do zamontowania przy kierownicy... tzn jest ale trzeba rzezbic - pilot innej firmy i przejsciowka za ~150pln - troche drogo. Narazie zapodalem pilota na podczerwien - zobaczymy jak sie sprawdzi przy sprzataniu samochodu..
              - stylizacja: alpine jest ladny, czarny.. ale nak byl ladniejszy.

              podsumowujac, chcialbym dzwiek i obudowe naka, opcje i mp3 alpine'a :twisted:

              podsumowujac2, znowu zaczalem majstrowac przy audio:
              - polozona druga para sygnalowa(sub)
              - wysokotonowe wywalone na zewnatrz obudow lusterek - znaczaca poprawa wysokich tonow :szeroki_usmiech
              - w planie modyfikacja zestawu przedniego. Jako, ze jeden tweeter chyba sie troche przypalil (gra, ale czasami lubi metalicznie zaswierszczec), to zaczynam sie rozgladac za czyms nowym. Potem pewnie wooferki i wytlumienie (obecne znowu zaczyna "splywac" lipne maty i czarny kolor robia swoje).

              pzdr.
              O2FL RS | S2 | F2

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X