Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez ksyniu22
    Link

    tu niby jest za 199, ale czy to naprawde oficjalny sprzedawaca?
    motul też niby dobry i chwalony i około 50 zł tańszy za 5 litrów...
    amsa kup sobie od kolegi pindziek (zmienolej.pl) :wink:
    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

    Komentarz


    • ale tam w warszawie maja taniej i sa oficjalnym przedstawicielstwem dystrybutora. przynamniej tak pisza

      Komentarz


      • Amsoil - tył opakowania.
        Załączone pliki
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • Swoją drogą nie rozumiem, ktoś żałuje 3000 EUR raz na 3 lata, to chyba nie jest jakiś drakoński koszt w skali firmy produkującej oleje. . . no ale cóż. . . taka polityka. . .

          Komentarz


          • Zamieszczone przez xtremesystems
            ale tam w warszawie maja taniej i sa oficjalnym przedstawicielstwem dystrybutora. przynamniej tak pisza
            ale po co kupować u dystrybutora skoro można u kolegi z forum, ostatnio płaciłem poniżej 200pln więc pewnie cena bardzo podobna do tej od dystrybutora?
            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

            Komentarz


            • Dzida, ty masz widzę chęć na Amsa tylko chyba sie wahasz przez tą norme , czy jednak myle się?
              [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

              Komentarz


              • Zamieszczone przez daneczek76
                Dzida, ty masz widzę chęć na Amsa tylko chyba sie wahasz przez tą norme , czy jednak myle się
                Nie, nie, jeżeli już miałbym lać olej bez 505.01 to chyba zdecydowałbym się na Mobila 5W50.

                Poza tym, olej do PD-ka (i to jeszcze bez normy) za 200 PLN to gruba przesada. :roll:

                Komentarz


                • Dzida, zeby uwierzyc ze to nie przesada trzeba zalac i pojezdzic ;]
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz


                  • No cóż Michał.. . . może kiedyś spróbuje. . . Narazie jestem zajebiście zadowolony z Lotosa C3 5W30, kolejny w kolejce na testy jest LM TT 4600.

                    Komentarz


                    • prawda Nexus6, a piramida, jest tego dobrym przykładem tym bardziej że chyba najwiecej z nas na Amsoilu nakulał km.

                      [ Dodano: Wto 17 Lip, 12 12:15 ]
                      Dzida, ja też się wahałem ale jeszcze ma chęć na quaqera choć jak już shell zamaczał w nim palce obawiam się że nie będzie to co kiedyś.
                      [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez daneczek76
                        Dzida, ja też się wahałem ale jeszcze ma chęć na quaqera
                        Quakera sam bym chętnie spróbował, tym bardziej że ma aprobatę od VAG. Masz może dostęp do niego?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez daneczek76
                          prawda Nexus6, a piramida, jest tego dobrym przykładem tym bardziej że chyba najwiecej z nas na Amsoilu nakulał km.

                          [ Dodano: Wto 17 Lip, 12 12:15 ]
                          Dzida, ja też się wahałem ale jeszcze ma chęć na quaqera choć jak już shell zamaczał w nim palce obawiam się że nie będzie to co kiedyś.
                          ja tam sie chuja znam na olejach ale jeździ mi sie na nim dobrze :szeroki_usmiech
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez piramida
                            ja tam sie chuja znam na olejach ale jeździ mi sie na nim dobrze
                            otóż to ja tyż.

                            [ Dodano: Wto 17 Lip, 12 13:43 ]
                            Zamieszczone przez Dzida
                            Quakera sam bym chętnie spróbował, tym bardziej że ma aprobatę od VAG. Masz może dostęp do niego
                            no właśnie też tęsknie za QS - Golfa II jak i Octavie benze zalewałem dopóki sie z Wrocka nie wyprowadziłem i kontakt sie urwał.
                            Ale nie wiem jak ta Firma juz długi czas są na rynku może warto spróbować:
                            Tomsol Sp. z o.o.
                            ul. Zwycięstwa 276
                            75-653 Koszalin
                            A na co masz chęć z QS do PD. to: Advanced Engine Fully Synthetic VW 5W-30 według konfiguratora - a na stronie znalazłem Q Advanced Engine Long Life VW 5W/30
                            [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                            Komentarz


                            • :shock:
                              ... " ku---fa!" Pany - co jest grane ?




                              xtremesystems - dzwonił do mnie dziś Michał (wiesz który) i rozmawialiśmy o olejach (bo o czym innym :lol: ) ...ja go namawiałem, żeby nie lał po raz trzeci TT4200 do Golfa tylko sprawdził coś "innego - np. Amsoila lub Millersa ze specyfikacją VW 507.00- do 1,6 TDI CR" dla porównania...a Michał namawiał mnie, żebym nie lał po raz czwarty LazerWay tylko sprawdził Synthoila 0W/30 ... ale "jaja" :lol: .... jak mam nie zalewać jak na "półkach" na stacji Statoil mam już specjalnie przywieziony "świeży" 0W/30 z kwietnia 2012 :diabelski_usmiech ...ehhh no ale chyba faktycznie sprawdzę coś innego z czystej ciekawości :2kc

                              Michał pozdrawiam, bo wiem, że czytasz OCP apa
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • Czy coś się na forum wycieło ?
                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                http://www.zmienolej.pl/
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  :shock:
                                  ... " ku---fa!" Pany - co jest grane ?




                                  xtremesystems - dzwonił do mnie dziś Michał (wiesz który) i rozmawialiśmy o olejach (bo o czym innym :lol: ) ...ja go namawiałem, żeby nie lał po raz trzeci TT4200 do Golfa tylko sprawdził coś "innego - np. Amsoila lub Millersa ze specyfikacją VW 507.00- do 1,6 TDI CR" dla porównania...a Michał namawiał mnie, żebym nie lał po raz czwarty LazerWay tylko sprawdził Synthoila 0W/30 ... ale "jaja" :lol: .... jak mam nie zalewać jak na "półkach" na stacji Statoil mam już specjalnie przywieziony "świeży" 0W/30 z kwietnia 2012 :diabelski_usmiech ...ehhh no ale chyba faktycznie sprawdzę coś innego z czystej ciekawości :2kc

                                  Michał pozdrawiam, bo wiem, że czytasz OCP apa
                                  mowil ze bedzie przekonywal cie do nowego.

                                  ja mam 3 typy na obecna zmiane (moze czip bedzie niedlugo)

                                  trident LL
                                  lm tt4200
                                  LazerWAY LL

                                  strasznie malo info mam tridencie . martwi mnie oznaczenie temp krzepniecia
                                  <-30. to niby co ze moze byc -31?

                                  a no ijeszcze amsoil 5w30 EUROPEAN CAR FORMULA

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Pidziek
                                    Czy coś się na forum wycieło ?
                                    nie noooo :diabelski_usmiech ... wierzyć się nie chce, że od Wtorku 17 Lip, 12 13:40 aż do chwili mojego "głupiego" postu - 3 dni...nikt w temacie oleju nic nie napisał :shock: ale to chyba dobrze, ludzie czytają ten wątek i każdy potrafi coś dla siebie wybrać - chyba o to "nam" chodziło

                                    [ Dodano: Sob 21 Lip, 12 16:33 ]
                                    Zamieszczone przez xtremesystems
                                    amsoil 5w30 EUROPEAN CAR FORMULA
                                    na gwarancji?
                                    Zamieszczone przez xtremesystems
                                    trident LL , LM TT4200
                                    LazerWAY LL
                                    to chyba LazerWay ma z w/w trzech olejów najlepszy stosunek cena/jakość (oczywiście na stacji Statoil zapłacisz o wiele drożej).
                                    Statoil LazerWay LL jest olejem oficjalnie zaaprobowanym przez VW/Audi Link
                                    Amsoil AEL jak pidziek zrobi Tobie promocję będzie też w atrakcyjnej cenie :wink: Błąd 404
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • Motoröle, Additive und Autopflege von LIQUI MOLY | LIQUI MOLY
                                      KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                      Komentarz


                                      • Seed - ciekawa alternatywa na zimę zwłaszcza do japończyków, koreańczyków... Motoröle, Additive und Autopflege von LIQUI MOLY | LIQUI MOLY ale to raczej do wątku olej do silników benzynowych. Szkoda, że nie pełen syntetyk...i pewnie zaraz cena będzie z kosmosu na rynku PL
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • paolo juz bedzie po gwarancji

                                          [ Dodano: Sob 21 Lip, 12 22:35 ]
                                          btw .trident jest w podobnej cenie jak LW LL

                                          Komentarz


                                          • No to mam od czwartku Motul X-clean+ 5w30. Oczywiście w ASO Lelek w Sopocie przelali – musiałem z 200 ml odciągnąć.

                                            Tak się złożyło, że dzisiaj leciałem A1, którą z 3 tygodnie temu przepędziłem na poprzednim Fuchs-ie. Poniżej wykresie dla X-clean+.

                                            ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

                                            Na moje oko oleje zachowują się bardzo podobnie. Wprawdzie dzisiaj temperatura powietrza oscylowała w granicach 18,5 stopnia, a tamtego dnia na odcinku A1 była w przedziale 20-26, ale dzisiaj z kolei miałem z 60 kg więcej bagażu i deptałem mocniej – dłużej trzymałem prędkości w okolicy 180 km/h.
                                            Trzeba też odnotować, że Fuchs był przy końcu swojej drogi, a Motul zaczyna.
                                            Tym niemniej dla obu olejów odnotowana max. temperatura to 113 st.
                                            Wychodzi na to, że maksymalna temp. jaką potrafię osiągnąć na olejach VW 507 to 113 stopni, bardziej nie potrafię ich rozgrzać na odcinku ponad 100 kkm.
                                            Za wcześnie na wnioski porównawcze, spróbuję, jak olej będzie trochę już przepracowany powtórzyć pomiar w ciepły dzień.

                                            Zwolenników słuchowych porównań oleju informuję, że świeży Motul – moim subiektywnym zdaniem - nie brzmi istotnie lepiej niż przepracowany Fuchs. Oczywiście szybciej milknie hydraulika po odpaleniu, ale zobaczymy jak długo się to utrzyma.

                                            Oczywiście pobrałem próbkę Fuchsa na końcu jego kariery, a także próbkę X-cleana+ po przejechaniu na nim 33 km (żeby zobaczyć ile tym razem mam resztkowego metalu po zmianie). Wyślę to do B-stone, to na koniec sierpnia będą pewnie wyniki.
                                            Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez daneczek76
                                              no właśnie też tęsknie za QS - Golfa II jak i Octavie benze zalewałem dopóki sie z Wrocka nie wyprowadziłem i kontakt sie urwał.
                                              U Piegusa zalewałeś ? On je stosuje, i widziałem silnik PD na tym oleju po 500 tys. - wałek i szklanki igła :diabelski_usmiech

                                              Komentarz


                                              • Ciągle jeszcze jeżdżę na M1 i jedyne co daje rady zauważyć to tyle, że po 9 - 10 kkm zmienia się dźwięk. Nie jest taki jak wcześniej, szczególnie przy obrotach > 3 krpm. Wrażenie to powtarza się już przy kolejnej wymianie.
                                                Silnik R18A2.
                                                http://www.dadrl.org.uk
                                                http://www.lightmare.org

                                                Komentarz


                                                • zak14 - jak zwykle super wykres. Akurat lecę w trasę ale jak wrócę to z przyjemnością poanalizuję wykres.

                                                  I jeszcze jedno co mi się nasuwa z przeprowadzonej kilka dni temu rozmowy ze znajomym (Michał :wink: ) ....
                                                  Zamieszczone przez zak14
                                                  maksymalna temp. jaką potrafię osiągnąć na olejach VW 507 to 113 stopni
                                                  no właśnie Fuchs, Motul ta temperatura "robocza u nich skacze" od powiedzmy 98 do max 113. Czyli olej odbiera ciepło i jest to jednak dobry objaw tego że olej "pracuje"...a co z olejami gdzie temeratura praktycznie stoi w miejscu i ma +- 100C co się dzieje z "ciepłem" gdzie się podziewa... :roll: nikt mi nie powie, że te ciepło się nie wytwarza (owszem smarowanie może być "inne") ale jednak różnica jest duża. Skoro olej nie może przekroczyć +- 100C to jest zastanawiające. Mam swoją "teorię" i wiem co jest min dodawane by taki skutek uzyskać ale chciałbym posłuchać Waszej opini w tym temacie.
                                                  I żeby nie było nie jadę po olejach A. i M. - sam zalałem do auta żony olej M. i uważam że jest OK. Zastanawia mnie jedynie ta rozbieżność temeraturowa pracującego oleju.
                                                  ehhh szkoda że nie miałem jak sprawdzić temperatury oleju w trasie do Włoch :?

                                                  Zamieszczone przez dragster
                                                  po 9 - 10 kkm zmienia się dźwięk. Nie jest taki jak wcześniej, szczególnie przy obrotach > 3 krpm.
                                                  Mobil zmienił bazę olejową - to już nie jest ta sama baza PAO co kiedyś...
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez zak14
                                                    Wyślę to do B-stone, to na koniec sierpnia będą pewnie wyniki
                                                    Co to jest i ile to kosztuje? Jak kosztuje niewiele to za miesiąc, góra dwa mogę wysłać swojego X-Clean po przebiegu 15kkm.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X