Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

SPALNIE 1,6

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • SPALNIE 1,6

    Też użyć G4 dla pewności lub Glass Polisha z Auto Glymu. Ewentualnie IPA lub denaturat (podobno)

  • #2
    SPALNIE 1,6

    Mam pytanie do osób posiadających komputer który pokazuje spalanie jakie macie spalanie np przy 70 km/h 80km/h 90km/h ......... 150km/h

    interesuje mnie octavia II z silnikiem 1,6 MPI

    Komentarz


    • #3
      Raczej nikt tutaj nie poda Ci spalań w takich zakresach prędkości bo chwilowe spalanie zależy od kilku czynników a prędkość jest tylko jednym z nich. Żeby je ustalić trzeba by było znaleźć długi odcinek płaskiej drogi i to idealnie poziomej a do tego stałą prędkość wiatru (tylko jaką ?) i patrzeć na komputer jakie chwilowe wartości spalania podaje... trochę to bez sensu.
      Pozdrawiam,
      Jaroslav92525

      -----------------------
      VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

      Komentarz


      • #4
        a poza tym większość ma w 1,6 instalacje LPG i ma gdzieś spalanie i komputer
        Sławka wozi Superb 2 FL
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

        Komentarz


        • #5
          O 150km/h to bym w ogóle zapomniał. W przypadku tego silnika wir w baku włącza się powyżej 130-140 km/h. Biorąc pod uwagę drogę w czasie, taka jazda jest całkowicie nieopłacalna. Pomijam kwestię wysokich obrotów i męczenia silnika, bo jest tylko 5 biegów.
          Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez sparrov
            O 150km/h to bym w ogóle zapomniał. W przypadku tego silnika wir w baku włącza się powyżej 130-140 km/h. Biorąc pod uwagę drogę w czasie, taka jazda jest całkowicie nieopłacalna. Pomijam kwestię wysokich obrotów i męczenia silnika, bo jest tylko 5 biegów.

            sprawdzałes czy tylko piszesz zeby pisac własnie wczoraj jechałem autostradą cały czas 140 -150 km/h przejechałem tak 300km i spalanie wyszło 7,1 w samochodzie 3 dorosłe osoby i 2 dzieci oraz ok 70 kg w bagazniku dletgo pytałem jak to jest z tym spalaniem bo okazuje sie ze przy wyższych predkosciach jest całkiem sympatycznie

            Komentarz


            • #7
              Gdyby moje auto paliło 21.3 l Pb na 300 km przy przelotowej 150 km/h to bym był w niebie i nie instalowałbym LPG.

              W piątek jechałem na tempomacie A2 do Warszawy 140km/h w 4 osoby + bagaż i auto wciągnęło ponad 10 l na setke.
              Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

              Komentarz


              • #8
                mati8201, to wynik wyliczony przy dystrybutorze czy wskazania kompa?
                MZ wychodzi duużo za mało jak na jazdę równo 140km/h na autobanie, chyba że masz skyrznię 6b
                mam O1 i nawet u mnie nie sposób zrobić 7L/100 sunąc 140km/h (licznik 150, gps 140)
                dorywczo mam do czynienia z O2 BSE i tam jest zawsze litr więcej niż u mnie, dodatkowo O2 BSE zbiera się gorzej niż O1 BFQ i trzeba cisnąć mocniej, by osiągnąć podobny efekt

                co do jeżdżenia ~70/80/90 w BSE - zawsze okolice 8L/100; a wskazania komputera można sobie włożyć - i tak płacisz na stacji za realne spalanie, a nie za to, co Ci komputer pokaże

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mati8201
                  bo okazuje sie ze przy wyższych predkosciach jest całkiem sympatycznie
                  to chyba tylko u Ciebie jest tak sympatycznie, ale cuda się zdarzają. Nie ma takiej opcji z realnym spalaniem i kropka.
                  Sławka wozi Superb 2 FL
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

                  Komentarz


                  • #10
                    mati8201, niestety koledzy mają rację. Komputer bardzo optymistycznie pokazuje zużycie paliwa. Jednak na stacji benzynowej już tak wesoło nie jest. Przynajmniej mi a jeżdżę tylko na Pb.
                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                    ​​​
                    Grzegorz

                    Moja Ambitna Czarnula

                    Komentarz


                    • #11
                      Pamiętam jak 3 lata temu robiłem trase jadąc z ojcem, który jeździ przeważnie z prędkościami 100-120km/h. Ja jechałem 140-160. Zdziwił się, ze dość szybko musimy zjechać zatankować, bo on robiąc tę samą trasę samemu kilka dni wczwśniej jadąc swoim tempem dojechał do celu bez tankowania
                      Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez czernobyl
                        a wskazania komputera można sobie włożyć
                        nie tak do końca.... bo wiedziałem ile mniej wiecej jest róznicy przy wskazaniu kompa i przy tankowaniu lpg doliczałem ileś tam.... i co tankowanie się pokrywało.
                        Tak czy inaczej fajnie było...jak 1,6+lpg wychodziło poniżej 8 litrów/100 :diabelski_usmiech
                        A na trasie przy spokojnej jeździe mogłem zrobić ponad 700 km na zbiorniku (lpg wchodziło 51 litrów)
                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                        Komentarz


                        • #13
                          piotrek_os, do jakiej prędkości była spokojna jazda? 8 l lpg zacny wynik. Mi niestety wychodzi koło 10 l lpg i na autobanie z Gda do Wawy musze dotankować, a ceny na lotosie mają złodziejskie. Do zbiornika mi wchodzą niecałe 40l.
                          Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez sparrov
                            piotrek_os, do jakiej prędkości była spokojna jazda?
                            do 120 km/h

                            Zamieszczone przez sparrov
                            Do zbiornika mi wchodzą niecałe 40l.
                            no to mało :diabelski_usmiech
                            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez piotrek_os
                              no to mało :diabelski_usmiech
                              Mało, ale podłoga płaska

                              Jaki miałeś u siebie zniornik? Auto kombi?
                              Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez sparrov
                                Zamieszczone przez piotrek_os
                                no to mało :diabelski_usmiech
                                Mało, ale podłoga płaska

                                Jaki miałeś u siebie zniornik? Auto kombi?
                                przy zbiorniku 55l też płaska. A nawet jakby lekko gdzies poszła...to juz bym wolał coś takiego i wiekszy zasieg :diabelski_usmiech Jak kiedys wróce do lpg (a jakby to była 5ta octavia) to zbiornik min 55l + "dobre ustawienie pływaka

                                [ Dodano: Sro 18 Cze, 14 00:54 ]
                                Zamieszczone przez sparrov
                                Jaki miałeś u siebie zniornik? Auto kombi?
                                01 HB 55l w koło zap.
                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez piotrek_os
                                  zbiornik min 55l + "dobre ustawienie pływaka
                                  k
                                  Dokładnie, takie rozwiązanie jest optymalne (rzecz jasna butla musi być zamontowana poprawnie, a nie do jazdy na wstecznym itp.).
                                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    panowie nie mam kompa dlatego pytałem ile wychodzi spalanie na kompie bo strasznie mnie zdziwiło tak znikome spalanie i z tad chciałem wiedzieć jakie jest spalnie przy róznych prędkosciach. Przed wyjazdem zatankowałem do pełna na stacji do pierwszego odbicia dystrybutora i po powrocie na tej same stacji znowu do pierwszego odbicia dystrybutora i z tad taki wynik. A dla informacji jeżdzę codziennie do pracy po 10 km tras bez świateł kilka skrzyżowań i gdy jeżdżę spokojne nie cisnę to mam spalanie 7,7 a jak przycisne to spalanie 8,1 jest to średnie spalanie na podstawie tankowania.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Wydaje mi się, że z tymi odbociami to moze byc różnie. Ja miałem zatankowane na full do odbicia. Przejechałem 100 km i chciałem dolać na full - pistolet odbijał po dolaniu dwóch litrów. Ale nie wyciągałem wniosków, że moje auto pali 2 l na 100 km :diabelski_usmiech
                                      Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        mati8201, z Twojego ostatniego postu wnioskuję, że masz właściwe spalanie.
                                        Wskazania komputera są niemiarodajne, bo można to w serwisie skorygować +/- kilka procent... poza tym każdy jeździ inaczej.
                                        Ja np. jeżdżę wyjątkowo spokojnie, ale jak mnie kto wnerwi na drodze to wychodzę z siebie i wtedy litr na setkę więcej.... (nie cierpię zawalidróg).
                                        Poza tym ja mam autko lżejsze bo O1, noi nie przejmuję się spalaniem aż tak bardzo (LPG).
                                        Mogę jedynie zaproponować Ci obejrzenie kursu video ekodrivingu, jaki kiedyś był prowadzony przez Macieja Wisławskiego i Irka Bieleninika (tego od płynu do naczyń)- leciało to na TVN Turbo.
                                        Można zupełnie inaczej patrzeć na jazdę po takim kursie.
                                        Mały przykład: Przy ruszaniu pedał przyspieszenia wciśnięty między połową a a 2/3 a potem spokojna jednostajna jazda z przewidywaniem plus hamowanie silnikiem (ale takie bez zbędnego szarpania, z dohamowaniem zasadniczym).
                                        W moim przypadku (O1 z LPG LR) jazda 50/50 miasto-autostrada, odcinki na ogół 19 km, to 8,5- 9,2 LPG/100km plus 1 litr benzyny średnio na "rozpałkę"

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          ja nie przejmuje sie bardzo spalniem tak poprostu z własnej cekawosci chciałem wiedziec jakie jest spalnie przy różnych predkosciach bo czystajac wypowiedzi róznych osób min. w tym temacie to człowiek mysli ze przy predkości 140-150 to spalnie niewidomo jakie a umnie okaząło sie ze nie taki diabeł straszny

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Pomijam kwestię wysokich obrotów i męczenia silnika, bo jest tylko 5 biegów
                                            ja mam akurat 6 8)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez mati8201
                                              a jak przycisne to spalanie 8,1 jest to średnie spalanie na podstawie tankowania
                                              To nie jest wciskanie gazu.
                                              Jeśli pali Ci 8,1 z tankowania to w ogóle nie ma sensu eco jazda.
                                              Mozna osiągnać niskie spalanie w 1,6 ale szkoda zdrowia i nerw.

                                              [ Dodano: Czw 19 Cze, 14 09:01 ]
                                              Zamieszczone przez paulob1
                                              odcinki na ogół 19 km, to 8,5- 9,2 LPG/100km plus 1 litr benzyny średnio na "rozpałkę"
                                              I to są bardzo realne dane....

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez patrykL
                                                Pomijam kwestię wysokich obrotów i męczenia silnika, bo jest tylko 5 biegów
                                                ja mam akurat 6 8)
                                                5 do przodu + wsteczny :szeroki_usmiech
                                                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  5 do przodu + wsteczny
                                                  podchodząc tak do tematu to mam 7

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X