Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dzwon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez andrzej1962
    Zamieszczone przez Maicroft
    Zamieszczone przez oculus
    Facet jeszcze będzie ukarany za nieprzerejestrowanie auta w terminie.
    Watpie Na podstawie czego?? Jest obowiazek, ale nie ma konsekwencji nie wykonania. Chyba ze mu wcisna celowe dzialanie w celu unikniecia poniesienia konsekwencji czyt. drugie zdarzenie.
    popieram nie ma przepisu wykonawczego. Czegoś w rodzaju "kto nie przerejstruje nabytego pojazdu w terminie 30 dni od daty zakupu podlega karze grzywny, ograniczenia wolności etc etc. "
    Jest to tzw martwy przepis. Coś worodzaju rozmowy przez tel kom. Jak policjant nie ma partnera lub kamery a kierujący ma świadka lub nawet nie raczej wątpię o ukaranie za gadanie przez tel.
    To popatrz wyżej co napisałem a kolega Maicroft nawet wkleił przepisy, które powołałem
    Co do przykładu rozmowy przez telefon, to polecam spróbować a się zdziwisz jak zostaniesz skazany na podstawie zeznań 1 Policjanta :P

    Komentarz


    • #27
      Sąd klasyfikuje to tak. Policjant jest świadkiem i jego zeznania są ważniejsze od twoich bo ty jesteś oskarżony i możesz kłamać (niby że twoja linia obrony), jak masz kogoś jeszcze to najlepiej nie spokrewniony. Generalnie wg prawa na zeznanie jednego policjanta musiałbyś mieć dwóch teoretycznie obcych ci świadków. W praktyce czasem nawet to nie pomaga. A co nieprzyjęcia mandatu np za telefon to sprawę policjant kieruje do sądu. Pierwsza rozprawa jest bez twojego udziału. Sąd opiera się na tym co napisał policjant plus twoje zastrzeżenia spisane przez policjanta. Dopiero jak odwołasz się od tego wyroku lub sąd nie jest wstanie rozstrzygnąć zapraszają cię na rozprawę.

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Kris86
        Zamieszczone przez andrzej1962
        Zamieszczone przez Maicroft
        Zamieszczone przez oculus
        Facet jeszcze będzie ukarany za nieprzerejestrowanie auta w terminie.
        Watpie Na podstawie czego?? Jest obowiazek, ale nie ma konsekwencji nie wykonania. Chyba ze mu wcisna celowe dzialanie w celu unikniecia poniesienia konsekwencji czyt. drugie zdarzenie.
        popieram nie ma przepisu wykonawczego. Czegoś w rodzaju "kto nie przerejstruje nabytego pojazdu w terminie 30 dni od daty zakupu podlega karze grzywny, ograniczenia wolności etc etc. "
        Jest to tzw martwy przepis. Coś worodzaju rozmowy przez tel kom. Jak policjant nie ma partnera lub kamery a kierujący ma świadka lub nawet nie raczej wątpię o ukaranie za gadanie przez tel.
        To popatrz wyżej co napisałem a kolega Maicroft nawet wkleił przepisy, które powołałem
        Co do przykładu rozmowy przez telefon, to polecam spróbować a się zdziwisz jak zostaniesz skazany na podstawie zeznań 1 Policjanta :P
        kolego pracowałem "w firmie" i raczej wiem co piszę. Jesli chodzi o kom to w przypadku wątpliwości o ukaranie za dużo pisania kwitów jak wynik niepewny. Osobiście nie znam przypadku kierowania sprawy do sądu za gadulenie przez tel. Co do przerejestrowywania auta zgadza się kol. maicroft wkleił przepis ale co z niego wynika? Masz obowiązek a jak jego nie wykonasz to co? jaki przepis reguluje Twoją niechęć? Poza tym podczas kontroli drogowej jak okażesz DO, PJ, DO, OC na swoje nazwisko i na blachy jakie masz na aucie dostaniuesz mandat za nieprzerejestrowanie samochodu? A skąd będzie wiadomo kiedy kupiłeś samochód wszak umowy nie masz obowiązku wozić. Takie cwaniaczki co nie przerejestrują samochodu mają problem przy jego odsprzedaży, bo musi powtarzam musi się to skończyć sfałszowaniem umowy kupna samochodu przynajmniej w kwestii daty zakupu.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X