Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaż CB w półeczce pod radiem oraz anteny Triflex w dachu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Montaż CB w półeczce pod radiem oraz anteny Triflex w dachu

    Zamieszczone przez Krzych
    Jak dymi na czarno to brakuje świeżego powietrza.
    a to łatwo sprawdzić. Wkrętak krzyżakowy, dwa wkręty i już wiadomo jak wygląda wkład filtra powietrza.

  • #2
    Montaż CB w półeczce pod radiem oraz anteny Triflex w dachu

    Jeżeli kogoś to interesuje, to przy pomocy Maicrofta wrzuciłem w wątek o CB ( Forum - Octavia Club Polska ) mój manual. Bezpośredni link do niego to:
    MONTAŻ CB ZE ZDJĘCIAMI

    Jest tam opisane i obfotowane jak zainstalować radyjko w półeczce pod radiem, oraz jak zastąpić standardową antenę na dachu Triflex'em (3 systemowa: CB+radio+GSM). W podanym wyżej wątku była dyskusja o takowych antenach, więc zapraszam. Moim zdaniem warto takową mieć jak chodzi o rozmowy drogowe. Fanom CB taka antenka nie wystarczy.

    [ Dodano: Wto 31 Paź, 06 07:30 ]
    Aha - bywam zajęty, więc nie zawsze odpowiem od razu, ale pytajcie. Zresztą z pewnością są tacy, którzy mogą wiele rzeczy wytłumaczyć dokładniej niż ja
    Kiedyś OI Liftback
    Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
    Potem OII 1.9 TDI
    Wkrótce OIII Liftback

    Komentarz


    • #3
      To też może kogoś zaineresuje: Link

      Komentarz


      • #4
        Jest tylko jedna "cieńkość" - radyjko zostaje widoczne. Przy takim montażu jak ja proponuję, zawsze można je czymś zamaskować. Zresztą wydaje mi się, że w środku oryginalnej półeczki wygląda troszkę lepiej niż pod jakąś blachą. No ale oczywiście są gusty i biuściki

        [ Dodano: Sro 01 Lis, 06 22:25 ]
        Aha - ja nie mam zewnętrznego głośnika. Wewnętrzny daje sobie radę dzięki szparom
        Kiedyś OI Liftback
        Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
        Potem OII 1.9 TDI
        Wkrótce OIII Liftback

        Komentarz


        • #5
          Krokiet,bezduszny, ciagnales dodatkowo tylko ten kabelek od CB, a z radia oryginalny pozostawiles, czy ten 2gi do FM tez?
          Max moc [KM/kW] 119.6/88.0
          Max moment [Nm] 280 przy 1982 obr./min.

          Komentarz


          • #6
            Ja pozostawiłem oryginalny kabel od anteny... a dodatkowo dołozyłem ten od Trilexa.

            Komentarz


            • #7
              U mnie chłopaki wykorzystały istniejący kabel: przeciąły zainstalowany kabel od anteny, wzięły kabel od Triflexa i zostawiły ok. 1m, a potem zlutowały
              Kiedyś OI Liftback
              Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
              Potem OII 1.9 TDI
              Wkrótce OIII Liftback

              Komentarz


              • #8
                Krokiet, a masz wzmacniacz antenowy? jak gra radio? nie ubylo stacji?
                bezduszny, mowiles ze dodawales wzmacniacz - jesli chodzi o odbior stacji radiowych, to przybylo, bez zmian, czy ubylo? :P
                Max moc [KM/kW] 119.6/88.0
                Max moment [Nm] 280 przy 1982 obr./min.

                Komentarz


                • #9
                  Tak dodawałem wzmacniacz. Standardowa antena VAGa ma taki wbudowany. Triflex go nie ma.

                  Wstawia się go za radioodtwarzacz i zwykłe radio odbiera juz dobrze

                  Komentarz


                  • #10
                    bezduszny, ok, dobrze to znaczy podobnie czy lepiej?
                    Max moc [KM/kW] 119.6/88.0
                    Max moment [Nm] 280 przy 1982 obr./min.

                    Komentarz


                    • #11
                      95% oryginalnej po założeniu wzmacniacza.

                      Bez spada praktycznie o połowe...

                      Komentarz


                      • #12
                        Potwierdzam co napisał bezduszny. Przeszukując z oryginalną anteną znajdowało co rusz stację. Bez znajduje tylko te najsilniejsze. Nie mam wzmacniacza, bo nie mam czasu rozejrzeć się. Zdaje się, że wypadałoby "obciosać" puszeczkę z oryginalnego kabla, która służyła zasilaniu antenki Skodowskiej. Tam jest taki niestandardowy wtyk.
                        Kiedyś OI Liftback
                        Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
                        Potem OII 1.9 TDI
                        Wkrótce OIII Liftback

                        Komentarz


                        • #13
                          Krokiet, wzmacniacz w oryginalnej antenie VAG'a jest wmontowany na stałe w podstawę anteny

                          Musisz zrobić inwestycje około 20 pln.... i kupić taki wzmacniacz

                          Komentarz


                          • #14
                            Wiem i mam jego zdjęcie, bo z ciekawości rozebraliśmy antenkę. Za radyjkiem zaś jest taka puszeczka, która podaje zasilanie do tego wzmaka. Taki wałeczek aluminiowy, który muszę wywalić, bo nie chciałbym, żeby wzmak się pokłócił z tym zasilankiem. Montując CB nie starczyło mi czasu (i tak się spóźniłem), żeby obciosać puszeczkę i zaprawić nową wtyczkę.
                            Kiedyś OI Liftback
                            Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
                            Potem OII 1.9 TDI
                            Wkrótce OIII Liftback

                            Komentarz


                            • #15
                              Witajcie!
                              jestem nowy i witam wszystkich!
                              Od 1999 eksploatuję Oktawkę (własciwie dwie ) obie TDI 90PS, przelatałem nimi łącznie ponad 300 tys. km. Od ponad roku mam CB, pierwotnie Alana 100+ obecnie Unidena 520, do którego ostatnio kupilem Triflexav(rewelacha - identyczny z oryginałem) i mam pytanka:
                              1/. CB poszło mi duzo lepiej niz z Sirio Mini Maga - bez szumów pomiędzy rozmowami, dalsze zasięgi, transmisja mniej podbita szumem - same plusy - pewnie to skutki dobrej masy na antenie. Aha: wystroiła się na SWR 1,5 - to chyba nieźle.
                              2/. Radio FM: 1/3 stacji się wczytuje .
                              Fachowiec zalecił wzmacniacz (i zamontował) i tu mały problem: wzmacniacz podbil takze szumy - radio dalej ma dziury bez sygnału - tyle, że sygnał pomiędzy drop-outami jest silniejszy i zakłocenia (trzaski) rownież :shock: Do tego wzmacniacz wyraźnie pogorszył odbior CB. Teraz między odbiorami pojawił się szum - radio ma filtr ANL.
                              Co mozna z tym fantem począć?
                              Może znacie jakiegoś fachowca z branży, który mógłby to wyrychtować?
                              Pozdrawiam
                              jm1964

                              Komentarz


                              • #16
                                jm1964 - kojarzę, że u mnie SWR było 1.1 dla 19-tki i 1.4 na krańcach. Ta antenka bardzo ostro się stroi. Czy zakleiłeś sobie końcówkę? Jeżeli nie to ktoś muśnie stroik i już po ptokach. Ja obcisnąłem koszulkę termo, ale że nie trzymała zbyt mocno, to wówcas wkropliłem klej szybkoschnący. Jeżeli mi się rozstroi, to zerwę koszulkę, zdrapię klej i będę mógł znowu stroić.

                                Ja nie zakładałem jeszcze wzmaka - ta 1/3 stacji mi wystarcza
                                Kiedyś OI Liftback
                                Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
                                Potem OII 1.9 TDI
                                Wkrótce OIII Liftback

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez jm1964
                                  Aha: wystroiła się na SWR 1,5 - to chyba nieźle.
                                  Na szczycie anteny masz pokręcadełko... Bez problemu stroisz na 1.1

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    a montował ktosna dachu antene zamiast anteny radiowej ...?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja mam w miejsce seryjnej radiowej wlozonego Presidenta. Zero problemow przy montazu, tylko, zeby korzystac z radia w pelnym zakresie, bez trzaskow gubienia stacji itp trzeba zalozyc spliter, a jakos od pol roku nie moge tego zrobic :lol: I tak sobie jezdze

                                      [ Dodano: Sob 30 Gru, 06 09:59 ]
                                      Link

                                      Cos takiego, w ostatnim czasie poszlo do gory, kiedys mozna bylo kupic za mniej niz 70zl
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        słyszałem ze dach się gnie ..prawda to ..?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Od czego niby?? Oczywiscie jak sie zakreci antene na to gowno ktore jest w komplecie to oczywiscie zrobimy z niego harmonijke, albo 3 dodatkowe otworki.

                                          -Tomy- robil opis i tam jest na zdjeciu ta blacha, trzeba ja do imadla wsadzic i zrobic na plasko i wtedy skrecac. NIC sie nie powyginalo. Przy tej dlugosci jazda powyzej dozwolonych w PL predkosci nie robi na tym zestawie zadnego wrazenia.

                                          Jak ktos ma pojecie, to zlozy to i nie bedzie nawet sladu :idea:
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            tak jak zpodasz bata 150 wzwyż

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              mam wyzszego niz 150 cm ...

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Sigma_74, to tak jak napisał Maicroft, trzeba lekko wzmocnić

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  domyslam sie, ale chyba zrobię patant Berniego

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X