Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Adapter do tankowania LPG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Adapter do tankowania LPG

    rafiki, ale nie napisałeś że to w okolicy Olkusza :P

  • #2
    Adapter do tankowania LPG

    Witam. Nie wiem czy dobrze że tutaj pytam ale wybieram się do niemiec za kilka dni i znalazłem taki adapter do tankowania. Napewno taki podejdzie mi w niemczech na ich stacjach?
    Link

    PIS to kretyni

    Komentarz


    • #3
      Z tego co słyszałem,w większości stacji maja adaptery i nie trzeba mieć swojego
      Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

      Komentarz


      • #4
        No właśnie niekoniecznie ponieważ zdolni Polacy z reguły nie oddają i własnie na niektórych stacjach są a na większości brak. Przynajmniej tak słyszałem :szeroki_usmiech

        PIS to kretyni

        Komentarz


        • #5
          owoc, na każdej stacji w Ee na tym reduktorzde zatankujesz. Pamiętaj, że w Niemczech sam sobie musisz gaz zatankować. Ale bez najmniejszych problemów można to zrobić. Osobiście radze się zaopatrzyć w ten deduktor. Niektóre stacje mają 2 pistolety na polską i niemiecką końcówkę.
          Laurin&Klement

          Komentarz


          • #6
            Dzięki, bo gdzieś czytałem że w zalezności od stacji sa dwa rodzaje adapterów. A to że sam to wiem. Kiedyś wreszcie będe się musiał nauczyć :szeroki_usmiech

            PIS to kretyni

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Bartek.K
              Z tego co słyszałem,w większości stacji maja adaptery i nie trzeba mieć swojego
              Zamieszczone przez owoc
              No właśnie niekoniecznie ponieważ zdolni Polacy z reguły nie oddają i własnie na niektórych stacjach są a na większości brak. Przynajmniej tak słyszałem :szeroki_usmiech
              dokładnie, niektórzy chcą zastaw, niektórzy w ogóle ręce rozkładają i mówią "keine ....coś tam...."
              ważne by patrzeć na gaz - żeby nie był to ERD-GAS tylko fluessig ( u umlaut)
              na niektórych dystrybutorach nawet jest text po polsku
              a znaki na autostradach mówią że masz stacje LPG lub CNG.
              powodzenia.
              OII sprzedana


              Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez owoc
                Dzięki, bo gdzieś czytałem że w zalezności od stacji sa dwa rodzaje adapterów
                NIe ma czegoś takiego jak 2 rodzaje adapterów LPG w Niemczech. Inny to jest ale w Holandii
                Laurin&Klement

                Komentarz


                • #9
                  Tak mi się wydawało dopóki nie przeczytałem artykułu w jednej z gazet motoryzacyjnych. Stąd moje wątpliwości. Dzięki koledzy

                  PIS to kretyni

                  Komentarz


                  • #10
                    owoc, Nie ma problemu. Sam jeżdze na takim adapterze i nie ma problemów.
                    Laurin&Klement

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez owoc
                      No właśnie niekoniecznie ponieważ zdolni Polacy z reguły nie oddają i własnie na niektórych stacjach są a na większości brak. Przynajmniej tak słyszałem :szeroki_usmiech
                      Przez to, że nie oddają, to niektórzy biorą kaucję i zwracają po oddaniu adaptera.

                      Wstyd trochę :?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez guteq
                        NIe ma czegoś takiego jak 2 rodzaje adapterów LPG w Niemczech. Inny to jest ale w Holandii
                        Mi na jednej stacji w D, facet wyjął koszyczek z...pięcioma adapterami żebym sobie wybrał końcówkę, więc nie wiem czy "nie ma czegoś takiego" :shock:

                        owoc tak jak piszą przedmówcy, są dwie opcje:
                        1. Na każdej stacji masz adapter, lub kilka sztuk do wyboru, widać różnice, więc można trafić bez problemu polską końcówkę "na oko". Zostawiasz około 20 euro kaucji w kasie, po zatankowaniu oddajesz i jazda.
                        2. Możesz trafić na stacje na której przy dystrybutorze jest kilka rodzajów pistoletów. Wystarczy znaleźć taki, który pasuje do polskiego wlewu. Też daje się wyczuć, który pasuje. Jedne są za duże, inne mają luz w gnieździe wlewu.

                        Tankujesz samemu, ale to nie jest trudne. Też byłem zesrany, jak jechałem raz za młodu sam przez Niemcy i zastanawiałem się co zastanę na stacji, jak przyjdzie do tankowania. Wkręcasz adapter do wlewu i w niego wpinasz pistolet. Ważne żeby dobrze zapiąć pistolet do wlewu, bo inaczej psiknie Ci gazem po paluchach i "poparzysz" sobie dłonie. Na stacjach większych koncernów, krzątają się tacy starsi panowie w odblaskowych kamizelkach - pracownicy stacji, tacy od podniesienia śmiecia, uzupełnienia papierowych ręczników przy dystrybutorach, od wszystkiego. W ostateczności możesz poprosić takiego o pomoc, ale nie na każdej stacji takiego znajdziesz. Na jednej stacji taki własnie pan, pomógł mi wybrać końcówkę i zatankował LPG.

                        Szkoda kasy na własny adapter.

                        PS: W jakie strony jedziesz?
                        Artur

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez r2r
                          Szkoda kasy na własny adapter.
                          z kolei ja stwierdziłem po 1-szym wyjeździe do DE , że zakup takowego, portfela mego nie uszczupli, a na stacji nie będę się prosić o przejściówke.
                          widać, zależy kto, gdzie i ile jeździ .....
                          OII sprzedana


                          Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                          Komentarz


                          • #14
                            Tak jak piszą przedmówcy , wszystko się zgadza , miałem takie same obawy jak Ty , co prawda w latach 90 ciężko było zatankować gaz w niemczech , teraz jest prawie na każdej stacji . Ułatwienie jest takie że faktycznie na dystrybutorze są nie rzadko dwa pistolety jeden do zaworów włoskich a drugi do niemiecki .
                            I na koniec dobra wiadomość w wekendy ceny gazu na niemieckich stacjach nie ulegają zmianom w porównaniu do benzyny , licz się z tym że na autostradzie cena gazu prawie zawsze jest o około 10-20 centów wyższa w stosunku do stacji w miastach .

                            Komentarz


                            • #15
                              r2r, zgadza się, jak masz holenderski gaz to inna przejściówka potrzebna.
                              Laurin&Klement

                              Komentarz


                              • #16
                                r2r Wojtenio
                                Do Niemiec to już jeżdżę od dobrych 15 lat sam tylko zawsze tankowałem bleifrei :szeroki_usmiech i miałem ubaw jakie kolejki polaków stoją do autogazu :diabelski_usmiech ale i na mnie przyszła kolej do tankowania tego lpg więc stąd moje wątpliwości i pytania. Końcówkę już zamówiłem więc powinna lada dzień dotrzeć. Lecę na Bochum. Zawsze jeździłem na Berlin, Magdeburg i Hannower ale w tym roku pojadę dołem na Dresden i itd. Tam nie mam zielonego pojęcia jak ze stacjami w dodatku z lpg. Pewnie jakiś Polaczek się napatoczy też po lpg więc jak coś będe prosił o pomoc :szeroki_usmiech

                                PIS to kretyni

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X