Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wyciszenie OCTAVII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zsolpyw
    odpowiedział(a)
    ziutsane - jak bede mial 1,8T to okleje calosc 2 warstwami
    nastepne auto obrobie wlasnie tak jak sugerujesz, ale przy zalozeniu wyzszego statusu materialnego w przyszlosci. Ciezko w 2000 byloby sie zmiescic. Mi sie zmiescilo w 600.

    Przejechalem sie po expresowce - jest wyraznie lepiej. Slysze szum powietrza obmywajacego bude - kiedys zdawalo sie go nie byc . Cos lewa uszczelka tez mi szumi ... do niedawna nie wiedzialem o tym :P

    Zostaw komentarz:


  • ziutsane
    odpowiedział(a)
    Hmmmm Czemu nie okleiles calosci ?
    Materialy takie sobie, srednio spelniaja swoje zadanie (APP)
    ja zrobilbym to tak
    STP + gabka GMS i oryginalne filcowe maty dostarczone przez fabryke
    na pewno bylby lepszy wynik
    Na pewno lepiej niz bez. Gratuluje zaparcia

    Zostaw komentarz:


  • zsolpyw
    odpowiedział(a)
    waga materialow nie przekracza 30kg. zwazywszy ze mam lpg razem jednego pasazera to daje.
    Dlatego nie wyklejalem calych powierzchni. Gdybym mial 1.8T to bym nie mial zahmowan :P

    Zostaw komentarz:


  • gocek
    odpowiedział(a)
    no robota na 6 aż zazdroszczę;P

    Zostaw komentarz:


  • looker
    odpowiedział(a)
    zsolpyw, mega kawał dobrej roboty !
    P.S. Szkoda, że nie zważyłeś auta przed i po :diabelski_usmiech

    Zostaw komentarz:


  • zsolpyw
    odpowiedział(a)
    Sa foty, niestety bagaznika nie obfocilem :x

    Zostaw komentarz:


  • Skfarek
    odpowiedział(a)
    Wrzuć jakieś foteksy z prac, bo jestem na podobnym etapie tzn. przygotowań do wyciszenia

    Zostaw komentarz:


  • zsolpyw
    odpowiedział(a)
    [O1] Wyciszenie OCTAVII

    Jako ze lubie miec w aucie spokoj i wzgledna cisze, postanowilem podjac dzialania w tymze kierunku.

    Faktem jest, ze octavia jest znacznie slabiej wyciszona niz bardziej prestizowa konkurencja.
    Podczas podrozy wakacyjnej, szczegolnie autostrada z pr. 150 km/h podjalem ostateczna decycje o rozpoczeciu walki z halasem.

    Proces trwal dlugo, podzielony na wiele etapow.

    Uzyty materiał : maty bitumiczne BOLL FLEX (wszystko procz drzwi), mata STP SIlver (drzwi) , guma butylowa GMS (drzwi), gabka akustyczna 10mm, pianka poliuretanowa 10mm.

    Maty maja za zadanie zlikwidowac drgania, wibracje blach, gabka i pianka stworzyc izolacje akustyczna.

    Wykonane prace:

    - Pokrycie nadkoli od wewnatrz konserwantem ok 3mm.

    - Bagaznik : fabrycznego wygluszenia niemal brak, sladowe ilosci kawalkow mat bitumicznych, brak filcu.
    Wykleilem matami wneke kola, podloge, boczki - ale jedynie srodowe obszary wiekszych powierzchni, nadkola kompletnie. Klapa bagaznika.
    Calosc pokryta szczelnie gabka.

    - Komora silnika : pod maskę mata z aluminium, w miare mozliwosci fragmenty grodzi.
    Zamontowana dolna oslona plastikowa, wyklejona pianka.

    dodatkowy efekt - szybsze lapanie ciepla (szczegolnie wazne przy LPG)

    - Dach: wieksza powierzchnia wyklejona matami (taki krzyz) , szczelnie gabka pod podsufitke.

    - Kabina: nadkola tylne mata + gabka, slupki tylne, boczne: mata + gabka, tylna kanapa: gabka

    Podloga: kompletnie tunel, przednia czesc podlogi - maty.
    Tutaj nalezy pochwalic Skode - niezle wylozona podloga fabrycznymi matami (na ostatnim foto widac zarysy)

    Drzwi - Blacha wewnetrzna - Mata STP silver , boczki - guma butykowa GMS

    Uzyskany efekt - wyrazne ograniczenie szumu opon, szumow z podwozia.
    Zupelne wyciecie szumow z bagaznika !! (porownanie z nowa ASTRA - deklasacja)
    Na niskich obrotach silnik niemal nieslyszalny, zmiekczenie dzwieku na obrotach wysokich.

    Ciekawy efekt opukiwania karoserii - maska, bagaznik, drzwi, dach - głucho :szeroki_usmiech

    Jeszcze nie mialem okazji na autostradzie porownac, bedzie okazja, zobaczymy 8)
    Załączone pliki

    Zostaw komentarz:


  • zurawik
    rozpoczął temat [O1] Wyciszenie OCTAVII

    [O1] Wyciszenie OCTAVII

    Zamieszczone przez kabanos
    To co Panowie. Szykujemy jakiś wypad na miasto w następny piątek? :diabelski_usmiech
    Jestem za. Jak tylko będę w Krakowie to się piszę
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X