Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

265-konne S3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 265-konne S3

    Dzięki wydatnej pomocy kolegi djczasa stałem się posiadaczem OII w topowej wersji (czyli R S) z silnikiem benzynowym. Na razie odbyłem nią trasę KRK->WAW i pojeździłem trochę po mieście. Przebieg na dzisiejszy dzień to 500 km. Na razie samochód docieram, czyli jeżdżę nie przekraczając 4 tys. obr czyli wykorzystuję 2/3 jego możliwości ale i tak jestem pod ogromnym wrażeniem.
    To diabelsko szybki samochód. W trasie przy 4 tys obr na VI biegu jedzie 180 km/h. Przyspieszanie do tej prędkości jest bezproblemowe nawet na VI biegu. W trasie jadąc 130-180 km/h i stosując często 'szybkie odejścia' (czyli gaz do dechy do tych 4 tys obr żeby pozbawić złudzeń współfajterów) spalanie wyniosło 10 l/100 km z groszami. Nie jest to rekord oszczędności, ale przy jak dla mnie dość dynamicznej jeździe wynik dość satysfakcjonujący.
    W mieście/podmiastem w trybie jazdy Family Mode (żona + dzieci) pali jakieś 9-10 l/100 km. W trybie "streetfajting z limitem 4tys obr/min" pali 12-13. W mieście, w konkruencji z innymi samochodami można robić praktycznie robić co się che. Spotkałem tylko jednego mercedesa tak z 8-letniego, w wersji coupe 2-os. z cyferką "500" na bagażniku, który był szybszy.
    Oczywiście świetnie się prowadzi - zakręt na mokrym skrzyżowaniu pod kątem 90 stopni na II-ce z gazem do deski wykonuje ultra-precyzyjnie (z ESP) zero pod/nad sterowności.
    W mieście na wielopasmówkach można super wślizgiwać się w "wolne sloty". Widzisz wolną przestrzeń i jest twoja, nawet nie trzeba patrzeć w lusterko wjeżdżając w nią. W 99% nic innego na drodze nie ma takiego przyspieszenia. Ten 1% jest łatwo zauważalny...
    Niesamowity samochód, ciągle zastanawiam się po co go sobie kupiłem... but it's too late, I am already on the dark side of the Force
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    265-konne S3

    Na salonie samochodowym w Paryżu zadebiutuje nowe audi S3 o mocy 265 KM i ze stałym napędem na wszystkie koła (quattro).

    Do 100 km/h pojazd ten rozpędza się w 5,7 sekundy a jego prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Mocny, dynamiczny, czterocylindrowy silnik o basowym brzmieniu i pojemności dwóch litrów, z bezpośrednim wtryskiem benzyny FSI i z turbodoładowaniem to prawie "wyczynowa" jednostka.

    Samochód ten ma duże, aluminiowe koła o średnicy 18 cali, sześciostopniową skrzynię biegów i stały napęd na obie osie.
    [interia.pl - link]
    Załączone pliki
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      Prawie jak nowa RS'ka :diabelski_usmiech

      ... po odpowiedniej kuracji wzmacniającej oczywiście :twisted:

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X