Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

7-mio calowy tablet z Androidem jako nawigacja, Polecam !!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 7-mio calowy tablet z Androidem jako nawigacja, Polecam !!!

    Panowie, nie ma co się oszukiwać, że jest to jedna z wkurwiających niespodzianek przy pierwszym w życiu leasingu, ale tak to już niestety jest. W całym tym leasingu i tak nie jest to najgorsze. Bowiem najgorszą rzeczą jest rozbicie samochodu i doprowadzenie do szkody całkowitej - wtedy leasing zrywa umowę, przyjmuje odszkodowanie, spłaca sobie kapitał a nam chu... z tego zostaje. Przeżyłem to niestety raz (w 2006 roku co prawda) i nie chciałbym przeżywać ponownie - wpłacone 28.000 - po likwidacji szkody łaskawie uznali na 3000. Żenada po prostu.
    Wojciech Łuński

  • #2
    7-mio calowy tablet z Androidem jako nawigacja, Polecam !!!

    Po ostatniej awarii mojej wysłużonej nawigacji Blow z Automapą długo szukałem nowego urządzenia. Dzisiaj chciałbym polecić Wam rozsądne rozwiązanie za nieduże pieniądze.

    Stara nawigacja BLOW posiadała ekran 4,3 cala i doszedłem do wniosku, że przydałoby się coś zdecydowanie większego i to z wyświetlaczem lepszej jakości. Są co prawda nawigacje z większym ekranem jednak oprócz funkcjonalności nawigacji nie oferują one zbyt wiele. Zdecydowałem się na tablet. Kluczowa sprawa to tablet z dokładnym modułem GPS. Po przeczytaniu wielu artykułów okazuje się, że często nawet droższe tablety mają słabe odbiorniki GPS i nie nadają się zbytnio na nawigację. Wreszcie znalazłem coś w rozsądnych pieniądzach i właśnie po przetestowaniu takie urządzenie polecam.

    Kupiłem tablet Samsung Galaxy Tab 3 7.0 (wersja tylko z Wi-Fi) za około 600zł. Posada on ładny ekran 7 calowy i wystarczające parametry. Jako program nawigacyjny zainstalowałem Sygic (mapa Polski dożywotnie aktualizacje za około 80zł). Można też kupić Automapę w wersji na system Android (tutaj obowiązuje subskrypcyjny model płatności).

    Okazuje się, że wspomniany tablet ma bardzo dokładny moduł GPS, natychmiast po włączeniu programu nawigacyjnego łapie lokalizację i nie traci zasięgu. Duży ekran pozwala na obsługę programu bez rysika co jest bardzo wygodne. Wszystko działa płynnie, a Sygic jest przynajmniej dla mnie, bardziej intuicyjny w obsłudze od Automapy. Minusem tego programu jest to, że słabo z obsługą numeracji budynków, tutaj Automapa jest dokładniejsza. Gdzieś słyszałem opinię, że Sygic to program na długie trasy, natomiast Automapa sprawdzi się w mieście (kurierzy, taksówkarze) i potwierdzam to.

    Jeśli zdecydujecie się na inny tablet zwróćcie uwagę na kilka spraw. Najlepiej jak urządzenie będzie posiadać:

    1) dokładny moduł GPS najlepiej z obsługą A-GPS i Glonass ( tu odsyłam do wyszukiwarki z tymi hasłami)

    2) ekran 7 calowy polecam jako największy, 10 calowy tablet może już być zbyt nieporęczny w aucie

    Od razu warto też pomyśleć o uchwycie samochodowym i ładowarce bo w przeciwieństwie do dedykowanych urządzeń nawigacyjnych tablety nie posiadają zwykle takich w zestawie.
    "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

    O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
    O2 Tour BSE+LPG LR - MED

    Komentarz


    • #3
      AutoMapa na androida jest gorsza od tej na WM :wink:

      Ja wolę za 140-150zł 5" GPS`a (oczywiście bezpośrednio od chińczyka) i trzymać go w aucie bez strachu :wink:
      www.SPAmobile.pl

      Komentarz


      • #4
        A ja wole mieć telefon 5" i nie nosić miliona klamotów...
        Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez no_fear
          AutoMapa na androida jest gorsza od tej na WM
          Jeździłem na AutoMapie na WM i na Androidzie i specjalnej różnicy nie widzę.

          Zamieszczone przez andrzej111
          A ja wole mieć telefon 5" i nie nosić miliona klamotów...
          Zgadzam się w 100%. Odpalam nawigację na smartfonie, smarton do uchwytu i w drogę.
          Jeżeli trzeba wysiąść z auta to telefon w kieszeń. Z 7" tabletem już tak fajnie nie ma. :wink: Chyba, że ktoś ma duże kieszenie. :szeroki_usmiech
          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
          ​​​
          Grzegorz

          Moja Ambitna Czarnula

          Komentarz


          • #6
            Korzystam czasami z 7" tabletu Samsunga i zainstalowanej na nim Automapy na Androida. Na codzień z kolei korzystam z navi Modecom MX3 i Automapy na Windowsa. Tablet jest rzeczywiście trochę zbyt wielki - ekran 5" wg mnie jest takim optymalnym rozwiązaniem - wszystko jest czytelne, a ekran nie zasłania połowy szyby... Jeśli chodzi o AM, to w wersji pod Andka dużo lepiej jest rozwiązane planowanie trasy i późniejsze dorzucanie punktów trasy. Reszta - bardzo podobna, łącznie z prędkością i płynnością działania/wyznaczania trasy.
            Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
            MOJA FURKA

            Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

            Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez niezal
              Wszystko działa płynnie, a Sygic jest przynajmniej dla mnie, bardziej intuicyjny w obsłudze od Automapy. Minusem tego programu jest to, że słabo z obsługą numeracji budynków, tutaj Automapa jest dokładniejsza. Gdzieś słyszałem opinię, że Sygic to program na długie trasy, natomiast Automapa sprawdzi się w mieście (kurierzy, taksówkarze) i potwierdzam to.
              czyli jednym slowem Automapa jest lepsza i argument o dlugich trasach jest co najmniej dziwny z logicznego punktu widzenia

              Komentarz


              • #8
                To ja do nawigacji na Androida dorzucę jeszcze apkę o nazwie Navigator - program darmowy, radzi sobie całkiem nieźle (sprawdzone w drodze na wakacje do Cro). Do wyboru są darmowe mapy OpenStreetMap (tu mocno kuleje numeracja budynków - bardzo często są tylko nieliczne numery domów, lub wcale; nie wszędzie w Europie - przynajmniej w testowanych krajach popisuje się idealną dokładnością sieci dróg - za to aktualizacje bardzo częste i całkowicie free. Można też wybrać mapy płatne TomTom - ale tych nie sprawdzałem.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez pascal
                  Zamieszczone przez niezal
                  Wszystko działa płynnie, a Sygic jest przynajmniej dla mnie, bardziej intuicyjny w obsłudze od Automapy. Minusem tego programu jest to, że słabo z obsługą numeracji budynków, tutaj Automapa jest dokładniejsza. Gdzieś słyszałem opinię, że Sygic to program na długie trasy, natomiast Automapa sprawdzi się w mieście (kurierzy, taksówkarze) i potwierdzam to.
                  czyli jednym slowem Automapa jest lepsza i argument o dlugich trasach jest co najmniej dziwny z logicznego punktu widzenia
                  Chodzi mi tu o to, że interfejs Sygic`a jest bardziej przyjazny, a więc to jest plus, brak kompletnej numeracji budynków natomiast powoduje, że program ten nadaje się na trasy gdy nie jest priorytemem, żeby navi poprowadziła nas pod koniec trasy pod wskazany numer z dokładnością co do kilku metrów, często przecież znamy konkretną lokalizację budynku a nawigacja bardziej przydaje się w samej trasie (ograniczenia prędkości, fotoradary, trasy alternatywne, POI i inne. Czy Automapa jest lepsza? Jak dla kogo, poza tym w wersji na Android`a jest zdecydowanie droższa.

                  Jest też Sygic Taxi, tego nie testowałem, z tego co wiem posiada kompletną numerację.

                  [ Dodano: Pią 24 Sty, 14 10:34 ]
                  Testowałem też Sygic`a na Samsung Galaxy S4 i nie jest tak samo wygodny jak ekran 7-mio calowy, a właśnie założeniem było wygodne używanie nawigacji. Jeśli chciałbym nadal używać urządzenia z małym ekranem to po pierwsze kupiłbym jakiegoś Modecoma MX3 i wgrał Automapę i nadal męczył się z rysikiem a po drugie nie pisał bym tego tematu .
                  "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

                  O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
                  O2 Tour BSE+LPG LR - MED

                  Komentarz


                  • #10
                    niezal, zgoda tyle tylko, ze odpowiedzmy sobie na pytanie- co jest najwazniejsze w nawigacji ? - a najwazniejsza jest dokladnosc bo to jest podstawowa funkcja tego urzadzenia - nie interfejs czy inne subiektywne sprawy. ale to taka luzna dygresja byla z mojej strony, pozdrawiam :wink:

                    Komentarz


                    • #11
                      Dziwna sprawa i moim zdaniem poważny błąd to rozbicie producenta Sygic`a na te dwie wersje Taxi i zwykłą. Powinni to połączyć, może trochę podnieść cenę i byłaby nawigacja prawie idealna no ale cóż poszli inną drogą. Szkoda.
                      "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

                      O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
                      O2 Tour BSE+LPG LR - MED

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez georgg
                        Zamieszczone przez no_fear
                        AutoMapa na androida jest gorsza od tej na WinCE
                        Jeździłem na AutoMapie na WinCE i na Androidzie i specjalnej różnicy nie widzę
                        dobra bije się po piersi - byłem przekonany, że mapy na andka są zawsze trochę wolniej aktualizowane...
                        teraz sprawdziłem i na WinCE i na Androida jest ta sama wersja map -> 1312 :wink:
                        www.SPAmobile.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          A może ktoś polecić jakiś uchwyt to tabletu na kratkę nawiewu lub coś w tym miejscu, aby jak najbardziej przylegało do deski rozdzielczej?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez no_fear
                            Zamieszczone przez georgg
                            Zamieszczone przez no_fear
                            AutoMapa na androida jest gorsza od tej na WinCE
                            Jeździłem na AutoMapie na WinCE i na Androidzie i specjalnej różnicy nie widzę
                            dobra bije się po piersi - byłem przekonany, że mapy na andka są zawsze trochę wolniej aktualizowane...
                            teraz sprawdziłem i na WinCE i na Androida jest ta sama wersja map -> 1312 :wink:
                            Tu się nie do końca zgodzę, mapy są te same ale inaczej wyznacza drogę na winCe, a inaczej i moim zadaniem gorzej na androidzie. Wydawało mi się ze prowadzi najlepiej po Polsce, bo zagranicą już dawno straciła zaufanie u mnie. Kiedyś z ciekawości wytyczyłem trasę igo i tt, bo za granicą nie mają konkurencji, po Polsce jak jadę to też używam igo i prowadzi bardzo dobrze. Natomiast am wyznacza trasy jakimiś dziwnymi drogami trzeba ją bardzo kontrolować.
                            Co do Urządzenia też używam telefonu, a czasem tableta 7" (tylko do tableta trzeba kupić odpowiednią ładowarkę, bo nie każda da radę naładować podczas używania)
                            "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                            ----------------------------------------------------

                            !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez krissos
                              Zamieszczone przez no_fear
                              Zamieszczone przez georgg
                              Zamieszczone przez no_fear
                              AutoMapa na androida jest gorsza od tej na WinCE
                              Jeździłem na AutoMapie na WinCE i na Androidzie i specjalnej różnicy nie widzę
                              dobra bije się po piersi - byłem przekonany, że mapy na andka są zawsze trochę wolniej aktualizowane...
                              teraz sprawdziłem i na WinCE i na Androida jest ta sama wersja map -> 1312 :wink:
                              Tu się nie do końca zgodzę, mapy są te same ale inaczej wyznacza drogę na winCe, a inaczej i moim zadaniem gorzej na androidzie. Wydawało mi się ze prowadzi najlepiej po Polsce, bo zagranicą już dawno straciła zaufanie u mnie. Kiedyś z ciekawości wytyczyłem trasę igo i tt, bo za granicą nie mają konkurencji, po Polsce jak jadę to też używam igo i prowadzi bardzo dobrze. Natomiast am wyznacza trasy jakimiś dziwnymi drogami trzeba ją bardzo kontrolować.
                              Co do Urządzenia też używam telefonu, a czasem tableta 7" (tylko do tableta trzeba kupić odpowiednią ładowarkę, bo nie każda da radę naładować podczas używania)
                              to fakt - AM trzeba odpowiednio skonfigurować + sprawdzić którędy chce nas poprowadzić...

                              Na dalsze tripy (zawsze) na kompie sam wybieram optymalną trasę, a AM ma mnie jedynie prowadzić po tej trasie :wink:
                              Jadąc 300-400km i więcej nie zaufał bym AM, żeby wybrała mi trasę :lol:
                              www.SPAmobile.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Trochę z innej beczki (sorry za offtop)...

                                Czy dałoby radę odłączyć ori radio od głośników i zamiast takiego Symphony 8 fabrycznych głośniczków podłączyć pod taki tablecik?
                                Moja ex - Łasica
                                BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

                                Komentarz


                                • #17
                                  @up
                                  W skodzie mi się nie rzuciło w oko
                                  https://www.google.pl/search?client=...hodzie&tbm=vid
                                  "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                                  ----------------------------------------------------

                                  !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez krissos
                                    @up
                                    W skodzie mi się nie rzuciło w oko
                                    https://www.google.pl/search?client=...hodzie&tbm=vid
                                    Dałoby radę podłączyć tablet bezpośrednio jakoś do głośników? Ewentualnie odłączając zmieniarkę od kaseciaka Symphony podłączyć go jakoś w ten sposób? Muszę uzupełnić braki popielniczki u siebie... a boje się, że jak wstawię popiołkę, to zacznę palić w aucie - a różnicę auto palone vs. auto niepalone nawet palacz wyczuje...
                                    Moja ex - Łasica
                                    BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      IMHO tablet ma za małą moc na wyjściu, żeby go podłączać bezpośrednio do głośników. Trzeba by było chyba przez jakiś wzmacniacz. Ja u siebie podłączam do mojego JVC albo po BT albo kablem do AUX. Ostatnio pojawił się 7" Lark z dedykowanym uchwytem na szybę i ładowarką samochodową w cenie chyba 250 zł. Kumpel kupił i sobie chwali. Jako tablet sprawdza się średnio, ale jako nawigacja radzi sobie bardzo sprawnie. Ciekawe tylko jak się będzie sprawdzał latem, kiedy słońce daje na maxa w szybę.


                                      A na garnku tak jak drut napisane było MJUT

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Re: 7-mio calowy tablet z Androidem jako nawigacja, Polecam

                                        Sygic jest OK do Europy - tylko Polska w nim jest słaba niestety (do AM nie dorasta). Ja kupiłem mapy Sygic World z dożywotnią aktualizacją za 230 PLN, łącząc kupon na 20% z promocją zniżki o 30%. Warto było. Do tego MapFactor Navigator za free jako alternatywa dla krajów gdzie nie ma nawi.

                                        Ale chyba najlepszym rozwiązaniem dla Polski jest obecnie Yanosik. Od kiedy z nim jeżdżę to nie zakładam antenki od CB na klapę. A do tego potrzebny byłby tablet z modemem

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          niezal
                                          Kod:
                                          dokładny moduł GPS najlepiej z obsługą A-GPS i Glonass
                                          Nie jestem pewien czy wiesz o czym piszesz...

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Re: 7-mio calowy tablet z Androidem jako nawigacja, Polecam

                                            Zamieszczone przez Wojtek35
                                            Sygic jest OK do Europy - tylko Polska w nim jest słaba niestety (do AM nie dorasta). Ja kupiłem mapy Sygic World z dożywotnią aktualizacją za 230 PLN, łącząc kupon na 20% z promocją zniżki o 30%. Warto było. Do tego MapFactor Navigator za free jako alternatywa dla krajów gdzie nie ma nawi.

                                            Ale chyba najlepszym rozwiązaniem dla Polski jest obecnie Yanosik. Od kiedy z nim jeżdżę to nie zakładam antenki od CB na klapę. A do tego potrzebny byłby tablet z modemem
                                            Po co tablet , modem ?
                                            Sam smarkfon, wszystko obsłuży navi Sygic, yanosika, a po wyjściu ląduje bezpiecznie w kieszeni jako tel.

                                            Co do 7'' na szybie, widziałem ostatnio w seicento, i padlo pytanie z tylnego siedzenia " dlaczego ten pan wozi telewizor na szybie ?" :diabelski_usmiech

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Re: 7-mio calowy tablet z Androidem jako nawigacja, Polecam

                                              Ja mam wszystko w telefonie. Wychodzę z auta i zabieram telefon. Natomiast temat był o tablecie - stąd padł pomysł tabletu z modemem.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                A jak Ci chodzi Yanosik, widziałem dużo opinii, że najnowsza wersja bardzo słabo ? mam jeszcze starsze wersje, ale ciągle chce mi aktualizować.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez bishop
                                                  A jak Ci chodzi Yanosik, widziałem dużo opinii, że najnowsza wersja bardzo słabo ? mam jeszcze starsze wersje, ale ciągle chce mi aktualizować.
                                                  Dla mnie jest OK Trasę wyznacza, informuje o radarach. W mieście jak muszę czegoś poszukać bliżej, to zawsze jest google maps.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X