Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaż tablic bez ramek pod tablice

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Montaż tablic bez ramek pod tablice

    Adam ja nie dam rady bo w piątek będą mi wirusa wgrywać i nie wiem o której wrócę
    mario

  • #2
    Montaż tablic bez ramek pod tablice

    Tak chodzi mi coraz bardziej po glowie, zeby wyrzucic ramki od tablic i zrobic jak to sie chyba zwykle robi w Niemczech - czyli je po prostu przykrecic do auta. Z tym ze Niemcy to robia estetycznie - maja nawet odpowiednie srubki czy zaslepki (w kolorze bialym i niebieskim) zeby nie bylo srub widac na tablicy.

    Czy ktos z Was moze korzystal np. z takiego zestawu jak ten z linka?

    Link

    ps. nie pamietam juz - ale to sie przykreca dwiema srubami czy czterema? Bo ostatnio kiedy nie korzystalem z ramek do tablic to bylo w 2008 r. ....

    ps.2 a moze jakies argumenty zeby jednak te ramki zostawic?

    ps.3 w ramkach glownie mnie drazni, ze ta na klapie bagaznika przy zamykaniu klapy wydaje irytujacy dzwiek (nie tyle ramka co rezonujaca tablica), a nie chce mi sie troche bawic w podklejanie tych tablic/ramek jak np. kolega co tez kupil Superba.... bo jestem widac leniwy ;-) Poza tym bardziej mi sie podobaja tablice na autach - wlasnie bez tych ramek.
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      marlej108,

      ps.2 owe zaślepki wykonane są pewnie z chińskiego plastiku, więc po pewnym czasie biała zaślepka prawdopodobnie pięknie zszarzeje, a ta niebieska wypłowieje.

      ps.3 są dostępne ramki z takimi plastikowymi "odbojami" wewnątrz, że tablica nie "dzwoni" podczas trzaskania klapą

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez marlej108
        w ramkach glownie mnie drazni, ze ta na klapie bagaznika przy zamykaniu klapy wydaje irytujacy dzwiek (nie tyle ramka co rezonujaca tablica)
        To nie bądź leniwy i podklej tablice np. trzema paskami gumowej uszczelki okiennej i czy z ramką lub bez nie będzie dzwonić :idea:
        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
        =================================================

        Komentarz


        • #5
          kolega sopocianin przykręcił (zamocował) tablicę na 4 nity ,co prawda na przednim zderzaku w A6 i wygląda to bardzo estetycznie
          Sebastian
          Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
          Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
          Była Black ELEGANCE by sebastian7905
          Wczasy nad morzem - klik

          Komentarz


          • #6
            W ASO można kupić za kilka zł oryginalne podkładki pod ramki. Do tego zakładamy jakieś przyzwoite ramki i jak ręką odjął.
            Moja FLka:

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez xcracer
              W ASO można kupić za kilka zł oryginalne podkładki pod ramki. Do tego zakładamy jakieś przyzwoite ramki i jak ręką odjął.
              Tylko, że u mnie w liftback-u niewiele one dały. Przód i owszem jest OK ale tylna podkładka pod tablicę to jakieś nieporozumienie (klapa ma jakieś dziwne przetłoczenie) i po przykręceniu ramki pod tablicę tłucze się dalej. :cry:
              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
              ​​​
              Grzegorz

              Moja Ambitna Czarnula

              Komentarz


              • #8
                jeleni szuka na allegro ? 15 zł z wysylka za dwie śrubki z podkladka? no way

                Komentarz


                • #9
                  org podkładki pod tablice

                  ]"]Link

                  ja też myśle nad pozbyciem się ramek
                  pozdrawiam Adam
                  Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                  Spontany Katowickie

                  Komentarz


                  • #10
                    marlej108, w Castoramie dostaniesz bardzo dobrą taśmę dwustronną...
                    mała rolka z zieloną taśmą

                    temat oczywiście sprawdzony a nie wyczytany w 'internetach na forum.pierdolenie.gdzieś.coś.słyszałem.com'...
                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                    Komentarz


                    • #11
                      marlej108, najprościej i bez zbędnego kombinowania - odkręcasz ramki, zaznaczasz na tablicach miejsca na otwory mocujące, wiercisz otwory i przykręcasz tablice w miejsce ramek. Łby śrub/wkrętów możesz potem pomalować.

                      Jak kupiłem O2 to właśnie coś takiego uskuteczniłem, bo nie mam zaufania do ramek.
                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                      Komentarz


                      • #12
                        Tak , jak pisze Andrzej P, tylko można jeszcze dla utrudnienia zastosowć sruby z nie typowym łbem, na specjalny klucz. Można to zrobić we własnym zakresie , spiłowując główki śrub i robiąc nacięcia na widełkowy klucz własnej konstrukcji. Zawsze to jakieś utrudnienie dla złodziei. Pod tablicę na tylną klapę, warto podlożyć plastykowe podkladki o grubości około 4mm w miejscu przykręcania, zapobiegnie to obcieraniu tablicy o klapę i wycieraniu lakieru. Z przodu nie trzeba podkładek, bo zderzak jest plastykowy.
                        Te wszystkie ramki moim zdaniem poprostu nie zdają egzaminu, poza reklamą producenta ktora z reguły tam jest.

                        Komentarz


                        • #13
                          Jedno to podkladka pod ramke, a potem do srodka pod tablice trzeba tez dac cos, np silikon i jak wyschnie tablica nie dzwoni o ramke, a ramka nie dzwoni o nadwozie.

                          Tam gdzie tablica jest mocowana do plastiku czyli zderzak, to wywalam tablice i nituje na stale :twisted:
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X