Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki moduł bluetooth

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Bawiłem się wczoraj w aucie ze sterownikiem telefonu o numerze 5K0035730A i w kanałach adaptacji zauważyłem że jest grupa kanałów w których prawdopodobnie odblokowuje się języki bo są do wyboru opcje valid i chyba unvalid:
    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    Ciekawe jest że to co jest w opisach długich kodowań było w tych kanałach adaptacji jako valid. Języki od szwedzkiego w dół były jako unvalid i nie były w podpowiedzi opisane. Niestety nie miałem zbytnio czasu bawić się w aktywacje tych kanałów jako valid i testować w kodowaniu tych języków które można prawdopodobnie odblokować.

    Wzorując się na liście ustawień z bajtu z centralnej elektryki przypuszczam że polski język będzie miał kodowanie jako "0F"

    Jak ktoś chce to może się pobawi z tym i podzieli uwagami czy można włączyć polski język? Niestety było to auto kolegi a nie chcę go męczyć ciągłym proszeniem o podpięcie i testowanie kodowań.

    Bardzo prawdopodobne że wszystkie moduły z rodziny 5K0 mogą mieć możliwość tego przekodowania.
    http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
    Trochę plików do VCDS, zapraszam

    Komentarz


    • #77
      Czy korzystanie z bluetooth'a jeśli ma się tylko radio Swing i kierownicę bez multifunkcji będzie jakoś ograniczone?

      Mam na myśli to, czy z poziomu maxi-dota da radę wykorzystać wszystkie potrzebne funkcje?

      Czy Swing będzie w stanie odtwarzać muzykę z wykorzystaniem A2DP?

      Jaki byłby najlepszy moduł do O2 FL MY2012 z maxi-dotem? 3C8 035 730 B ?
      Czarna perła O2 FL:
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

      Komentarz


      • #78
        zielarzlol, kierownica multi nie jest potrzebna do modułu Bluetooth. Wszystko obsługujesz z poziomu maxi-dota (nie ważne czy przyciskami na kierownicy czy na manetce).
        Nie wiem natomiast jak sprawa wygląda ze Swingiem. Musi się wypowiedzieć ktoś, kto posiada taki zestaw (ja mam Columbusa).
        Najwyższe modele modułów GSM Premium z 3G to (w kolejności chronologicznej):
        - 3C8 035 730 A,
        - 5N0 035 730 D,
        - 3C8 035 730 B,
        - 3C8 035 730 C.
        I tak naprawdę ja nie widzę różnicy pomiędzy ww. modułami (co nie oznacza że ich nie ma).

        Komentarz


        • #79
          Poradźcie mi co mogę /powinienem dobrać do swojej Octavii
          Model 02 przed FL , z Maxidotem , sterowaniem na kierownicy oraz dokładanym Columbusem

          Chodzi mi o to czy to powinno być BT Premium czy GSM2 ?
          Jaką funkcjonalność mogę otrzymać na jednym a jaką na drugim ?
          Cz jest możliwe przy GSM2 sterowanie z Maxidota, wyświetlanie listy kontaktów, SMSów, sterowanie głosem itp ?
          Martin mi teraz proponuje GSM2 bo takowe tylko obecnie ma ale może warto poczekać na BT Premium ?


          O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

          Komentarz


          • #80
            voltar, ze starym Maxi-dotem chyba nowy GSM premium nie zagra a stary ma opcję tylko z rSap'em czyli telefon to tylko Nokia lub niektóre Samsungi

            IMO bierz GSMII
            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

            Komentarz


            • #81
              andrzej111 : Dzięki za poradę , tak też mi argumentował i tłumaczył Martin.
              Zatem niebawem czeka mnie z nim spotkanie i modzenie , modzenie


              O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

              Komentarz


              • #82
                poczytaj moje posty. Wez modul 1Z0 035 729 B i tylko ten! Trybi ze starym maxidotem (tzw. czerwone zegary) oraz z rns510 czyli columbusem. Nie ma 3G, ani A2DP, ale ole obsluga przez maxi+ columbus to jest to co misie lubia najbardziej :diabelski_usmiech ja dodatkowo mam MF i jest juz w ogole miodzio.
                Nie bierz 5P0 od seata!
                Zostały mi czesci, po szkodniku:
                VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                Komentarz


                • #83
                  5P0 dobry tez był, no ale nei do RNS-a. Do zwyklego radia, czy do MFD2 to tak.

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez spacewalker
                    5P0 dobry tez był, no ale nei do RNS-a. Do zwyklego radia, czy do MFD2 to tak.
                    podobnie jak 20 innych.... jak juz ma columbusa to warto wykorzystac dotykowy wyswietlacz. Znalezienie numeru za pomoca manetek to masakra.
                    Zostały mi czesci, po szkodniku:
                    VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                    Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                    Komentarz


                    • #85
                      heretyk : Dzięki za info ale jak mam to rozumieć ? Piszesz że ten moduł działa z Maxidotem w Octavii przed FL ale równocześnie piszesz też że obsługa manetkami to masakra ? Wysłałem ten numer modułu do Martina bo to on będzie mi robił modyfikacje ale nie wiem czy jest o co walczyć ? To co zaproponował to obsługa z poziomu maxidota plus sterowanie głosem i jeszcze jakiś przycisk zaprogramowany na kierownicy.
                      Czy zatem obsługa na Maxidot jest fajna czy nie ?


                      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                      Komentarz


                      • #86
                        voltar,

                        bo tak naprawdę jak nie masz kierownicy multifunkcyjnej z pokrętłem to obsługa telefonu wydaje się myć udręką poprzez manetkę... Mimo wszystko pokrętło jest bardzo wygodne.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez voltar
                          heretyk : Dzięki za info ale jak mam to rozumieć ? Piszesz że ten moduł działa z Maxidotem w Octavii przed FL ale równocześnie piszesz też że obsługa manetkami to masakra ? Wysłałem ten numer modułu do Martina bo to on będzie mi robił modyfikacje ale nie wiem czy jest o co walczyć ? To co zaproponował to obsługa z poziomu maxidota plus sterowanie głosem i jeszcze jakiś przycisk zaprogramowany na kierownicy.
                          Czy zatem obsługa na Maxidot jest fajna czy nie ?
                          Eee. Nie zrozumielismy sie. Jak chcesz fabryczny bluetooth to czyms go musisz sterowac?
                          Obsluga manetkami nie jest bardz praktyczna, lepiej MF ale skoro jej nie masz to sprawa zamknieta.

                          Bluetooth mozna sterowac tez jednostka centralna: rns510, rns310 itd... ale tylko moduly wspierajace BAP (czyli nowe) Obsluga dotykowa jest bardzo praktyczna.

                          Jedyny modul ktory wspiera stare zegary i BAP to ten ktory podalem.


                          Reasumujac:
                          Stare moduly- tylko obsluga maxidotem
                          Nowe moduly- Tylko obsluga Columbus
                          modul 229B obsluga tego i tego
                          Zostały mi czesci, po szkodniku:
                          VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                          Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                          Komentarz


                          • #88
                            cd,jaki moduł

                            Witam serdecznie.
                            Od kilku tygodni śledzę ten wątek i im więcej czytam tym mniej z tego rozumiem.Mam Octavie II z 2004 roku z maxidot-em,kierownicą multi i radiem Bolero.Z etki wynika,że powinienem zamontować moduł 1Z0 035 729 B.Zamontowałem 3C8 035 730 A.Sparowanie telefonu nokia E52 i w/w zestawu odbyło się w innym aucie.W mojej octavii zestaw sprawuje się znakomicie-oczywiście bez maxidota.Zdecydowałem się na ten moduł ponieważ ma rSAP.Teraz moje pytanie:skoro 1Z0 035 729 B pracuje w protokole DDP,a 3C8 035 730 A w protokole BAP to znaczyłoby,że moduł 5N0 035 730 B który obsługuje dwa protokoły DDP i BAP powinien obsłużyć Bolero i mojego starego maxidota.
                            Bardzo proszę o pomoc w tym temacie.
                            Witek

                            Komentarz


                            • #89
                              Re: cd,jaki moduł

                              Zamieszczone przez Witek 703
                              Witam serdecznie.
                              Od kilku tygodni śledzę ten wątek i im więcej czytam tym mniej z tego rozumiem.Mam Octavie II z 2004 roku z maxidot-em,kierownicą multi i radiem Bolero.Z etki wynika,że powinienem zamontować moduł 1Z0 035 729 B.Zamontowałem 3C8 035 730 A.Sparowanie telefonu nokia E52 i w/w zestawu odbyło się w innym aucie.W mojej octavii zestaw sprawuje się znakomicie-oczywiście bez maxidota.Zdecydowałem się na ten moduł ponieważ ma rSAP.Teraz moje pytanie:skoro 1Z0 035 729 B pracuje w protokole DDP,a 3C8 035 730 A w protokole BAP to znaczyłoby,że moduł 5N0 035 730 B który obsługuje dwa protokoły DDP i BAP powinien obsłużyć Bolero i mojego starego maxidota.
                              Bardzo proszę o pomoc w tym temacie.
                              Tak, 5N0 035 730 B trybi z czerwonymi i bialymi zegarami. Ja go z zasady pomijam, bo obsluguje rSAP.

                              1Z0 035 729 B to tradycyjny UHV. Dziala na nim wszytko co ma bluetooth lacznie z Iphonami i androidami. W przeciwienstwie do tego powyzej.

                              Mam nadzieje ze wyjasnilem Twoje watpliwosci.
                              Zostały mi czesci, po szkodniku:
                              VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                              Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                              Komentarz


                              • #90
                                heretyk,
                                Bardzo dziękuję za odpowiedź-właśnie o taką konkretną mi chodziło.
                                Witek

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez heretyk
                                  Obsluga manetkami nie jest bardz praktyczna, lepiej MF ale skoro jej nie masz to sprawa zamknieta.
                                  Mam kierę MF ale tą która była w modelu przed FL czyli bez kółka co jak rozumiem nie jest najwygodniejsze w sterowaniu.
                                  Ten moduł który podałeś jest starszy i sprawdzałem u Martina , gorzej dostępny i droższy od tych nowych.
                                  Reasumując wydaje mi sie że obsluga z poziomu Columbusa mi wystarczy a stosując nowe moduły BT mam też dłuższą listę komórek które obsługuje.
                                  PS
                                  Czy te nowe moduły BT obsługują 3G ?


                                  O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Zamieszczone przez heretyk
                                    Obsluga manetkami nie jest bardz praktyczna, lepiej MF ale skoro jej nie masz to sprawa zamknieta.
                                    Zamieszczone przez voltar
                                    Mam kierę MF ale tą która była w modelu przed FL czyli bez kółka co jak rozumiem nie jest najwygodniejsze w sterowaniu.
                                    Ja mam stara MF i steruje sie calkiem przyzwoicie. "zielona sluchawka" dziala dodatkowo jako OK. "Czerwona sluchawka" jako No/ ew. back w Twoim przypadku musialbys wymienic jeszce lewe przyciski, albo przeprogramowac VCDS i uzywac aktualnych na czuja

                                    Zamieszczone przez voltar
                                    Ten moduł który podałeś jest starszy i sprawdzałem u Martina , gorzej dostępny i droższy od tych nowych.
                                    Tak zgadza sie, jest drozszy i trudno dostepny. Co nie zmienia faktu ze regularnie idzie go wyrwac ponizej 200pln na portalach aukcyjnych.
                                    Choc trzeba troche sie naszukac...

                                    Zamieszczone przez voltar
                                    [Reasumując wydaje mi sie że obsluga z poziomu Columbusa mi wystarczy a stosując nowe moduły BT mam też dłuższą listę komórek które obsługuje.
                                    A ktore komorki nie sa obslugiwane w starych modulach? Pamietam ze byly jakies jazdy ze starymi Iphonami, ale mnie ten problem nie dotyczyl wiec go nie zglebialem.

                                    Przyznac trzeba jednak ze nowe moduly maja funkcje ktorych nie maja stare. Bardzo fajna jest obsluga SMS na wyswietlaczu Columbusa. Niektorzy korzystaja z A2DP, wbudowany modem itd...

                                    Zamieszczone przez voltar
                                    [PS Czy te nowe moduły BT obsługują 3G ?
                                    Na to pytanie nie odpowiem. Wystarczy przegladnac moje posty. Skorzystac z wyszukiwarki. Skorzystac z google (bluetooth skoda 3G-i otrzymujesz wyczerpujac odwiedz)
                                    Albo do jasnej cholery przeczytac pare postow wyzej (ta sama strona!) wiadomosc uzytkownika bohen


                                    Suma sumarum ja na poczatku tez uzywalem "nowego sterownika" w wersji przed FL i bylem calkiem zadowolony. Wyrwalem jednak kierownice z przyciskami od telefonu i jakos chcialem zeby do banglalo razem...
                                    Zostały mi czesci, po szkodniku:
                                    VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                                    Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      moduł 5N0 035 730 A

                                      Witam.
                                      Kolego heretyk mam pytanie związane z modułem 3C8 035 730 A-dlaczego dzwoniąc poprzez w/w moduł jest zastrzeżony numer.Wszelkie próby zmiany kodowania nie dają efektu.Obecnie mam 020100010100010000000400.Co jeszcze mogę zrobić żeby go"uleczyć". :cry:
                                      Witek

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        U ciebie jest tak:
                                        020100010100010000000400
                                        a u mnie tak:
                                        020100010101010000010100

                                        podejrzewam, że nic to nie zmieni ale możesz spróbować.
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Tam na końcu to jest chyba tylko wybór Diesel/ Petrol. Co na to adaptacje ?

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            zastrzeżony numer

                                            Witam serdecznie.
                                            Rozwiązałem problem z "zastrzeżonym numerem".Połączenie z modułem bluetooth przez rSAP-numer zastrzeżony,połączenie bez użycia rSAP-identyfikacja mojego numeru jest.Trochę to dziwne,ale chyba nie da się z tym nic zrobić.W mojej okolicy mam słaby zasięg więc często wykorzystuję rSAP-a.Może jest jakiś sposób na identyfikację numeru :cry:
                                            Pozdrawiam gorąco.
                                            Witek

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Re: zastrzeżony numer

                                              Zamieszczone przez Witek 703
                                              Witam serdecznie.
                                              Rozwiązałem problem z "zastrzeżonym numerem".Połączenie z modułem bluetooth przez rSAP-numer zastrzeżony,połączenie bez użycia rSAP-identyfikacja mojego numeru jest.Trochę to dziwne,ale chyba nie da się z tym nic zrobić.W mojej okolicy mam słaby zasięg więc często wykorzystuję rSAP-a.Może jest jakiś sposób na identyfikację numeru :cry:
                                              Pozdrawiam gorąco.
                                              Możesz to ustawić w maxi-docie. Nie pamiętam dokładnie gdzie to jest, ale kolejność chyba taka: PHONE -> SETTINGS -> OWN NUMBER (albo OWN NUMBER SEND czy coś takiego).
                                              Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Muszę to zrobić znowu w innym aucie, ponieważ moduł 3C8 035 730 A nie komunikuje się z maxidotem(rok 2004)
                                                Witek

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Wybacz, ale nie widzilem Twojej wiadomosci. Wydaje mi sie ze nie musisz przegladac modulu do innego samochodu. Podobnie jak kolega @Enriquez mysle ze wystarczy podpiac sie VCDS i zmienic kodowanie, pewnie w necie juz sa opisy do tego modelu, albo sprobuj z tym podanym.
                                                  Zostały mi czesci, po szkodniku:
                                                  VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                                                  Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                                                  Komentarz


                                                  • Próbowałem wszelakich kombinacji,ale spełzło to na niczym.W necie nie ma nic konkretnego na ten temat.
                                                    PS.Szukam na wszystkich forach i portalach sterowania telefonem do kierownicy multi-wersja przed FL(numer części 1Z0 959 537 A).Może któryś z kolegów posiada coś takiego?
                                                    Pozdrawiam.
                                                    Witek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X