Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Biały kolor auta - za i przeciw

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Biały kolor auta - za i przeciw

    Marcin_med, wszystko jest w ty temacie :diabelski_usmiech
    2
    1)Tak, biały kolor bardzo mi się podoba
    100,00%
    2
    2)Tak, ale tylko dlatego, że nie trzeba dopłacać do niego
    0%
    0
    3)Nie, wolę ciemne samochody
    0%
    0
    4)Nie, bo cięzko mi byłoby go później sprzedać
    0%
    0

  • #2
    Biały kolor auta - za i przeciw

    "Na pewno od kupna białego samochodu odstrasza fakt, iż łatwo się brudzi, jest trudny do polerowania i konserwacji. Jednak są klienci, którzy są entuzjastami śnieżnobiałych karoserii."

    Jakie Wy macie zdanie na temat białego koloru lakieru. Jakie są Wasze plusy i minusy.

    Dla mnie plus to fakt, że takie auto zwraca uwagę na ulicy i w pewnym sensie jest prestiżowe. Natomiast minus to szybkie brudzenie oraz trudność utrzymania czystości takiego lakieru oraz bardzo trudna odsprzedawalnośc takich aut.

    Temat a właściwie wszystkie odpowiedzi w nim mają za zadanie pomóc użytkownikom przy wyborze koloru samochodu.
    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Komentarz


    • #3
      Lepszy biały niż czarny, duuuużo lepszy, z tym że nie do każdego auta pasuje 8)
      O mały włos nie kupiłem białasa w poniedziałek ale ubiegł mnie marlej, a ponieważ rozkminiałem sam ostatnio czy srebrny czy biały znalazłem ciekawy wątek o tym, warto poczytać >>> TUTAJ <<<, myślę że rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości
      A tu masz 2 forumowe O2 mojego kolegi

      JEST >>> O2FL by Lockin

      BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
      BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
      BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
      BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

      Komentarz


      • #4
        lockin, czytałem ten temat, ale to jest ogólnie. Natomiast w tym temacie chciałbym aby wypowiedzieli się użytkownicy Skód :szeroki_usmiech
        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz


        • #5
          poprzedni był granatowy metalik, każdy pyłek widoczny. Na obecnym białym, do póki nie popada to jest mniej biało. Ja sobie chwalę i na tą chwilę nie zamieniłbym na inny kolor. Fakt, ze jak podjeżdżam na myjnię to słyszę narzekanie Ale ja tego nie myję a sprawdzenie dokładności umycia jest banalne Najbardziej dokucza wiosenna akcja naprawiania drób bo wtedy smoła z kół przykleja się na karoserię i ciężko to usunąć (ale to chyba na każdym lakierze), i bardzo to widać. I jeszcze kwestia tego, ze widzisz jak bardzo brudne jest auto i przechodząc czy nachylając się do bagażnika wiesz, że masz uważać żeby się nie upaprać. Każdą wadę można zamienić na zaletę i odwrotnie :wink:
          Pisał Sebastian

          Komentarz


          • #6
            Biszczu, jak dla mnie białe skody są śliczne i następnej będę szukał właśnie białej
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
            przedstawiam smerfetke

            Komentarz


            • #7
              2.0-16v Michał, ale jakie widzisz plusy a jakie minusy
              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

              Komentarz


              • #8
                Biszczu, plus prezentuje się w białym i jakieś czarne dodatki. Do tego bardziej widoczne jest auto na drodze niż ciemne chodzi o noc. A czy się brudzi ? Każde się brudzi :wink:
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                przedstawiam smerfetke

                Komentarz


                • #9
                  Najmniej brud widac chyba na srebrnym,a najwiecej na czarnym i wlasnie bialym.Ja bym chcial teraz jakis odcien szarosci albo biały.
                  Kondziu

                  OCP

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Biszczu
                    lockin, czytałem ten temat, ale to jest ogólnie. Natomiast w tym temacie chciałbym aby wypowiedzieli się użytkownicy Skód :szeroki_usmiech
                    hej,jeździłem dwoma białymi skodami a teraz jeżdżę białym passatem. Jeśli chodzi o brudzenie to zima są zawsze brudne natomiast latem zupełnie odwrotnie jest ok. Na marginesie mam wrażenie że passat brudzi siebardziej niż moja poprzednia skoda -serio
                    Pozdrawiam / Łukasz
                    Była : O2FL 1.8tsi http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70860
                    Obecnie: VW Passat 2.0 TSI
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81552

                    Komentarz


                    • #11
                      Cóż za bzdura ze biały lakier jest trudny do polerowania, wszak to najłatwiejszy kolor pod polerkę.
                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                      Komentarz


                      • #12
                        Kolor jaki by nie byl brudzi sie tak samo, kwestia tylko widocznosci na danym kolorze.
                        Ktos napisal, ze na bialym widac wiec wiadomo zeny sie o niego nie opierac. Mozna to traktowac i na plus i na minus.
                        Skoro sprzedaje sie duzo bialego jako nowe, to czemu uwazasz, ze bedzie problem ze sprzesaza uzywki.
                        Dla mnie bialy jest ok, szczegolnie z czarnymi dodatkami.
                        obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                        wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                        Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          poprzednie auta miałem czarne,ciemnogranatowe a ostatnie biała Octavia III. I powiem że nie widziałem za dużej różnicy w utrzymaniu czystości między kolorami ciemnymi a białym. Jak nie padało to biały był jakby dłużej czysty. Dlatego za około 3 tygodnie znowu odbieram białą Octavia III

                          Komentarz


                          • #14
                            Re: Biały kolor auta - za i przeciw

                            Zamieszczone przez Biszczu
                            i w pewnym sensie jest prestiżowe.
                            ty serio? :shock:
                            mój stary miał kiedyś białego Kadeta D. z wydechu waliło mu parafiną a nie prestiżem :roll:
                            Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez lszlachta
                              Jeśli chodzi o brudzenie to zima są zawsze brudne natomiast latem zupełnie odwrotnie jest ok.
                              potwierdzam z autopsji
                              Pisał Sebastian

                              Komentarz


                              • #16
                                do tej pory miałem 2 srebrne i jedną ciemnozieloną skodę i za każdym razem uważałem, że ta poprzednia to miała najładniejszy kolor. Jak pojechałem do Gdańska po O2 to dopiero na miejscu stwierdziłem, że to właśnie ten kolor który mi najbardziej odpowiada ( ciemnozielona ), obecnie mam białą O2FL i jak z żoną zobaczyliśmy ją u poprzedniego właściciela to od razu zdecydowaliśmy, że będzie biała. Dlaczego biała - bo jest ładna, nie widać za dużo rys a że widać brud no cóż myślę, że jak się dba o nasze octy to kolor nie jest najważniejszy, ważne aby nam się podobał i tyle
                                jmors44
                                jmors44

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez lu5asz
                                  Najmniej brud widac chyba na srebrnym,a najwiecej na czarnym i wlasnie bialym
                                  miałem czarną octavkę i nigdy więcej samochodu w tym kolorze nie kupię. Utrzymanie tego koloru w takim stanie jaki lubię to masakra. Teraz mam srebrną Ocatvkę i to "najlepsza" opcja dla pedantycznie dbającego o czystość lakieru kierowcy... Miałem też białego Opla i powiem szczerze że ten kolor nie był wcale aż tak problematyczny jak to się może wydawać.
                                  Zamieszczone przez jmors44
                                  jak się dba o nasze octy to kolor nie jest najważniejszy, ważne aby nam się podobał
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Biały, najlepiej z czarnymi dodatkami (pakiet black) - wg mnie jedna z najlepszych opcji, fajnie wygląda, zwraca uwagę, na niemetaliku nie widać rys, wszyscy chcą odkupić ode mnie moje białe auto, więc w kłopoty ze sprzedażą nie wierzę. A brudzi się jak każdy, może tylko w przypadku szarych/srebrnych jest to mniej widoczne - ale nie jest to dla mnie argument, żeby kupić kolor, który mi się nie podoba. Zatem minusów brak.
                                    "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      A do mnie dzwonilo kilku narzekaczy i wszystko bylo ok, ale ten kolor... no bialy to jednak nie to, albo to nie metalik albo perla biala, wiec tez zle :lol:

                                      Bialy z czarnymi dodatkami wyglada calkiem ok.

                                      BTW. Lata temu tez mialem biale auto i mialo czarne limitowane dodatki typu: czarny zderzak, czarny reling, czarne lusterka czy felgi stalowe w kolorze czarnym perlowym :twisted:
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Biały to nie kolor. :P

                                        A na poważnie, to:
                                        Zamieszczone przez Maicroft
                                        A do mnie dzwonilo kilku narzekaczy i wszystko bylo ok, ale ten kolor... no bialy to jednak nie to, albo to nie metalik albo perla biala, wiec tez zle :lol:
                                        I to jest główny powód na "nie". Owszem, jeśli ktoś planuje auto na dłuższy czas posiadania, to kolor będzie miał drugorzędne znaczenie, ale w mojej sytuacji, jak planuję często zmieniać auta, to nie chcę się bujać z odbieraniem takich telefonów.
                                        A raz już miałem tą nieprzyjemność sprzedawać swoje białe auto... Nigdy więcej.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Biały kolor ma tą zaletę, że naprawy lakiernicze będą tanie
                                          Adam... Używam:
                                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                          Passek: B6 175KM/366Nm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ludziom nie dogodzisz, ale to prawda że na czarny będzie więcej chętnych niż na biały, a jak chce się szybko sprzedać to może być problem.
                                            Jako posiadacz 2 ostatnich czarnych szkodników czarnego już nie kupię, ale biały jak najbardziej.
                                            JEST >>> O2FL by Lockin

                                            BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                            BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                            BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                            BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Bialy to nowy czarny Prezentuje sie elegancko i robi bardzo dobre wrazenie - oczywiscie jak czysty Ja sie zdecydowalem na bialy, bo ten Skody jest bardzo ladny, a do tego nie mialem ochoty doplacac 2k za taki np. czarny. Z decyzji jestem bardzo zadowolony. Najtansza opcja, a wedlug mnie najlepsza

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Co by nie mówić to biały jednak jest kontrowersyjnym kolorem dla auta i przy sprzedaży potencjalni klienci mogą kręcić nosem. Biały może jest prestiżowym kolorem, ale dla aut klasy wyższej. Przy klasie środnioniższej jakim moim zdaniem jest Octavia to dla części społeczeństwa biały kolor kojarzy się z biedną wersją, co po części jest prawdą. No, ale kupując nowe auto kupiłbym w takim kolorze jaki by mi się podobał, bo kupuje się auto dla siebie a nie dla następnego właściciela.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Re: Biały kolor auta - za i przeciw

                                                  Zamieszczone przez Waśka
                                                  Zamieszczone przez Biszczu
                                                  i w pewnym sensie jest prestiżowe.
                                                  ty serio? :shock:
                                                  mój stary miał kiedyś białego Kadeta D. z wydechu waliło mu parafiną a nie prestiżem :roll:
                                                  serio...

                                                  Ja tez miałem białego Saxo swego czasu... Ale tak uważam, że biały jest kolorem prestiżowym. Może nie dla wszystkich aut, ale zobacz jak wyglądają niektóre nowe mercedesy
                                                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X