Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak długi box dachowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak długi box dachowy

    A powiedz jak auto ciepłe i odpalasz to też ładuje ponad 14V?
    Sprawdzę teraz jak to jest.

    U mnie auto stało jakiś czas więc zapewne układ uzupelniał braki stąd ladowanie na taki poziomie. Ale kiedyś pamiętam też sprawdzałem zaraz po ładowaniu ctekiem zdecydowanie spadło napięcie poniżej 14V podczas jazdy. Dokładnie utrzymywał w rejonach 13.6 (czytane z CMV). Oczywiście rekuperacja podbijają te wartości jak hamowałem silnikiem.

    Jeszcze ważne skąd pobierasz informację o napięciu.

    VAGA nie podłączam wspieram się się interface na ELMie oraz ODB scan doctor i tam są 2 wskazania

    CMV Oraz accu Voltage (zawsze wyższe oscylujace w okolicach 15.5V).

    Control Module Voltage pokrywa się z tym co czytam na klemach miernikiem uniwersalnym.

  • #2
    Jak długi box dachowy

    Mam zamiar przed wakacjami zaopatrzeć się w box dachowy i może ktoś z Użytkowników ma już jakieś doświadczenie w tym temacie. Czy box o długości 2 metrów mieści się spokojnie na Octavii? Wydaje się, że mocowany w miarę symetrycznie, może przeszkadzać przy otwieraniu tylnej klapy (liftback), natomiast przy przesunięciu maksymalnie do przodu może wystawać gdzieś na połowę przedniej szyby - czy tak się da bezpiecznie jeździc?

    Komentarz


    • #3
      Najpierw zerknij w instrukcji belek w jakiej odległości od siebie powinny być zamocowane. Następnie zerknij na box jaki ma zakres regulacji, ponieważ najlepiej jak box ma te same odległości przodu od przedniej belki i tyłu od tylnej. To że może trochę utrudniać otwieranie tylnej klapy nie jest ze względu bezpieczeństwa tak istotne co najwyżej klapa podczas otwierania oprze się szybą o box ale nic złego jej się nie stanie. Najwyżej podczas załadunku będziesz się musiał bardziej pochylić :wink:
      Skoda Octavia Combi 2007 2.0 TDI PD MAN 140 KM - była
      Skoda Octavia Combi 2010 2.0 TDI PD DSG 140 KM - była
      Skoda Octavia Combi 2012 2.0 TDI CR MAN 140 KM - była.
      Skoda Octavia Combi 2014 2.0 TDI CR MAN 150 KM - była.
      Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI CR MAN 190 KM - jest

      Komentarz


      • #4
        Dziękuję! Widziałem na jakimś niemieckim forum narzekania, że rysuje się szyba jak uderza w ten box czy coś takiego. Ale być może wystarczy uważać, żeby nie przywalić w niego za mocno.

        Komentarz


        • #5
          A jak z anteną???
          Ja mam box, do którego wchodzą narty o długości ok 170 cm i ustawiam go tak, że jego tylna krawędź dotyka anteny, przód wystaje nieco nad przednią szybę.
          Ale ja mam kombi....
          O II fl kombi elegance

          Komentarz


          • #6
            W trójce nie ma anteny tzn takiej standardowej stojącej. Przynajmniej u mnie jest płetwa rekina, więc nie ma problemu.
            Skoda Octavia Combi 2007 2.0 TDI PD MAN 140 KM - była
            Skoda Octavia Combi 2010 2.0 TDI PD DSG 140 KM - była
            Skoda Octavia Combi 2012 2.0 TDI CR MAN 140 KM - była.
            Skoda Octavia Combi 2014 2.0 TDI CR MAN 150 KM - była.
            Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI CR MAN 190 KM - jest

            Komentarz


            • #7
              Box trzeba tak ustawic i dobrac, zeby otwierala sie swobodnie tylna klapa, a nie zatrzymywala szyba na boxie.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                W swojej OIII Combi korzystam z boxa 180 cm (wchodzą narty 170 cm) i bez problemów otwieram klapę tylną. Przy Liftback musiałbyś po prostu to zmierzyć.

                Komentarz


                • #9
                  Tak sobie właśnie mierzę i stąd następne pytanie: czy ktoś z Użytkowników miał taki box, który wystawał z przodu nad szybę około 30-40 cm? Jak się z czymś takim jeździ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Prawie go nie widzisz. Zrób eksperyment połóż coś na dachu co wystaje na tą odległość i sprawdź wsiadając do auta.
                    Skoda Octavia Combi 2007 2.0 TDI PD MAN 140 KM - była
                    Skoda Octavia Combi 2010 2.0 TDI PD DSG 140 KM - była
                    Skoda Octavia Combi 2012 2.0 TDI CR MAN 140 KM - była.
                    Skoda Octavia Combi 2014 2.0 TDI CR MAN 150 KM - była.
                    Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI CR MAN 190 KM - jest

                    Komentarz


                    • #11
                      To na pewno dobry pomysł ? Te 30 cm to sporo, nie możesz kupić czegoś mniejszego.
                      Trzymaj szczęście za włosy, dopóki nie wyłysieje

                      Komentarz


                      • #12
                        Najlepiej podjedź do jakiegoś dobrego sprzedawcy i przymierz sobie konkretny box.

                        Jak chcesz długi to polecam Taurusa Altro 500. Długość 200, a przy tym niski i szeroki. Pojemność 500l. Można spokojnie kupić poniżej 1000zł.
                        Załączone pliki

                        Komentarz


                        • #13
                          A jakbym kupił takiego Taurusa jak ten i chciał go założyć na firmowe belki Skody (albo inne aluminiowe), to muszę dokupić ekstra jakiś adapter na te rowki "T", prawda?

                          Komentarz


                          • #14
                            W moim nie było mocowań do rowków tylko obejmy. Mam go na oryginalnych belkach skody.

                            Nie wiem czy jest dostępny montaż do rowków.

                            Komentarz


                            • #15
                              W mojej OII mam Thule Karrite Odyssey 360L wymiary 190 x 65 x 41 cm MAX dlugosc nart to 180cm.

                              Wyglada to tak





                              Na plusy zamek lapie w 3 miejscach. Po roku siedzenia na dachu auta pod chmurka wygalda nadal jak nowy. Minus taki ze otwiera sie z jednej strony. Sprawdzil sie podczas wyjazdu do PL w zeszlym roku i domyslam sie ze i w tym roku sie sprawdzi
                              Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                              Obecnie -> Seicento 900+LPG
                              Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                              Bylo ->GOLF 3 1.8

                              Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                              Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                              Komentarz


                              • #16
                                To jeszcze podzielę się doświadczeniami z wyjazdu. Zamontowałem na oryginalnym bagażniku dachowym Skody box Taurus o długości 195 cm (na obejmach, nie do rowków). Mimo, ze cofnięty był do tyłu maksymalnie, to klapa bagażnika otwierała się bez przeszkód. Z przodu niestety trochę wystawał nad szybę przednią, ale niedużo może z 20 cm. Na autostradach (podróż do Frankfurtu, potem do Bawarii i powrót do Polski) pilnowałem ograniczenia podanego w instrukcji bagażnika Skody, czyli do 120 km/h. Spalanie wzrosło może o niecały litr (załadowany samochód - 5 osób + pełny bagażnik + box) do około 6,3 litrów na 100 km.

                                W sumie jestem z tego boxu bardzo zadowolony.

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X