Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Płukanie silnika 1.6 MPI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Płukanie silnika 1.6 MPI

    Cześć, powoli zbliżam się do wymiany oleju silnikowego w swoim 1.6 MPI BSE i zastanawiam się nad zastosowaniem płukanki. Co myślicie?

    Kilka faktów o samochodzie: 2009 rok, początkowo olej wymieniany w Niemczech co dwa lata (średnio co 25kkm), ostatnio zalany olej w Niemczech to był Motul X-Cess 5w30, sprowadzony do Polski przy 160kkm, wlany olej to total 5w40, nie mam pojęcia czy przy przejściu była robiona płukanka.

    Obecnie samochód ma 170kkm, LPG od 10kkm, średnio bierze 200ml oleju na 1000km, zimą pojawia się majonez pod korkiem. Zastanawiam się nad płukanką m.in. przez rzadko wymieniany olej na początku, brak pewności co do płukanki między zmiana oleju (o ile w ogóle powinno się ją zastosować) + liczę, że może trochę ruszą pierścienie na tłoku.

    Czy w tym przypadku jest jakieś ryzyko? Im dłużej czytam różne fora tym głupszy jestem, dzięki za wszelkie porady i podpowiedzi.

  • #2
    Zalej, nic się nie stanie.
    Korzystałem z płukanki po kupnie auta - wcześniej był lany Castrol 5w30; ja zalewam 5w40 i potem 0w40. Pierwsze dwie wymiany były z płukanką, kolejne już nie.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis
      Pierwsze dwie wymiany były z płukanką, kolejne już nie.
      Andrzej jak wóz po płukaniu?

      Pytam bo moja ma od nowości LPG. teraz 203 000 km. do 150 000 km tylko ASO co 15 000 km castrol 5w30. Potem Motul 2x i teraz Valvoline 5w40. Poboru 0% od wymiany do wymiany.

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Dobrze. Wcześniej był spory syf po Castrolu.

        Pobór to w zależności od obrotów na trasie
        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

        Komentarz


        • #5
          to jak dożyje do 210 000 km to zrobię płukankę w mojej.

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Black Zobacz wpis
            2009 rok, początkowo olej wymieniany w Niemczech co dwa lata (średnio co 25kkm

            Zamieszczone przez Black Zobacz wpis
            sprowadzony do Polski przy 160kkm

            Zamieszczone przez Black Zobacz wpis
            średnio bierze 200ml oleju na 1000km


            12letnie auto z DE z przebiegiem 160tys?

            Wymiany co 25tys zabiły ten silnik. Pomijając że cofnięto licznik o co najmniej 200tys.

            Dobry olej i płukanki pomagają przedłużyć żywotność silnika, ale jeśli poprzedni właściciel doprowadził już silnik do stanu agonalnego, to żaden olej, płukanka, czy super dodatek nic nie da.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X