Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez loru
    normalna temp oleju przy normalnej jeździe
    Porównujesz jak sądzę do 5w40, który co do zasady grzeje się bardziej ale i lepkość ma wyższą.
    Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

    Komentarz


    • Zamieszczone przez zak14
      Porównujesz jak sądzę do 5w40, który co do zasady grzeje się bardziej ale i lepkość ma wyższą.
      tak , wszystkie oleje jakie gościły u nie w motorku to 5w40 za wyjątkiem tego czegoś na czym wyjechał z fabryki.
      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

      Komentarz


      • Ciekawostka: ustalałem dziś ceny przeglądu w ASO. Przysłali mi cenę z materiałami (olej, filtr,podkładka, środki smarne), a potem bez materiałów. szybko policzyłem - za litr Castrola liczyli sobie prawie 105 zł :shock: Chyba ze złotej beczki ten olej leją...
        Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

        Komentarz


        • zak14, dokładnie taka miała być cena nowej fluorescencyjnej technologii FST.
          Konrad
          OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

          90 konny AGRessor
          PerfectServiceBy DGW
          WhitePride :smokedevil

          Komentarz


          • Zamieszczone przez zak14
            za litr Castrola liczyli sobie prawie 105 zł
            nooo mają "chłopaki" w ASO zajebisteeeee poczucie humoru.
            Zamieszczone przez konkon
            taka miała być cena nowej fluorescencyjnej technologii FST
            bo to jest przecież najlepszy olej na świecie :terefere
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              konkon napisał/a:
              taka miała być cena nowej fluorescencyjnej technologii FST

              bo to jest przecież najlepszy olej na świecie
              to teraz już wiem jakiego oleju używają niektórzy kierowcy - jak widzę w nocy świecące plamy po oleju to już wiem to Castrol.
              [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

              Komentarz


              • nie wiem czemu jezdzicie po edge z fst . mam ten olej i oceniam go bardzo przyzwoicie.

                Komentarz


                • Cześć Przeczytałem mnóstwo stron tego tematu a że jestem laikiem to może ktoś poradzi mi jaki olej wlać teraz do mojej czeszki . Obecnie jezdże na oleju Motul 8100 X-cess 5w40 zauważyłem że po kilku tysiącach silnik jest jakby głośniejszy chce pozostać przy syntetyku ale zupełnie nie wiem jaki teraz wlać Dodam że moje podróże to raczej krótkie odcinki. Przebieg to 170 tys.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Marek46
                    Cześć Przeczytałem mnóstwo stron tego tematu a że jestem laikiem to może ktoś poradzi mi jaki olej wlać teraz do mojej czeszki . Obecnie jezdże na oleju Motul 8100 X-cess 5w40 zauważyłem że po kilku tysiącach silnik jest jakby głośniejszy chce pozostać przy syntetyku ale zupełnie nie wiem jaki teraz wlać Dodam że moje podróże to raczej krótkie odcinki. Przebieg to 170 tys.
                    Jak krótkie to może poszukaj czegoś z 0W40?
                    AGR 112KM, 232Nm
                    Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                    Komentarz


                    • No tak zwykle krótkie ale czasami np raz na miesiąc przejeżdżam kilkaset kilometrów
                      Szukam czegoś w miarę porządnego i rozsądnego myślałem że to będzie motul ale teraz nie wiem ,mam jeszcze trochę czasu i się zastanawiam co teraz wybrać. Dodam że po 8000 km dolałem może 100 ml.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Marek46
                        Dodam że po 8000 km dolałem może 100 ml.
                        Czyli nic.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Marek46
                          No tak zwykle krótkie ale czasami np raz na miesiąc przejeżdżam kilkaset kilometrów
                          Szukam czegoś w miarę porządnego i rozsądnego myślałem że to będzie motul ale teraz nie wiem ,mam jeszcze trochę czasu i się zastanawiam co teraz wybrać. Dodam że po 8000 km dolałem może 100 ml.
                          Ja jeżdze na Motulu i chwalę - teraz na X-lite 0W-30 - oczywiscie w 1.8T.
                          KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                          Komentarz


                          • Jak myślicie, który olej do silnika na pompowtryskiwaczach będzie lepszy, LM Top Tec 4600 5W-30 czy AMSOIL 5W-40 European Car Formula Motor Oil (AFL)? Z tego co czytałem to oby dwa spełniają normę 505.01, jakie bedą różnice po zalaniu oleju 5W-30 a 5w-40? Znalazłem też w internecie pare przychylnych informacji na temat oleju FUCHS TITAN GT1 tylko, że z tego z tego co zauważyłem, to występuje on jako 5w-40 i 5w-30 (jak sie mylę to niech mnie ktoś poprawi) może na tego sie zdecydować? Chodziło by mi przede wszystkim, żeby wyciszyć troche pracę silnika oraz żeby ułatwić troche starty w zimowe dni, na który sie zdecydować? Auto dopiero kupiłem, dotychczas jeździło na :evil: castrolu 5w-30, przebieg 96 tkm, silnik BLT
                            a może spróbować po prostu Motula Specific 505.01 5W40?

                            czekam na odpowiedzi

                            Komentarz


                            • ksyniu22,

                              ja proponuje Motula X-clean 5W-40 lub LM TT 4600 - bardzo dobre oleje.
                              KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez ksyniu22
                                , LM Top Tec 4600 5W-30 czy AMSOIL 5W-40 European Car Formula Motor Oil (AFL)? Z tego co czytałem to oby dwa spełniają normę 505.01,
                                o LM można trafić na niezadowolonych o AMS jeszcze nie słyszałem
                                Zamieszczone przez ksyniu22
                                Znalazłem też w internecie pare przychylnych informacji na temat oleju FUCHS TITAN GT1
                                osobiście nie polecam
                                Zamieszczone przez ksyniu22
                                Chodziło by mi przede wszystkim, żeby wyciszyć troche pracę silnika
                                najlepsze pod tym względem co miałem zalane to Millers XFE-PD
                                Zamieszczone przez ksyniu22
                                żeby ułatwić troche starty w zimowe dni,
                                to się okaże jak zaleje go ponownie na jesieni :szeroki_usmiech
                                Zamieszczone przez ksyniu22
                                a może spróbować po prostu Motula Specific 505.01 5W40
                                bardzo dobry olej
                                moim skromnym zdaniem taka kolejność :
                                AMSOIL 5W-40 European Car Formula Motor Oil
                                Millers XFE-PD 5W-40 lub Motula Specific 505.01 5W-40 lub Motula X-clean 5W-40
                                LM TT 4600
                                FUCHS TITAN GT1
                                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez ksyniu22
                                  AMSOIL 5W-40 European Car Formula Motor Oil (AFL
                                  Ten olej nie spełnia normy do PD-ka, ludzie potraficie czytać to co jest napisane????

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Dzida
                                    Zamieszczone przez ksyniu22
                                    AMSOIL 5W-40 European Car Formula Motor Oil (AFL
                                    Ten olej nie spełnia normy do PD-ka, ludzie potraficie czytać to co jest napisane????
                                    jedni piszą, że spełnia, drudzy że nie, ktoś tu chyba kłamie :P

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez ksyniu22
                                      Zamieszczone przez Dzida
                                      Zamieszczone przez ksyniu22
                                      AMSOIL 5W-40 European Car Formula Motor Oil (AFL
                                      Ten olej nie spełnia normy do PD-ka, ludzie potraficie czytać to co jest napisane????
                                      jedni piszą, że spełnia, drudzy że nie, ktoś tu chyba kłamie :P
                                      Gdzie tak piszę, pytam bo od kiedy pamiętam to nie posiadał normy :wink:

                                      P.S. Ja jeżdzę na amsie od około 50-60kkm i jestem z niego zadowolony
                                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez ksyniu22
                                        jedni piszą, że spełnia, drudzy że nie
                                        ---> Just a moment... a co pisze ...tylko dokładnie przetłumacz, już kiedyś (chyba w poprzednim wątku) o tym pisałem.
                                        Zamieszczone przez Dzida
                                        Ten olej nie spełnia normy do PD-ka, ludzie potraficie czytać to co jest napisane????
                                        zgadza się. Oficjalnie nie posiada specyfikacji potwierdzonej przez VW. To producent - czytaj Amsoil deklaruje spełnienie w/w specyfikacji przez ten olej i rekomenduje ten produkt do silników w których wymogany jest olej ze specyfikacją VW 505.01.
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • no juz teraz wszystko wiem co i jak z tym olejem

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez ksyniu22
                                            jest zalecany
                                            jest zalecany przez producenta i to on deklaruje, że produkt spełnia wymogi specyfikacji VW 505.01.
                                            Zamieszczone przez ksyniu22
                                            nie ma oficjalnej aprobaty, dobrze myślę
                                            zgadza się.

                                            Zamieszczone przez ksyniu22
                                            teraz wszystko wiem co i jak z tym olejem
                                            użytkownicy TDI chwalą go sobie. Olej zbiera bardzo dobre opinie
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              użytkownicy TDI bardzo chwalą go sobie
                                              co nie zmienia faktu że ten olej wychodzi na jeden z droższych olei do PD

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez ksyniu22
                                                jeden z droższych olei do PD
                                                cena i tak jest teraz w miarę "normalna" ... za 5L zapłacisz (jak poszukasz) +-200 zł

                                                Kolega Orbit kupował AFL - strona 75 tego wątku :P
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Link

                                                  tu niby jest za 199, ale czy to naprawde oficjalny sprzedawaca?
                                                  motul też niby dobry i chwalony i około 50 zł tańszy za 5 litrów...

                                                  Komentarz


                                                  • ksyniu22,

                                                    więc bierz Motula i bedziesz Pan zadowolony.
                                                    KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X