Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

MIO p360 czy p560?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Ad.1 Nie musisz kupować na Allegro kompletu, spokojnie możesz kupić PDA i dokupić mapę. Jeżeli chodzi o mapę innego producenta dorzucaną do AM to możesz co najwyżej dokupić inne oprogramowanie nawigacyjne z mapami (np iGO) ale samej mapy do wrzucenia np do Automapy nie kupisz bo nie ma takiej możliwości (ewentualnie upgrade do wersji Europa ale nie wiem jak to cenowo wychodzi). Nie wiem jak jest z aktualizacją map na typowej nawigacji, do tej pory zawsze korzystałem z palmtopów, palmfonów i tego typu urządzeń - tam zero problemów. Z typową nawigacją tylko i wyłącznie jeździłem, nie miałem żadnych "doświadczeń" z aktualizacją map na nich. Co do aktualizacji Automapy to najlepiej na ich stronie www doczytać, o tym też mam nikłe pojęcie.
    Ad.2 Jeżeli chodzi o wybór systemu w typowej nawigacji to wybór masz raczej nikły.. Tzn jest tam preinstalowany jakiś system i włączenie nawigacji powoduje od razu włączenie programu nawigacyjnego a nie np Windowsa. Tzn możesz zapomnieć o innych funkcjacj jakie daje PDA (kontakty, wifi, gry, filmy itd) Co do pamięci w navi - zeleży co chcesz instalować i zależy jaki model wybierzesz (ilę będzie miał pamięci wbudowanej).
    Ad.3 - Skąpiec.pl - porównywarka najlepszych cen w sklepach I szukaj albo czegoś w pobliżu, albo wysyłkowo.
    o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

    Komentarz


    • #27
      metrotest, 2 tygodnie temu kupowałem Mio p560 w zestawie z Automapą XL na Agito. Na stronie AutoMapy jest do pobrania najnowsza wersja XL 4.5, bez problemu się ściąga i instaluje po podaniu numeru licencji. W przypadku Mio p560 ma to podobno duże znaczenie, bo z nieznanych powodów AutoMapa XL 4.1 błyskawicznie pożera baterię, czego nie ma już w wersji XL 4.5 (więcej możesz poczytać na forum PDAclub).
      A najlepiej i najtaniej jest, tak jak pisze iksik2, poszukać na www.skapiec.pl. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony

      Komentarz


      • #28
        paprot, ja używam AutoMapa Europa 4.1.2 na PDA i bateria starcza mi na 8 godzin ciągłęgo działania Także nie wiem skąd te pomysły że zżera baterie
        Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
        Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

        Komentarz


        • #29
          SuchyX, 8 godzin ciągłego działania przy włączonym GPS (AM) czy jak...? A próbowałeś wyłączyć palma (normalnie, przyciskiem w stan uśpienia) i odłożyć na dzień/dwa? Proponuję taki eksperyment Będziesz wiedział skąd takie pomysły
          o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

          Komentarz


          • #30
            SuchyX, tyle, że ty masz Asusa, a mi chodziło o specyficzny przypadek niekompatybilności Mio p560 z AutoMapą 4.1. Przejrzyj sobie ten wątek z PDAclub i się wszystko wyjaśni. Mio p560 z AutoMapą 4.5 działa już bez zarzutu 8)

            Komentarz


            • #31
              Dzięki za wypowiedzi.
              Jeśli dobrze rozumiem to warto dołożyć do PDA zamiast kupować nawigację nawet przy takich potrzebach jak napisałem /choćby ze względu na bezproblemowe wgrywanie innych map lub aktualizacji/.

              Znalazłem na gps24.pl np. Mio P360 GPS + AutoMapa 4.0 za 1320 zł? Może ten?
              Choć Mio P350 GPS + AutoMapa 4.0 jest tańszy 1210 zł.

              Mio P560 GPS + AutoMapa 4.0 kosztuje już 1600 zł /Bluetooth i Wi-Fi/ raczej nie będą wykorzystywane.

              Same nawigacje /nie PDA/ są w podobnych cenach lub niewiele tańsze, np.
              Nawigacja NavRoad NR350 + AutoMapa 4.0 1099
              Nawigacja NavRoad NR430BT + AutoMapa 4.0 1499

              Co radzicie?

              Komentarz


              • #32
                Auto mapa jest super jeśli chodzi o mapy i adresy, ale żeby wpisać cokolwiek musisz się zatrzymać albo wpisujesz nie to co chciałeś. Literki wyświetlane na klawiaturze ekranowej są naprawdę małe (palcem ciężko jest trafić we właściwą w czasie jazdy). IGO ma dużo większe litery i podobno nowa wersja też ma niezłe pokrycie Polski. Sam nie sprawdzałem bo już się przyzwyczaiłem do obsługi automapy.
                COMBI ELEGANCE'03 ASV

                Komentarz


                • #33
                  metrotest, jak kolega powyżej napisał, na PDA ciężko wklepać podczas jazdy jakieś zmiany ze względu na mniejszą klawiaturkę ekranową. Zresztą klepanie w nawigację podczas jazdy to wogóle trochę pod rosyjską ruletkę podchodzi

                  P350 ma mniej pamięci niż P360. Na P360 i AM spokojnie możesz obejść się bez zewnętrznych pamięci. Natomiast co do cen... Mio P360 - Ceny i opinie na Skapiec.pl i np w pierwszym z góry sklepie ten zestaw P360+AM+przes=poniżej 1050pln

                  Co do iGo to zależy gdzie jeździsz. Jeżeli tylko po PL to iGO wyjdzie drożej i moim zdaniem nie ma sensu przepłacać. Pokrycie Polski jest całkiem niezłe, ale jeżeli chodzi o to, to gdzieś większe zaufanie mam do AM (nie poparte żadnymi testami :P ). Ale znowu nie jeździłem nigdy na AM Europa więc nie mam porównania jeżeli chodzi o zagranicę.
                  o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                  Komentarz


                  • #34
                    iksik2 mojego PDA albo się wyłącza całkowicie albo wprowadza w stan uśpienia (coś jak hibernacja w PC) 8 godzin non-stop ciągłego działania AutoMapa 4.1.2 i dało rado nie raz wyłączałem Navi po dojechaniu na miejsce i jak wracałem za jakiś tam czas to włączałem i nie zauważyłem żeby w między czasie mi zeżarło zasiłke :-))) Także ja na mojego PDA i AutoMape nie moge narzekać :P a dodam jeszcze że mam modowany procek z 416@640Mhz co z tym idzie większe zużycie bateri.
                    Ja jechałem na AM Europe do Koloni w Niemczech i nawet Ci powiem że sobie nieźle radziło ale jest jedno ale nie ma numeracji ulic poza granicą naszego państwa bynajmniej w niemczech. Polecam Navigon na Europe :diabelski_usmiech



                    paprot śledze cały cas PDA Club :-) i wiem że jest mały zonk z P560.

                    Bez obrazy ale ze wszystkich przeze mnie testowanych PDA i PNA Mio mi jakoś nie podchodzi :shock:
                    Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                    Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez SuchyX
                      8 godzin non-stop ciągłego działania AutoMapa 4.1.2 i dało rado
                      :shock: :shock: :shock: no to super, w Mio P550m (przynajmniej moim) na GPS to max ~3h na baterii (sporo zależy od jasności wyświetlacza). Natomiast jak go położę i leży nieużywany to spokojnie 2 tyg bez całkowitego rozładowania pociągnie (ostatnio jak byłem chory + święta + nowy rok tyle wytrzymał).

                      Co do "obrazy", to Twoja opinia i nie myślę żeby ktoś zaczął się obrażać (no chyba że zaczniesz rzucać teksty w stylu "syf, dziadostwo itd" to wtedy będę musiał stanowczo zaprotestować )
                      o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                      Komentarz


                      • #36
                        iksik2, nie no bez przesady poprostu mi nie podchodzi to nie oznacza że innym też ma się nie podobać
                        Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                        Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez SuchyX


                          paprot śledze cały cas PDA Club :-) i wiem że jest mały zonk z P560.
                          no właśnie, tyle, że nie wiadomo, czy to nie bardziej zonk z WM 6.0 niż z samym Mio, więc może dorwać każdego z tym systemem. Na razie jednak udało mi się wszystko dobrze poustawiać w moim Mio i bateria trzyma bez zarzutu.

                          metrotest, Mio p560 z AutoMapą XL na Agito to "tylko" 1358,00 zł., a nie 1600, a upgrade do 4.5 jest bezpłatny ze stron AutoMapy jak masz licencję. Ja bym jednak brał z WiFi i Bluetooth, nie wiadomo kiedy, a nuż się przyda :wink:

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez paprot
                            Ja bym jednak brał z WiFi i Bluetooth, nie wiadomo kiedy, a nuż się przyda :wink:
                            Ale imo te 300pln różnicy można inaczej zainwestować niż wydając na coś co może się przydać (raz? dwa?) podczas całego użytkowania
                            o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez iksik2
                              Zamieszczone przez paprot
                              Ja bym jednak brał z WiFi i Bluetooth, nie wiadomo kiedy, a nuż się przyda :wink:
                              Ale imo te 300pln różnicy można inaczej zainwestować niż wydając na coś co może się przydać (raz? dwa?) podczas całego użytkowania
                              ja korzystam z WiFi jakies dwa trzy razy dziennie :wink:
                              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                              http://www.disi-tune.pl
                              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                              Był WRX
                              Była Octa

                              Komentarz


                              • #40
                                MisiekWAW, ja też często, ale to już kolega powinien zdecydować czy będzie tego używał. Samo kupienie "żeby mieć" a później tego nie wykorzystywać imo bez sensu
                                o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                                Komentarz


                                • #41
                                  hmmm, panowie, potrzebuje navi tak za 1000zł, co polecicie????? Dodam ze zależy mi tylko na dobrej na nawigacji a nie jakiś dodatkowych bajerkach
                                  [center:a5df0a9dad]

                                  [/center:a5df0a9dad]

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    cartel1, jeśli ma to tylko być sama NAVI bez innych bajerów to kupuj PNA: "NavRoad NR350 + AutoMapa XL Polska + SD 1GB" koszt ok 920zł. A jeśli chcesz oprócz nawigacji też do zabawy do kup PDA
                                    Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                                    Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      A tak porównując
                                      1) MIO 360 za 730 + Automapa XL Polska za 1050 zł
                                      2) NavRoad NR350 + AutoMapa XL Polska + SD 1GB za 920 zł

                                      a) Jak rozumiem 1) to PDA a 2) to "tylko" nawigacja.

                                      b) do 1) nie trzeba dokupywać pamięci na mapy, wewnętrzna wystarczy na Automapę i drugą mapę /no chyba że chcemy mp3. ale pamięci są i tak tańsze niż dla 2)/

                                      c) aktualizację okresową mapy mogę zrobić w 1) i 2)

                                      d) rozszerzenie mapy do Automapy Europa /zawiera też Polskę/ mogę zrobić w 1) i 2) -
                                      ten sam producent

                                      e) wgrać mapę innego producenta /np. na zagranicę/ mogę na pewno w 1) a 2) to nie
                                      wiadomo, może wyjść lub nie

                                      f) funkcjonalność 1) jest wyższa niż 2) ale jako nawigacje będą działać tak samo /obie
                                      mają baterie, 3,5 calowy ekran i wbudowany gps/.

                                      Wniosek taki: lepiej mieć 1)? Różnica w cenie jest mała.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez metrotest
                                        A tak porównując
                                        1) MIO 360 za 730 + Automapa XL Polska za 1050 zł
                                        2) NavRoad NR350 + AutoMapa XL Polska + SD 1GB za 920 zł

                                        a) Jak rozumiem 1) to PDA a 2) to "tylko" nawigacja.

                                        b) do 1) nie trzeba dokupywać pamięci na mapy, wewnętrzna wystarczy na Automapę i drugą mapę /no chyba że chcemy mp3. ale pamięci są i tak tańsze niż dla 2)/

                                        c) aktualizację okresową mapy mogę zrobić w 1) i 2)

                                        d) rozszerzenie mapy do Automapy Europa /zawiera też Polskę/ mogę zrobić w 1) i 2) -
                                        ten sam producent

                                        e) wgrać mapę innego producenta /np. na zagranicę/ mogę na pewno w 1) a 2) to nie
                                        wiadomo, może wyjść lub nie

                                        f) funkcjonalność 1) jest wyższa niż 2) ale jako nawigacje będą działać tak samo /obie
                                        mają baterie, 3,5 calowy ekran i wbudowany gps/.

                                        Wniosek taki: lepiej mieć 1)? Różnica w cenie jest mała.

                                        Dokładnie jest tak jak nappisałeś. A co do punktu "e" to daje 99% że idzie to rozpracować i wgrać inny soft ale lepiej jest dołożyć te kilka złotych i mieć PDA bo nigdy nie wiadomo i napadnie kogoś ochota na zmiane mapy i co w tedy jak mamy PNA ?? albo zabawa w przeróbki albo sprzedaż i kupno PDA. Ja osobiśćie wole PDA niż PNA mimo iż ma tylko służyć do samej nawigacji ale jest takie powiedzienie "od przybytku głowa nie boli" i lepiej jest mieć możliość zabawy PDA niż włączanie samej mapy na PNA.
                                        Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                                        Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Jak dla mnie warto kupić PDA niż PNA. Rużnica w waszym (nie wiem dokładnie czyim nie czytałem od początku) wypadku to 130zl a zysk duży w funkcjonalności.
                                          WiFi może i czasami się wydaje komletnie nie przydatne jednak warto mieć (w dużych miastach wiele darmowych hotspotów gdzie kożystamy z netu za darmo) i tu przewaga znowu dla PDA bo istnieją odpowiedniki programów windowsowych takich jak gg czy skype o programie pocztowym czy przegladarce internetowej nie wspominając

                                          ps. na PDA można wgrać program który pokazuje naszą pozycje na mapach sztabowych (dla bardzo dokładnego pozycjonowania). na PNA niestety nie działa
                                          O ortografie dba FF.
                                          Ranking sprzedaży nowych aut w Polsce w 2009 oraz 2008 (Excel):
                                          http://thunderbolt2.prv.pl/sprzedaz/Ranking.xls
                                          Skoda Octavia & Audi A6

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X