Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

chlapacze do O1 - montować??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • chlapacze do O1 - montować??

    Z racji lakierowania nadwozia w swojej O1 zdjąłem oryginalne chlapacze, które znajdowały się na pojeździe od nowości czyli od 2004 r. Jak widać długo. Pod chlapaczami z przodu pojawiły się na progach ogniska rdzy i pryszcze. Dodatkowo pełno błota za nadkolem pod plastikiem w tej wnęce błotnika/progu. Natomiast z tyłu chlapacze zarysowały zderzak na rancie przy miejscu montażu.

    Chlapacze wymyłem na nowo, wyglądają ok lecz zastanawiam się czy je w ogóle montować z powrotem na aucie.

    Pytanko do wszystkich użytkowników swoich bolidów O1. Czy ktoś miał i nie montował z powrotem i tego żałuje czy nie? Jak to się ma do użytkowania w zimie, piasku itp.? Mocno wali z pod kół na karoserię jak ich nie ma?

    Wypowiedzcie się Ci co mają jak i Ci co nie mają. Jakieś spostrzeżenia i porady?
    Everything is over... But Trance Music is still alive!!

  • #2
    Ja miałem w O I przez 10 lat i było dobrze. Zero rdzy i próg bez uszkodzeń. Teraz w O III też mam.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      W O2 też mam i nie ściągnę ich już
      Mój szatan

      Paweł

      Komentarz


      • #4
        Gdybym mieszkał przy drogach asfaltowych to bym nie montował, ale skoro codziennie przejeżdżam 15 km szutrem to montuję, bo małe kamienie szybko doprowadzają do obić progów i dolnej części drzwi, a wtedy wiadomo ruda tylko czeka na okazję. Najbardziej dostaje właśnie próg przy samym kole. Ogólnie mając chlapacze dobrze przy zmianie kół 2 razy do roku zajrzeć pod nie i wyczyścić z syfu.

        Komentarz


        • #5
          Mam i chwale sobie. Samochód po deszczu dużo mniej uwalony. I na pewno progi i podwozie dużo mniej poobijane przez kamyki spod kół.

          Komentarz


          • #6
            Ja od ponad 4 lat użytkując 01 nie mam chlapaczy, chociaż myślałem o nich na początku, lecz nie widzę potrzeby ich montażu ponieważ też poruszam sie po drogach asfaltowych, nie ma odprysków , a i łatwiejszy dostęp do czyszczenia wnęki za plastikowym nadkolem z przodu

            Komentarz


            • #7
              Ja jestem za chlapaczami, mam i nie będę zdejmował. Trzeba jednak zwracać uwagę na czystość styku chlapacza z progiem i błotnikiem, gromadzi się tam piasek, sól i wszelki syf także co jakiś czas warto przemyć to miejsce myjką ciśnieniową.

              Poza tym przy zmianie kół na letnie demontuję je i czyszczę wszelkie zakamarki przy okazji mam wgląd w stan blachy. Poza tym nawet użytkując auto na drogach tylko asfaltowych piasek z opony jest wyrzucany we wszystkich możliwych kierunkach po obwodzie także "niemanie" chlapaczy przy użytkowaniu auta tylko na drogach asfaltowych nie jest dla mnie argumentem.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Odpowiednio docięta folia bezbarwna na lakier w miejscu styku chlapacza z lakierem i piasek/kamienie dostające się pomiędzy nie nie będą robiły krzywdy lakierowi, trzeba tylko pamiętać przy myciu ciśnieniowym, aby foli nie poderwać, ale można sobie poradzić odpowiednim prowadzeniem strumienia. Miałem w OI, mam w O3 i nic z lakierem się nie działo. Polecam
                Pozdrawiam,


                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                Komentarz


                • #9
                  spj a nie masz może fotki tego jak miałeś w O1? Gdzie kupowałeś tą folię? Bo w O2 to był standard a w O1 niestety nie.
                  Everything is over... But Trance Music is still alive!!

                  Komentarz


                  • #10
                    Folię kupowałem na allegro, szukałem, żeby w opisie była, że jest gruba i przezroczysta.
                    Fotek z O1 nie mam z tą folią, w O3 wygląda to tak jak poniżej.
                    Fota z flashem i dlatego widać to dokładnie, normalnie nikt tego nie zauważa jak nie wie, że ma na to patrzeć.
                    Pozdrawiam,


                    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja też zastanawiam się czy zakładać czy nie. Ciekawe czy nie głupio by wyglądały.
                      Champ20ns!

                      Komentarz


                      • #12
                        spj dzięki za foto. Fajnie to wygląda. Może też kupię i zrobię szablon żeby też nakleić z tyłu na progu na dole przed nadkolem tak jak to ma o2 w standardzir i np Passaty itp.
                        Everything is over... But Trance Music is still alive!!

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X