Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 3gr 1,4 140

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 3gr 1,4 140

    Witam,
    Proszę o pomoc w rozkodowaniu VIN:TMBHS61Z998008321
    Samochód sprowadzony z Niemiec

    Z góry bardzo dziękuję!

  • #2
    Octavia 3gr 1,4 140

    Jak w Octavii 3 osiagnac spalanie w granicy 7l/100km

    Komentarz


    • #3
      Trochę ogólne pytanie, bo opcji jest wiele i wszystko rozbija się o szczegóły np. typ drogi i styl jazdy:
      - w mieście - odcinki dłuższe niż min. 6km, jazda z przewidywaniem tego co się dzieje na drodze by zapewnić płynną jazdę - hamowanie silnikiem, mało przyspieszania
      - na autostradzie - tempomat na ok.135km/h, w razie potrzeby zwalniania Cancel zamiast hamulca
      - na drogach krajowych - dynamiczna jazda i odrobina ciśnięcia auta, bo ciężko dobić do 7L/100km 8) tam raczej bliżej 6tki jest spalanie w 1.4@140KM

      Na pewno unikanie korków, jak się da, bo można dobić spokojnie do 16L/100km - ja tak raz miałem - średnia prędkość 5km/h, przejechane 7,5km w 1:30

      A jeśli chodzi o średnie spalanie, to możesz spojrzeć na mój motostat i wiele innych O3 z tym silnikiem

      Jak podasz więcej szczegółów w pytaniu, to chętnie pomogę :szeroki_usmiech
      Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
      Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

      Komentarz


      • #4
        Normalnie? :P
        Ja miałem więcej tylko jak smigałem do wawy 200/h.
        Jadąc normalną drogą wyprzedzając wszystko po drodze mam ok 6,7

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Wosho
          Normalnie? :P
          Ja miałem więcej tylko jak smigałem do wawy 200/h.
          Jadąc normalną drogą wyprzedzając wszystko po drodze mam ok 6,7
          pewnie komp przekłamuje o litr/100km

          Jak jeździłem rapidem 1,2 to miałem średnie spalanie 9,5 - 10,2
          i wyprzedzałem większość a nie WSZYSTKO

          Komentarz


          • #6
            Re: Octavia 3gr 1,4 140

            Zamieszczone przez Pietaszek
            Jak w Octavii 3 osiagnac spalanie w granicy 7l/100km
            W mieście z niewielkimi dystansami zapomnij - wyjdzie 8-10 litrów.

            Za to w trasie - bez problemu. Wyjazd nad morze z tempomatem na 140 i parę rajdów pod 190 to u mnie wynik 6.3 (Do Trójmiasta), rozpędzam się raczej dynamicznie. Pewnie bez rajdów oszczędziłbym z 0.1 ale co to za przyjemność :-) Z dystrybutora po tankowaniu wyszło 6.35. Potem już po dojeździe do celu spadło do 6.2.

            Spokojna jada poza miastem przy odrobinie wysiłku da wynik poniżej 5 litrów, bez spinania się uzyskuję 5.2.
            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              6, 35 litra przy 140 km/h? Przecież to mniej niż dieslem Trochę zaszalałeś

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez szplukasz
                6, 35 litra przy 140 km/h? Przecież to mniej niż dieslem Trochę zaszalałeś

                Mam wstawić Ci fotkę ze spalaniem z kompa gdzie jest pokazana średnia prędkość; spalanie i przebieg żebyś uwierzył? Dodatkowo rachunek za paliwo?

                Tyle wyszło i możesz mi nie wierzyć. Średnia prędkość z przejazdem przez Łódź i dojazdem do Strykowa wyszła 117km/h
                Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                Komentarz


                • #9
                  Bob_best spokojnie W takim razie spalanie jest rewelacyjne i zakup diesla mija sie z celem. Fotkę z takiego przyjazdu (np odcinek 20 km na tempomacie przy 140 km/h) możesz wstawić żeby dała do myślenia właścicielom i chętnym na zakup diesla.

                  Komentarz


                  • #10
                    W drodze do niemiec przy 145 na tempomacie mialem 6,7....wiec jak najbardziej prawdopodobny wynik-to srednia odcinka 2300 km....aha tylko ja mam Leona.

                    Komentarz


                    • #11
                      Trasa po zakupie Octavi: Biała Podlaska - Wrocław (przez Warszawę) średnia 5,4.
                      Drugie auto, którym pojechaliśmy po ten zakup to Auris 2.0 d4d z 2014 z przebiegiem wówczas 5 tys. km, średnia tego auta z tej samej trasy w identycznym czasie i warunkach to ...5,6.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez szplukasz
                        Bob_best spokojnie W takim razie spalanie jest rewelacyjne i zakup diesla mija sie z celem. Fotkę z takiego przyjazdu (np odcinek 20 km na tempomacie przy 140 km/h) możesz wstawić żeby dała do myślenia właścicielom i chętnym na zakup diesla.
                        :szeroki_usmiech
                        Y... to nie był odcinek 20km ale 307km polską autostradą. Średnia prędkość z tego odcinka to 131,57km/h. Zakup diesla chyba rzeczywiście nie ma sensu, tym bardziej że porównywalne jest dopiero 2.0 (1.6 nie ma nawet startu), to spalanie będzie prawie takie samo, a dopłata jest kosmiczna do 1.4
                        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja juz o bezsensie zakupu diesla pisałem w swoim wątku... Wg mnie ideał to 1.4 DSG...

                          Moje spalanie jest w podpisie - 6,99 średnia z 15.000 km - jazda mieszana... 7l/100 km 1.4 tsi to żaden problem. Jazda w trasie do 120 km/h przy odrobinie dobrych chęci i uda sie mieć 5 na przodzie
                          Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                          VW Jetta 1.2 TSI

                          Komentarz


                          • #14
                            to jakieś kółko wzajemnego chwalenia 1.4? :wink:
                            ludzie jak was czytam, to się zastanawiam czy skoda wam płaci za wychwalanie 1.4 żeby lepiej się sprzedawał. Ja nie mówię, że to zły silnik, ale poczekajcie trochę niech to zrobi przelot taki jak tdi, a później pogadamy czy na trasy się nadaje jak tdi długofalowo. Polecam wątek Irka, on OII 2.0 tdi nastukał trochę km, nie wiem czy tsi tyle da radę,może. Bo rozumiem, że patrzymy na ten silnik całościowo, a nie tylko przez pryzmat posiadania auta przez 2 lata od nowości? Bo może dla was mija się z celem zakup diesla, ale jak ktoś dużo lata po trasach i parę lat chce auto użytkować, to wcale z tym celem się nie mija. :P
                            aha i proponuje zmierzyć z baku spalanie, a nie w kompa ślepo wierzyć.

                            Komentarz


                            • #15
                              Chyba nikt z nas nie robi takich przebiegów jak wspomniany Irek...
                              Dla takich jak ja, gdzie roczny przebieg to 15 tys. km wybór 1.4 tsi jest wystarczający... za kolejne 10lat Octavia będzie miała nalatane 150 tys....a odrębna kwestia to czy ja wogole wówczas będę nią jeździł?
                              P.S.
                              Auto służbowe to Diesel, ale tam 15 tys. robię w dwa miesiące...

                              Komentarz


                              • #16
                                sew1981, widze ze dla Ciebie jedynym słusznym wyborem jest pastuch w tedeju - lubię ten sposób rozumowania.

                                Co jest złego w potwierdzeniu ze dokonało sie dobrego wyboru - u mnie to polega tylko na tym, ze kupuje samochód na 3 - 4 lata i robie ok. 20k rocznie, wiec dopłacanie do tdi 12 k było by przynajmniej nieuzasadnione... Od cała filozofia

                                Nie chce tez nikomu powiedzieć ze tdi 2.0 to gorszy silnik - bo tak absolutnie nie jest... Niejednokrotnie pisalem ze po przesiadce z 2.0t praca 1.4 tsi przypomina kosiare do trawy...

                                Wyniki spalania nie sa wyssane z palca - absolutnie sa do osiągnięcia.

                                Co do przebiegow rzędu 200k niedługo pewnie niektórzy zaczną dobijać i wtedy będzie mozna sadzić - póki co nikt złego słowa nie powiedział, ba chwała nawet 1.2, który wydawał mi sie lekka przesada...
                                Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                VW Jetta 1.2 TSI

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez sew1981
                                  aha i proponuje zmierzyć z baku spalanie, a nie w kompa ślepo wierzyć.
                                  Ja zawsze podaję dodatkowo spalanie z dystrybutora, wyszło 6.35 gdy komp pokazał 6.3. Co do nieopłacalności zakupu 2.0tdi - jeśli założymy nawet spalanie o 1 litr mniejsze (a wg mnie różnica może być nawet mniejsza) to policz sobie ile kilometrów trzeba zrobić by to się zwróciło - dla osoby prywatnej to nie ma sensu
                                  Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    bob_best, no tak ale my bedziemy musieli po 100k wymienić silnik, a 2.0 tdi wiesz najpierw Niemiec zrobi 400k polaczek kupi z przebiegiem 123k i jeszcze kilka lat pojeździ... Silnik na wieki..
                                    Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                    VW Jetta 1.2 TSI

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Prim
                                      bob_best, no tak ale my bedziemy musieli po 100k wymienić silnik, a 2.0 tdi wiesz najpierw Niemiec zrobi 400k polaczek kupi z przebiegiem 123k i jeszcze kilka lat pojeździ... Silnik na wieki..
                                      Tak, tak.....
                                      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Prim, zanim wyciągniesz taki wniosek - "widze ze dla Ciebie jedynym słusznym wyborem jest pastuch w tedeju" zobacz co mam w podpisie...."lubię" jak ktoś takie kretyństwa wypisuje :roll:

                                        [ Dodano: Nie 17 Sie, 14 16:57 ]
                                        poza tym porównujemy silniki nowe, a nie ściągane z niemaszków od dziadka z "wehrmachtu"

                                        [ Dodano: Nie 17 Sie, 14 17:00 ]
                                        bob_best, "dla osoby prywatnej to nie ma sensu" - jak się auto użytkuje tylko prywatnie i najczęściej w mieście to tdi faktycznie nie ma sensu, nie zaprzeczam. Piszę tylko o dużych przelotach trasowych i aucie na parę ładnych lat.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez sew1981
                                          Prim, zanim wyciągniesz taki wniosek - "widze ze dla Ciebie jedynym słusznym wyborem jest pastuch w tedeju" zobacz co mam w podpisie...."lubię" jak ktoś takie kretyństwa wypisuje :roll:
                                          Ale ja Cię nie obrażam i nie życzę sobie takich tekstów...
                                          Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                          VW Jetta 1.2 TSI

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Prim, a ja sobie nie życzę wymyślania intencji, których nie miałem. Czym Cie obraziłem? co taki obrażalski od razu - tylko napisałem, że piszesz kretyństwo wyssane z palca i nic nie związanego z moim myśleniem. Więc dobrze czytaj następnym razem, szerokości

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Btw ostatnio jak były powroty z weekendu omijalismy ze szwagierką kołbiel jadąc jakąs dziwną drogą nie przekraczajac 80 praktycznie, wyszło mi lekko ponad 5..
                                              Więc w trasie naprawdę ciężko spalić dużo
                                              Ja wszystkim znajomym chwalę ten silnik i samochód, aczkolwiek czasem żaluje że nie wziałem 1.8 jak widzę że spalanie tylko ciut większe a elastycznosc lepsza

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                wczoraj na trasie ok 120km przy bardzo dużym, ale płynym ruchu (praktycznie brak możliwości wyprzedzania, auto za autem, ale bez stania) wyszło mi spalanie 4,7l! a długookresowo po ok 14tys km mam 6,7l, więc co to za pytanie jak zejść poniżej 7? Silnik dla mnie rewelacja,

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  u mnie średnia to jest około 6,2-6,5 litra.
                                                  zrobiłem ponad 20.000 km i jeszcze nie udało się zejść poniżej.

                                                  Są to rozliczenia według rachunków, niestety komputer znacznie zaniża.

                                                  A wracając do pytania: według mnie da się zrobić jedynie na trasie i stosować się do wszystkich znaków z ograniczeniami prędkości, a w korku stanąć na poboczu i wyłączyć auto - przeczekać.
                                                  To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X