Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Instalacja LPG do Octavii 1.6 2008 rok

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Instalacja LPG do Octavii 1.6 2008 rok

    Według mojej wiedzy problem z odmą dotyczy silnika 1.4i 16V 75KM. Ale mogę się mylić.

  • #2
    Instalacja LPG do Octavii 1.6 2008 rok

    Witam, niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Octavii 1.6 z 2008 roku. Przymierzam się do założenia instalacji LPG, tylko co wybrać bo na rynku jest coraz to więcej firm i nie chciał bym zaliczyć wtopy z jakimś krzakiem. Szukam czegoś sprawdzonego i najlepiej chyba coś z krajowych producentów, żeby nie było w przyszłości problemów z serwisowanie. Wprawdzie nie wykluczam również producentów zagranicznych, słyszałem że włoskie instalację są niezłe. Co byście polecili?

    Komentarz


    • #3
      Od poszukania na tym forum... jest tego cala masa:

      1) Najpierw szukamy polecanego gazownika
      2) Potem myslimy o tym czy podzespoly ktore zapronowal sa dobre


      Ja polecilbym na dzien dzisiejszy taki zestaw:

      1) Sterownik STAG Q-Box Plus z OBD
      2) Wtyskiwacze Hana lub Barracuda albo jak ktos chce zainwestowac to Kehin - idealnie wchodza montowane na listwie
      3) Reduktor AC-R01 lub AC-R02 lub KME Tour
      4) Weze Faro go gazu w stanie cieklym, weze Parker do wody i LPG lotnego
      5) Wlew pod klapka wlewu paliwa
      6) Dobry poliestrowy filtr fazy lotnej lub odstojnikowy np. Alex ULTRA 360. Do tego wiadomo normalny wielozawor + filtr fazy cieklej przy elektrozaworze.
      6) Butla w kolo 650/230 59l albo 650/250 lecz wtedy lekko wystaje wykladzina i mamy jakies 6l wiecej do tankowania. Wiekszosc gazownik twierdzi, ze maks to 630x225 czyli brutto 53l LPG. Na tzw. "odpowiedzielnosc klienta" gazownik podczas montazu podgina troche plywak i butle mozna zapelnic w 90%. Tak wiec mozna tankowac 43l albo idac na lekko kompromis 54-58l.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Wasek,


        Error 503: Unknown domain

        Komentarz


        • #5
          A szacunkowo jaki jest koszt takiego zestawu co polecasz Maicroft?

          Komentarz


          • #6
            Zależy od warsztatu, ale tak z +- poziom cen jest podobny - zobacz np. tu: Błąd: 404 Page not found
            Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
            FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

            Komentarz


            • #7
              404 - not found

              No właśnie ciekawi mnie tak +/- średnio żeby wiedzieć czy jechać do gazowni czy jeszcze zbierać A nie chcę dać się skroić szczególnie ze nie mam bladego pojęcia w temacie.

              Komentarz


              • #8
                Wasek,
                dwa miesiące temu zamontowałem zestaw(wydaje się taki w miarę)
                1)sterownik Stag-4 Q-Box
                2)wtryskiwacze HANA
                3)reduktor AC S.A.R02
                4)Węże Parker oraz Faro typu H2 wraz ze złączkami
                5)wlew Tomasetto Achille
                6)filtr gazu ZWM Czaja FL03
                7)butla w koło Bormech (może trochę mała bo 48l,ale nie siada tył przy pełnej i na tym mi zależało)
                wszystko montowane w warsztacie autoryzowanym Staga (zrobione w tej chwili ok 3,5 tyś km) i auto śmiga jak ta lala, jest tylko jedna wada wcale mniej się nie wydaje na paliwo bo dużo więcej się jeździ :szeroki_usmiech
                Marcin



                My ©koda is fantastic

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez r4ffi
                  404 - not found
                  pewnie jakiś tymczasowy problem - w momencie linkowania strona działała.

                  generalnie ja płaciłem ~2900zł 3 lata temu, kumpel parę dni temu zakładał - ta sama cena - u niego zestaw: baracudy, red. ac, stag qbox, wlew pod klapką.
                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X