Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Foto 62 km/h na 50 km/h

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Foto 62 km/h na 50 km/h

    Witam.
    Sprzedam zestaw rozrządu do TSI i FSI, pasuje między innymi do CAXA. Wszystko nowe i ori.
    Wyślę za pobraniem lub do odbioru osobiście w Gdańsku (Tune-Up). Istnieje możliwość montażu.

    Cena 700zł

    Tel. 500 33 31 33

    Link

    Pozdro

  • #2
    Foto 62 km/h na 50 km/h

    Witam Wszystkich

    Dostałem dziś "prośbę" o przyznanie się do niecnego przestępstwa przekroczenia prędkości - całe 62 km/h na 50-ce. Biorąc pod uwagę, że dopuszczone jest przekroczenie o 10 km/h, a i fotoradar ma swój błąd pomiarowy zastanawiam się nad dalszym postępowaniem

    Analogiczna sytuacja opisana jest na forum prawnym
    § Ekspertyza zdjęcia z fotoradaru - pomiar prędkości na podstawie zdjęcia – Forum Prawne

    Czy ktoś z Was miał identyczną sytuację?
    Zastanawiam się czy - poza klepaniem w klawisze - jestem w stanie coś ugrać, zwłaszcza że mandat to 50-100 PLN, a tu mi od razu 100 PLN wyjeżdżają (przekroczenie o 6 rano w na krajowej 6 - "miejscowość" Karwin)
    Dodatkowo w opisie wykroczenia nie ma zdjęcia (bo wg przepisów "nie mają obowiązku" - przyjazne państwo - k..wa jego mać
    była O1 1,6 102 KM
    była O1 1,9 TDI 90 KM
    była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
    był Citroen Berlingo 1,6 HDI
    jest Ford Tourneo Courier

    Komentarz


    • #3
      o w dupę :x

      ale
      Zamieszczone przez pleban
      Biorąc pod uwagę, że dopuszczone jest przekroczenie o 10 km/h
      możesz mi pokazać cokolwiek na poparcie tej tezy, bo obawiam się, że niestety nie możesz (a szkoda )...

      [ Dodano: Pon 18 Cze, 12 18:26 ]
      a nie, jest niby jakieś rozporządzenia Szefa MSWiA z 17.06.2011, ale nie mogę znaleźć chwilowo...
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Od 1 lipca w kodeksie drogowym odnaleźć można przepis, który umożliwia uniknięcie otrzymania zdjęcia wraz z mandatem, jeśli zostało wykonane przez stacjonarny fotoradar. Powód? Niedoskonałość prędkościomierzy montowanych w autach. Fot. Grzegorz Jakubowski Wskazania prędkościomierza w większości aut nie są precyzyjne. W zależności od modelu mogą one zawyżać, lub zaniżać faktyczną prędkość pojazdu. Z tego też powodu autorzy nowych przepisów uznali, że potrzebna jest dopuszczalna granica, która będzie zakładała błędne wartości prędkościomierza. Jak podaje "Rzeczpospolita", pierwotnie tolerancja miała wynosić 5 km/h, jednak ostatecznie została podwyższona do 10 km/h. Przepis ten nie uchroni nas jednak przed mandatem, jeżeli prędkość pojazdu została zarejestrowana przez urządzenie przenośne, bądź wideo rejestrator.
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • #5
          Mihau, otóż to, nie mogę znaleźć tego przepisu, bo takie notki i owszem są powszechne.
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #6
            a nie bylo czasem 5;59 :P ?
            Nie ma zdjecia to nie przyjmuj. Napisz, ze maja przedstawic material dowodowy.
            Wg jakich przepisow nie maja obowiazku?
            Napisz, ze nie masz obowiazku przyznawania sie do winy i do momentu przedstawienia dowodow jestes uznawany za niewinnego.
            Moze Cie w balona robia ?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez szkoda
              Mihau, otóż to, nie mogę znaleźć tego przepisu, bo takie notki i owszem są powszechne.
              tutaj to będzie:
              Link

              "Rozporządzenie określające lokalizację, sposób oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące"
              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez octaviars1
                a nie bylo czasem 5;59 :P ?
                Nie ma zdjecia to nie przyjmuj. Napisz, ze maja przedstawic material dowodowy.
                Wg jakich przepisow nie maja obowiazku?
                ...
                Materiał dowodowy mają obowiązek przedstawić dopiero na pierwszej rozprawie w sądzie, więc jest duże ryzyko, graniczące z pewnością, że dostaniesz do zapłacenia dodatkowo koszty sądowe. Oczywiście możesz powiedzieć, że nie pamiętasz kto wtedy prowadził, ale sądy mają to najczęściej w głębokim poważaniu; albo na zdjęciu rozpoznajesz siebie, albo wskazujesz kto prowadził i wtedy ścigają jego, albo nie rozpoznajesz nikogo i dostajesz karę za niewskazanie sprawcy.

                Oczywiście można iść "na ostro" ale dla 100pln/2pkt chyba nie warto...
                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz


                • #9
                  Łee tam, ja bym poszedl. Nie ma sie co bac sadow i widac to nawet na przykladzie znajomego Szkody. (opisywal na forum co i jak).
                  Zdjęcie nieczytelne lub brak zdjęcia wyklucza nałożenie mandatu. Powinienes się odwołać w terminie 7 dni do sądu rejonowego o uchylenie tego mandatu.
                  Jak sie przyznasz to bedziesz w czarnej dupie.

                  Komentarz


                  • #10
                    pleban, na chama juz jadą z tym wyłudzaniem kasy :roll:
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez octaviars1
                      a nie bylo czasem 5;59
                      chyba 4.59 :roll:

                      pleban, bez zdjęcia nie ma mandatu
                      masz 30 dni na dopięcie wszystkiego ale .... lepiej weź poradź sie prawnika
                      poza tym gdzieś czytałem że obecnie część mandatów jest nieważna
                      kto ci go wystawił?
                      Straż Miejska czy Inspekcja?
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz


                      • #12
                        Straż Miejska Karlino, godzina gdzieś po wpół do siódmej

                        Ile tych kosztów sądowych?
                        Nigdy z nimi na ostro nie poszedłem, ale może warto ?
                        Nie zabiją mnie w końcu
                        była O1 1,6 102 KM
                        była O1 1,9 TDI 90 KM
                        była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
                        był Citroen Berlingo 1,6 HDI
                        jest Ford Tourneo Courier

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez pleban
                          całe 62 km/h na 50-ce
                          no toś pojechał :diabelski_usmiech całe 12 km przekroczone....a tak serio na łep im bije z chciwości ...ale prawo jest prawem i wykroczenie jest ewidentne. Czy jest sens "kopania się z koniem" nie wiem... ile to wychodzi mandatu - 100 zł ?
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • #14
                            pleban, tez kiedys tam zapłaciłem :diabelski_usmiech
                            mam nawet kilka nr tel :wink:
                            warto sie tam przejechać i ... porozmawiać, spróbować wyjaśnić 8)
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz


                            • #15
                              Pisałem gdzieś kiedyś na forum, więc teraz w olbrzymim skrócie i bez szczegółów - ze strażą miejską się spokojnie utargujesz na 50zł :-) Jeśli przekażą sprawę policji bądź sądowi, to wtedy ewentualna wpłacona kasa zostaje wpłacona do Urzędu Wojewódzkiego, czyli kasa za zdjęcie przeszła obok nosa straży miejskiej. Mi się tak raz udało ze strażą gminną w Mykanowie - chcieli mi dać 300zł i 6pkt. Dostałem 200zł i bez punktów :-) wszystko załatwione przez telefon/mail. Do tego dostałem fotę mailem i to bez zasłoniętego pasażera
                              Pozdrawiam,
                              Michał

                              Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez kropeck
                                bez zasłoniętego pasażera
                                to jest to ryzyko :wink:
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz


                                • #17
                                  piotrek_gdy, faktycznie, moj blad.
                                  Ja bym poszedl do sadu jakby nadal sie upierali, ze chca wystawic mandat. Koszty nie sa jakies ogromne, zakonczy sie to pewnie na 1 rozprawie wiec gdzies ok 100zl. Mowie, spytaj Szkody, on w temacie ostatnio byl.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    mandat 100 zł i 2 punkty
                                    :diabelski_usmiech
                                    wow wr............

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      jak pójdziesz do sądu, to nie dostaniesz punktów karnych (sądy nie są uprawnione do ich nakładania).
                                      Koszty sądowe to może byc kwota kilkunastu do kilkudziesięciu PLN-ów; oczywiście zależy to od ilości rozpraw, ale czytałem gdzies że taki jest poziom kosztów.
                                      a co do braku fotki - ida w ślady Inspekcji, która też nie dostarcza fotek - mozna je sobie obejrzeć na miejscu
                                      If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                      _______________________________________
                                      a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez aro_40
                                        jak pójdziesz do sądu, to nie dostaniesz punktów karnych (sądy nie są uprawnione do ich nakładania).
                                        głupoty piszesz.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Nie lubię się z nimi układać ale dostałem mandat z tego samego miejsca, zadzwoń i dogadasz się na 50 PLN. Ja tak zrobiłem. Szkoda mi było nie 100 PLN ale tych dwóch punktów bo nigdy nie wiadomo...

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                            pleban, tez kiedys tam zapłaciłem :diabelski_usmiech
                                            mam nawet kilka nr tel :wink:
                                            warto sie tam przejechać i ... porozmawiać, spróbować wyjaśnić 8)
                                            Owszem warto.
                                            Mnie kiedyś cyknęli jak miałem niewielkie przekroczenie. Groziło mi między 100 a 200 i punkty. Przysłali mi druk od razu na 200. Zadzwoniłem, przeprosiłem, powiedziałem że się przyznaje i proszę o mandat z niższego pułapu, bo jestem jedynym żywicielem rodziny itd itp. Poprosili żebym to im przesłał faxem- zrobiłem. Pismo przyjęli, mandat został skorygowany na 100. A co najfajniejsze jak się okazało. Panom/Paniom ze straży gminnej widać nie chciało się przesłać informacji do policji i nie dostałem punktów. 8)
                                            Była: O1 2003 .19 TDI ASV
                                            Jest Vectra 1.9CDTI 2008

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez hotrain
                                              Nie lubię się z nimi układać ale dostałem mandat z tego samego miejsca, zadzwoń i dogadasz się na 50 PLN. Ja tak zrobiłem. Szkoda mi było nie 100 PLN ale tych dwóch punktów bo nigdy nie wiadomo...
                                              Potwierdzam
                                              napisz pismo z przyznaniem się i poproś o zmniejszenie kary (ja napisałem że jechałem samochodem żony który rzadko uzytkuje i nie wyczułem prędkości)
                                              Zejdą na 50 zł na 99%, a relatywnie więcej stracisz bujając się po sądach ( dojazdy , strata czasu i nerwów)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez hubert78
                                                ja napisałem że jechałem samochodem żony który rzadko uzytkuje i nie wyczułem prędkości)
                                                dobre, pewno ta fotke miales zrobioną w takim czymś



                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez westwi78
                                                  Zamieszczone przez aro_40
                                                  jak pójdziesz do sądu, to nie dostaniesz punktów karnych (sądy nie są uprawnione do ich nakładania).
                                                  głupoty piszesz.
                                                  nie do końca głupoty...
                                                  Do czasu ostatecznego orzeczenia sądu punkty są zamrażane i w zależności od wyniku albo są odmrażane, albo kasowane.
                                                  Ilość dyskusji na ten temat świadczy, że nie ja jeden żyłem w nieświadomości. ops:
                                                  If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                                  _______________________________________
                                                  a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X