Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez yunior81
    Jak tak czytam ile palą diesle to sobie myślę, że mam popsuty samochód i chyba muszę go pogonić :?
    Znaczy pali Ci więcej czy mniej? u mnie wychodzi średnia jak w podpisie, cykl mieszany więc chyba nie jest źle.
    رافال
    Spoty
    Cause freedom is a lonely road
    My O2FL

    Komentarz


    • rafiki, Na baku zalanym pod korek aż do wylania robie max 900 kilometrów. Osiągniecię przysłowiowych "5 litrów" jest niemożliwe nawet przy PSJ no chyba że na spalaniu chwilowym 8) . Moje realne średnie spalanie zbliżone jest do wartości które podają użytkownicy 2,0 TDi.
      Aż się boję ile zacznie to palić po "czipie".....

      Komentarz


      • Zamieszczone przez rafiki
        pstrykacz, ładne osiągnięcie :diabelski_usmiech jak tego dokonałeś? :diabelski_usmiech
        Nie wiem, przejechałem 100km, a jednej trzeciej baku paliwa niet :shock:
        Marek

        Komentarz


        • rafiki ja parę miesięcy temu miałem średnie spalanie według komputera 6.1, ale musiałem oddać turbawkę do czyszczenia bo była zawalona syfem i nie ciągnęła i po tym zabiegu spadło mi zużycie paliwa.

          Komentarz


          • yunior81, to mnie się zdarza dociągnąć do 950 na zbiorniku, ale wtedy to już może z litr zostaje i to nie w baku a w przewodach paliwowych :lol: rekord mam 983 km na 52 litrach, ale to bardzo spokojnie jeździłem :diabelski_usmiech a jeśli chodzi o spalanie to 4,79 najmniej wykręciłem, ale to była jazda na zlot i z powrotem w zeszłym roku, 100% trasa.

            [ Dodano: Wto 12 Sie, 14 13:09 ]
            pstrykacz, dziurawy?
            رافال
            Spoty
            Cause freedom is a lonely road
            My O2FL

            Komentarz


            • Zamieszczone przez yunior81
              Osiągniecię przysłowiowych "5 litrów" jest niemożliwe nawet przy PSJ no chyba że na spalaniu chwilowym
              Ano mi się parę razy zdarzyło, ale to jazda nawet poniżej PSJ. Przy dość żwawej jeździe bez szaleństw to często raczej zbliża się do 6 niż do 5. Oczywiście w trasie, bo po mieście to szkoda gadać :lol:

              Komentarz


              • Nie ma żadnej dziury, to efekt chodzącego silnika podczas prób przy naprawie rozrządu. :lol:
                Marek

                Komentarz


                • Zamieszczone przez yunior81
                  Moje realne średnie spalanie zbliżone jest do wartości które podają użytkownicy 2,0 TDi.
                  Aż się boję ile zacznie to palić po "czipie".....
                  Moja Czarnula, nieodmiennie lubi sobie łyknąć, ale tylko czasem jak poszaleje :wink: , nie żałuję jej. Nawet "wirus" jej nie zaszkodził, ba nawet nabrała większego wigoru

                  Zamieszczone przez yunior81
                  Osiągniecię przysłowiowych "5 litrów" jest niemożliwe nawet przy PSJ
                  Da się, fotka poniżej, przejazd 20km w mieście (z tym, że w godzinach porannych), trasa Gdynia -> Sopot. Tylko to jest jazda z rozstawionymi żaglami (raz wykręciłem 4.5l/100km), PSJ to przy tym szaleńcza jazda :lol:
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • mrfazi, To ja Cię przebije ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

                    Prędkość mniej więcej jak tam widać, auto po wirusie ma ponad 140KM dało by się miej ale wjechałem do miasta

                    Poważnie... 5,5L nie jest żadnym wyczynem w naszych OII i jazda jest normalna... jak sie zapiernicza robi sie 6.0-6,2 ale to też uważam za dobry wynik oczywiście wszystko trasa bo dziś kilka mocnych startów z czerwonego.... i zaraz na kompie 9,4 ale ... kogo to boli... mnie nie bardzo,... jest frajda
                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                    Komentarz


                    • mrfazi, gusiak11, wskazania kompa to jedno a dystrybutora drugie. Mi często pokazuje wartości ~ 5l/100 km aczkolwiek ma się to nijak do rzeczywistości. Poniżej 5 zszedłem tylko raz przez ponad 2 lata.
                      رافال
                      Spoty
                      Cause freedom is a lonely road
                      My O2FL

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez rafiki
                        mrfazi, gusiak11, wskazania kompa to jedno a dystrybutora drugie. Mi często pokazuje wartości ~ 5l/100 km aczkolwiek ma się to nijak do rzeczywistości. Poniżej 5 zszedłem tylko raz przez ponad 2 lata.
                        u mnie średnio każde tankowanie to wynik do 7l/100 przy w większości jeździe po mieście. Ale:
                        Zamieszczone przez gusiak11
                        zaraz na kompie 9,4 ale ... kogo to boli... mnie nie bardzo,... jest frajda
                        ... i to właśnie chodzi.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez mrfazi
                          u mnie średnio każde tankowanie to wynik do 7l/100 przy w większości jeździe po mieście
                          U mnie komp (z pozycji 2, tej co sie nie okazuje tak często) pokazuej 7,2-7,3 z kalkulatora na "CPN" 7,13l/100km, 80% miasto. Ale bywa j.w. 9,4l ale to z pozycji 1 komputera
                          http://carsdetailing.blogspot.com/

                          Komentarz


                          • u mnie "komp" pokazuje tylko godzinę, więc odwlekam założenie MD jeszcze o jakiś czas :wink: :lol:
                            a na poważnie to z kalkulatora przy siuraczu ostatni wynik 6,57/100 - 85% miasto
                            Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                            => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                            => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                            => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                            "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                            Komentarz


                            • a ja tankuję do pełna i jak się skończy , to znowu do pełna ,a spali tyle co musi ,czyli wszystko . A tak na serio to średnia 6,5 głównie miasto ,a zdarzało się ,że tak jak mrfazi 4.9 . Mimo wszystko jak na 2.0 to i tak mało
                              Sebastian
                              Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                              Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                              Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                              Wczasy nad morzem - klik

                              Komentarz


                              • Panowie, odświeżam temat.
                                Mam O1 ALH 1.9tdi 90KM kombi z 2003r. Zrobiłem dopiero 2300km od zakupu pod koniec czerwca. Średnia z tego przebiegu (generalnie 75% trasy) to 4.6l/100km z klimą. Bywa, że jadę 90km/h ale i też ze 140-160 na jakichś ekspresówkach. Ostatnio zapaliła mi się rezerwa przy stanie 1000km, czyli zostało paliwa jeszcze na jakieś 100km. Teoretycznie na zbiorniku 55l zrobionym 1100km, to daje 5l/100km. Z kompa spalanie wychodzi 4.6 a z reala 5l, co daje niedokładność 8-10%. Czu w Waszych Octavkach też są podobne różnice spalania między wskazaniami kompa a rzeczywistym spalaniem?
                                Pozdrawiam,
                                Paweł

                                Komentarz


                                • pauletto007, u mnie różnica niestety nie jest stała (jakby była stała to byłbym happy). Zależnie od tego jak rozkłada się przebieg pomiędzy miasto a trasę tak się przedstawia różnica. Im więcej miasta tym większa różnica.
                                  رافال
                                  Spoty
                                  Cause freedom is a lonely road
                                  My O2FL

                                  Komentarz


                                  • Wczoraj wyjazd ŚREM 17.40 do Pobierowo 22.00 375km spalanie z kompa 5.5 średnia 91km/h
                                    Dziś wyjazd Pobierowo 3.15 do Śrem 7.10 spalanie 5.7... średnia prędkość 98km/h

                                    Pozdrawiam i dobranoc :P
                                    nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                    Komentarz


                                    • Nie wiem jak wychodzi real do spalania z kompa, ale ja jestem zadowolona ze swojej Oktawki. Zatankowana w Ustroniu Morskim do pełna, przejazd do Gdyni 90-100km/h-komp. 4.0, potem troche po Gdyni i powrót do Wa-wy. Tak samo trasa 90-100km/h-komp. 4,0. W sumie 658km i pół zbiornika, a zasięgu na 510. W 3 osoby i bagaż do pełna.

                                      Komentarz


                                      • Średnia jak w podpisie z ostatnich 33000 km.

                                        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                        Komentarz


                                        • Wyniki poniżej 6 są dla mnie nieosiągalne Mnie przy jeździe 80% lokalnie 20% trasa wychodzi 7,2 - 8,2. Ostatnio zrobiłem trasę 800km Jasło - Warszawa przez Kielce i Radom, to wyszło 6,9, ale nie żałowałem jej obrotów - trzeba było przedmuchać turbo
                                          Piter
                                          tarasik.eu - tarasy i balkony z drewna i kompozytu
                                          KM i Nm dołożył gregor10

                                          Komentarz


                                          • A mnie wyszło coś takiego:
                                            - Trasa: Jaworzynka - K-ce
                                            - oliwa: TT4600
                                            - paliwo: ON Verva
                                            - jedna osoba na pokładzie + zawalony bagażnik
                                            - start: niedziela, ok. 20.15 (czyli jest trochę samochodów powracających z weekendu)
                                            Załączone pliki
                                            Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

                                            Był Rapid 1.4 TDI-CR

                                            Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

                                            Komentarz


                                            • Adam-Ski, felgi 15stki masz?
                                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                              Komentarz


                                              • piotrek_os, felgi 15" alusy + Michelin EnergySaver+ (195/65 R15)

                                                Prócz tego, z ciekawości:
                                                marzec br:
                                                Katowice - Świnoujście via BerlinerRing ( Mapy Google /@52.5277436,16.3139322,7z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x4716ce2336a1ccd1:0xb9a f2a350559fabb!2m2!1d19.0237815!2d50.2648919!1m5!1m 1!1s0x47aa58cdcdae3301:0x1fe03a970a6e4dc8!2m2!1d14 .2475775!2d53.9100327!5i1 )
                                                - oliwa TT4600
                                                - paliwo: ON Verva
                                                - opony: Fulda Montero (195/65 R15), na stalówkach
                                                - 3 osoby na pokładzie + bagaż (max.)
                                                Info wg. kompa: średnie: 5,5L/100km; przy średniej: 99km/h. Po zatankowaniu na max: 5,62l/100km

                                                Droga Powrotna: Świnoujście - Katowice (via DE) + trochę kilometrów po K-ce
                                                - paliwo: ON (Orlen)
                                                info wg. kompa: średnie 5,6L/100kmprzy średniej: 87km/h (po zatankowaniu śr.5,81L)



                                                Grudzień 2013r:
                                                K-ce - Drezno - K-ce (trochę miasta w Dreźnie).
                                                - paliwo: ON Verva
                                                - reszta j/w.
                                                info wg kompa: śr. 5,9L/100km przy średniej: 99km/h. Po zatankowaniu na max. 5,8L
                                                Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

                                                Był Rapid 1.4 TDI-CR

                                                Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

                                                Komentarz


                                                • Łódź - Kraków około 250km, średnia 124km/h, spalanie 9.2, czas przejazdu 2h :wink:
                                                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                  Komentarz


                                                  • piramida, średnia 124km/h całkiem całkiem poganiałeś te swoją bestyje ????
                                                    nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                                    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X