Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Obudowa glosnikow

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Obudowa glosnikow

    asfalt. sa specjalne zmywacze do tego. Szukaj w Castoramach i Praktikerach

  • #2
    Obudowa glosnikow

    Hej

    szukam porady jak obudowac glosniki. mam JBL GTO 936e i chcialbym zrobic do nich obudowe z MDFu. programy do obliczen sa raczej do wooferow i wymagaja podania parametrow o ktorych nie mam pojecia. moglibyscie jakos pomoc? z gory dzieki.

    Komentarz


    • #3
      W jakim sensie obudować głośniki ?? Przecież masz miejsce w przednich drzwiach - które po wytłumieniu i zainstalowaniu dobrych głosników potrafią naprawdę bardzo dobrze zagrać ..
      [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
      ****** > www.audiocar.pl < ******
      Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
      [/center:f683551993]

      Komentarz


      • #4
        CASKP, zgadza sie ze mam miejsca z przodu - juz nad nimi pracuje. ale mam tez w/w glosniczki ktore i do tej pory dobrze sluzyly i chcialbym je obudowac i zalozyc do skody. mam pomysl na mala polke z tylu. musze tylko obudowac te glosniki, tj zrobic na nie jakies pudlo.

        pozdtawiam

        Komentarz


        • #5
          Zaraz uslyszysz drogi Arturze, ze zabierasz sie do tego od dupy strony. Najpierw skoncz robic porzadnie przod, a potem bedziesz myslal, czy potrzebne Ci sa tak na 100% te glosniki z tylu.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Maicroft,
            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

            Komentarz


            • #7
              Popieram.. Lepiej wysiłek przeznaczyć w okablowanie pod wzmacniacz - zainstalować wzmacniacz i subwoofer....
              [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
              ****** > www.audiocar.pl < ******
              Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
              [/center:f683551993]

              Komentarz


              • #8
                dzieki moi drodzy za dobre rady. problem w tym ze nie chce i nie planuje miec subwoofera ani wzmacniacza. chce miec zwykly zestaw dobrych glosnikow i tyle. podobnie jak jest to teraz w samochodzie z tym ze glosniki maja byc lepsze. dlatego ponawiam pytanie czy wiecie jak obudowac glosniki? nie chce miec bass-filharmonii w aucie a przyjemna muzyczke. wiem ze czasami jadac z kims w dluzsza podroz mozna na zmiane przyciszac przednie czy tylne glosniki zeby nie przeszkadzac sobie na wzajem (ci z przodu chca pogadac a ci z tylu chca muze albo odwrotnie).

                pomozecie?

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Artur
                  dzieki moi drodzy za dobre rady. problem w tym ze nie chce i nie planuje miec subwoofera ani wzmacniacza. chce miec zwykly zestaw dobrych glosnikow i tyle. podobnie jak jest to teraz w samochodzie z tym ze glosniki maja byc lepsze. dlatego ponawiam pytanie czy wiecie jak obudowac glosniki? nie chce miec bass-filharmonii w aucie a przyjemna muzyczke. wiem ze czasami jadac z kims w dluzsza podroz mozna na zmiane przyciszac przednie czy tylne glosniki zeby nie przeszkadzac sobie na wzajem (ci z przodu chca pogadac a ci z tylu chca muze albo odwrotnie).

                  pomozecie?
                  Jeżeli już koniecznie chcesz te JBLe zabudować to zrób jak najwiekszą pojemność skrzyni bo wiekszośc elips jest tak projektowna by grała w dużych objętościach (kilkaset litrów typu bagażnik) po zamontowaniu w małych paczkach zagrają "pudełkowato" tzn z uwypuklonym średnim basem i bedą sie Ci "kłóciły" z dobrym przodem i po jakimś czasie przyznasz racje kolegom że to nie miało sensu.
                  Pewną poprawe brzmienia możesz uzyskać wytłumijąć doświadczalnie watą wnętrze szkrzyń.
                  www.powe.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    powgreg, dzieki
                    ja nie twierdze ze koledzy nie maja racji, ja tylko chce miec z tylu glosniczki
                    jesli jedziesz z dziecmi ktore spia - wylacze je a jesli one chce sluchac czegosc co nie szczegolnie ci sie podoba mozesz zalaczyc im tylne a nie sluchac tego razem z nimi z przednich glosnikow. mam nadzieje ze mnie rozumiecie...
                    poza tym gadalem dzisiaj z jednym audi-maniakiem i on stwierdzil ze pudla nie moga byc za duze (?) - doradzil cos ok 10 litrow (!). troszke malo mi sie wydaje no i kloci sie z tym co napisales... przygotowalem sobie projekt na ok 25 litrow. i co teraz? duze czy male?
                    pozdrawiam

                    Komentarz


                    • #11
                      Zreguly IMO takie glosniki eliptyczne graja dobrze jak ich obejetoscia jest powierzchnia bagaznika. Do tego wez pod uwage, ze jak zbudujesz takie dwie obudowy to musisz je do czegos przekrecic, a ta polka nie ma takiej wytrzymalosci, a jak zrobisz nowa, to albo sie bedzie podnosic, albo i nie. Potem silowniki padna z przeciazenia :diabelski_usmiech
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        Maicroft, ale moja Octa jest kombi :diabelski_usmiech
                        jak mi sie uda moj plan to sie pochwale. a jak nie to...

                        pozdrawiam

                        Komentarz


                        • #13
                          Re: Obudowa glosnikow

                          Zamieszczone przez Artur
                          Hej
                          szukam porady jak obudowac glosniki. mam JBL GTO 936e i chcialbym zrobic do nich obudowe z MDFu. programy do obliczen sa raczej do wooferow i wymagaja podania parametrow o ktorych nie mam pojecia. moglibyscie jakos pomoc? z gory dzieki.
                          Jak masz liftback'a to w czym problem? W półkę je. Ewentualne usztywnienie lub dorobienie półki z innego materiału. Ja ma kombi więc tej opcji nie było, ale wcześniej miałem Golf'a mk2 i w półce (była z prasowanego drewna) Tonsile 16 cm. I zwykłe radio nieźle dawało czadu.

                          [ Dodano: Czw 29 Cze, 06 22:45 ]
                          Zamieszczone przez Artur
                          Maicroft, ale moja Octa jest kombi :diabelski_usmiech
                          jak mi sie uda moj plan to sie pochwale. a jak nie to...
                          pozdrawiam
                          Hehe razem pisaliśmy.
                          Jeśli kombi to kicha...
                          Może w boczki je zabudować??? Płyta z mdf-u zamocowana w miejsce klapek bocznych??
                          Była: O1 + B6, Turbo ARL, SMIC by Ali soft virus by Zoltar. Jest www.terracan.pl i Croma JTD

                          Komentarz


                          • #14
                            obudowalem glosniki, a wlasciwie poki co tylko jeden ale gra fajnie wiec biore sie za drugi

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Artur
                              obudowalem glosniki, a wlasciwie poki co tylko jeden ale gra fajnie wiec biore sie za drugi
                              Wrzuć foty. Ciekaw jestem jak to rozwiązałeś...
                              Była: O1 + B6, Turbo ARL, SMIC by Ali soft virus by Zoltar. Jest www.terracan.pl i Croma JTD

                              Komentarz


                              • #16
                                masmo, wieczorkiem pstrykne jakies fotki. tylko poki co to nie jest az tak ciekawe - to tylko pudlo z glosnikiem, jeszcze nie zamocowane w aucie, ale po prowizorycznym podlaczeniu gra ladnie, a przede wszystkiem znacznie lepiej niz te oryginalne z tylu

                                [ Dodano: Pon 17 Lip, 06 22:14 ]
                                tak to mniej wiecej wyglada
                                Załączone pliki

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Artur
                                  nie zamocowane w aucie, ale po prowizorycznym podlaczeniu gra ladnie,
                                  jak zamontujesz w szkodniku zrob foty... tez chce wrzucic na tył elipsy..lubie jak cos mi gra z tyłu... choc mowia ze to zle :wink:
                                  były:
                                  L&K Combi 1.9 Ahf 2001r - ehhhhh
                                  Passat Combi highline 1.8T Awt 2001r
                                  jest:
                                  Golf highline 3d 1.9 Asz 2001r

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    pyza99, zrób porządnie przód, a tył nie będzie Ci potrzebny
                                    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      hej

                                      chcialem odlaczyc glosniki z tylu (octa kombi) zeby miec do czego podlaczyc nowe i jak sie okazalo to po stronie kierowcy do glosnika dochadza 2 podwojne kable - jeden z sygnalem a drugi bez. czy ktos z was wie po co ten bez sygnalu? po co on tam? moze tez wiecie jak sie dostac to glosnika po stronie pasazera? przez to ze jest tam wlem paliwa to nie da sie do niego dostac przez schowek....

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Artur
                                        chcialem odlaczyc glosniki z tylu (octa kombi) zeby miec do czego podlaczyc nowe i jak sie okazalo to po stronie kierowcy do glosnika dochadza 2 podwojne kable - jeden z sygnalem a drugi bez.
                                        Może ten drugi jest powrotnym do tweetwera znajdującego sie w drzwiach?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Jeden idzie od radia, a drugi w tylne drzwi do wysokotonowek

                                          Musisz rozkrecic oslony boczne bagaznika, chyba po 4-6 srubek na krzyzak po kazdej stronie. Trzeba dobrze patrzec gdzie sa srubki, bo tak fajnie je poukrywali. Np tam gdzie wchodzi bolec od rolety na koncu bagaznika. Oprocz tego sa sa 1-2 nakretki w schowku.

                                          To jest jedyna sensowna droga dojscia i ew zmiany tych glosnikow.
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ok - podlaczylem poki co bez polki ale polka juz sie mysli
                                            jest jeden problem - kazdy z glosnikow gra pieknie ale osobno (fader i balance na jeden glosnik). jak ustawie zeby graly dwa to nie ma w ogole basu. czyzby to radio za slabe? mam sony xploid (taki byl w aucie jak go kupowalem). ma podobno 4x40W. co to moze byc ze nie ma basow? czyzbym musial wzmaka kupic?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Bo jak sie myli plus z minusem to tak wlasnie jest. Twoje glosniki teraz graja w przeciwfazie :szeroki_usmiech
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                :roll:
                                                dzieki ops:

                                                kurcze - ale te kabelki oryginalnie maja dziwne kolorki - zielono-szary z czerwonym i druga jakas inan kombinacja. ale- pobawie sie dzisiaj to bede wiedzial

                                                [ Dodano: Nie 30 Lip, 06 18:50 ]
                                                Maicroft, ty wiesz ze teraz to jakby zdziebko lepiej graly :diabelski_usmiech

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X