Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Likwidacja szkody z OC a raczej jej brak.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Likwidacja szkody z OC a raczej jej brak.

    Witam,
    Miałem niedawno drobną stłuczkę na parkingu. W czasie mojego pobytu w pracy, jegomość lekko stuknął w moją O3 przez co uszkodzeniu uległa lampa i zderzak. Na szczęście zostawił namiary oraz spisaliśmy później oświadczenie. Nie czekając zgłosiłem to jego ubezpieczycielowi, przyjechał rzeczoznawca i zrobił wstępny kosztorys. Zaznaczam z góry że chciałem dokonać naprawy w moim ASO. Jakie było moje zdziwienie gdy w ASO poinformowali mnie że nie naprawią mojego autka, ponieważ mieli już problemy ze ściągnięciem należności z tej ubezpieczalni. ,o mogę robić dalej w tym momencie? Od razu podkreślam że nie biorę pod uwagę wypłaty gotówki/przelewu od ubezpieczalni sprawcy.

  • #2
    Co to za ubezpieczalnia?
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      Wiener

      Komentarz


      • #4
        Spróbuj - najbezpieczniej w tej chwili - w opcji BLS - tylko 3 firmy nie przystąpiły do tego tematu

        Wygląda to tak:

        Twoją szkodę naprawie twój ubezpieczyciel - bezgotówkowo - a potem sam windykuje firmę krzak sprawcy kolizji
        OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


        T: 500286848

        Komentarz


        • #5
          Możesz coś więcej podpowiedzieć? Naprawiam z mojego AC a oni ściągają potem to z firmy krzak?

          Doczytałem jak to działa. Tylko że już zgłosiłem to w Wienerze i nie wiem czy mogę to cofnąć jakoś. Pieniędzy żadnych nie wziąłem od nich.
          Ostatnio edytowany przez SQT; 43239.

          Komentarz


          • #6
            Nie znaleziono takiej strony | Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group
            Wychodzi na to, że Wiener obsługuje BLS. Pytanie czy Twój ubezpieczyciel także. Zadzwoń do swojego i się dowiedź, choćby na infolinię.
            Nie, nie robisz ze swojego AC, robisz przez swojego ubezpieczyciela, który rozlicza się z ubezpieczycielem sprawcy.

            Miałem też taką sytuację, że zgłosiłem do AXA szkodę (AXA ubezpieczyciel sprawcy), a potem zorientowałem się że mogę z BLS, więc zgłosiłem się do swojego ubezpieczyciela.
            AXA łaskawie się odezwała po 2 tygodniach, więc oznajmiłem im, że sprawa nieaktualna bo załatwiam z BLS i "podziękowałem" im za szybką reakcję na moje zgłoszenie.
            Pozdrawiam,


            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

            Komentarz


            • #7
              Ergo Hestia obsługuje BLS i nawet z Wienerem mają umowę. Więc myślę że coś da się z tego zrobić.

              Komentarz


              • #8
                No to się nie zastanawiaj tylko wal do Ergo Hestii, bo rozumiem, że to Twój ubezpieczyciel, i załatwiaj z nimi. Mam wrażenie, że jak załatwiasz ze swoim ubezpieczycielem, to nie szarpie się o każdą złotówkę. A może i ASO do którego chciałeś oddać współpracuje z Ergo Hestią i nie będzie problemu.
                Pozdrawiam,


                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                Komentarz


                • #9
                  Tak też zrobiłem. Po pierwsze mój diler gdzie kupiłem octavię, jest również przedstawicielem Hestii, Po drugie kiedyś miałem drobną naprawę ale z AC i nie robili problemów. A po trzecie pani z działu likwidacji szkód mówiła że z hestią nie będzie problemu.
                  Dzięki za pomoc.

                  Komentarz


                  • #10
                    Daj znać jak temat się zakończył
                    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


                    T: 500286848

                    Komentarz


                    • #11
                      No cóż, samochód dopiero dzisiaj pojechał do naprawy. Niestety przez moją pracę, nie mogłem w tamtym tygodniu oddać samochodu do naprawy. Przy okazji takiego kolegę poznałem w salonie. krecik.jpg

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X