Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] LED h3 w soczewce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] LED h3 w soczewce

    Zamieszczone przez Enriquez
    Wybrałbym coś dobrego jakościowo. Hugo Boss to może przesada, ale ...
    ...ale Gino Rossi minimum być musi :diabelski_usmiech
    A tak poważnie koszulki trzeba zamówić dobre jakościowo co by nam długo służyły

  • #2
    [O1] LED h3 w soczewce

    witam czy ktoś próbował zmienić standardową żarówke h3 na led h3 30 smd 5050 ? soczewki miały by wtedy służyć jako światła dzienne.

    Komentarz


    • #3
      zdecydowanie odradzam założyłem i kicha widac je jak świecą ale chyba o 12 w nocy w dzień nic nie widać ze coś sie tam świeci

      Komentarz


      • #4
        Witam. Czy sa juz na rynku jakies dobrej jakosci zarowki led h3 zeby uzywac ich do jazdy dziennej montujac do lampy w soczewke. Sprzedawcy reklamuja ze najnowsze diody daja duzo wiecej swiatla, a czytajac forum opinie sa negatywne

        Komentarz


        • #5
          to zły pomysł....led w h3 słabo świeci. Kiedyś kombinowałem z tym. Dodatkowo problemem jest samo włożenie, większość żarówek led h3 nie wchodzi w gniazdo..bo są np. za szerokie. Można kombinować upchać cree led, one są jaśniejsze, ale często te już wysokiej jakości (drogie) potrzebują osobnego chłodzenia....
          zwykłe (nawet cree) świeci w dzień bardzo marnie...zobacz ten film, porażka w słońcu:

          i to jest i tak cree..... :roll:
          jeszcze jest taki patent, że możesz zamontować h3 od ciężarówki (czyli - 70w 24v) - będzie ona świeciła połową mocy czyli te 25-30w na instalce 12v w osobówce i wtedy bardzo zbliża się barwą do świateł jazdy dziennej (zwykłych żarówek 21w w dziennych europejskich, czy nawet bardziej tych dziennych w amerykańcach, w reflektorach głównych), pobór mniejszy i żywotność żarówki dłuższa, bo nie działa na full mocy. Mam ten patent wytestowany u siebie na h1 w halogenach w MI. Tanio i odpowiednio świeci
          Żarówka Halogenowa H3 24V 70W TUNGSRAM PK22s - 2313830605 - oficjalne archiwum Allegro

          Komentarz


          • #6
            Dobrym rozwiązaniem jako światła "dzienne" jest obniżenie mocy świateł mijania za pomocą PWM:
            Forum - Octavia Club Polska
            Takie rozwiązanie "jeżdzi" już kilka miesięcy w moim samochodzie i bardzo sobie chwalę.
            Światła mijania o obniżonej mocy(w granicach zdrowego rozsądku oczywiście, bo można obniżyć moc bardzo mocno) są bardzo dobrze widoczne w pełnym słońcu i nie sprawiają wrażenia pozycyjnych.

            Komentarz


            • #7
              Faktycznie kiepska sprawa.nie rozumiem tylko po co wciskaja taki kit ludziom skoro wszystko wyglada ladnie w teorii.

              [ Dodano: Pią 31 Paź, 14 10:08 ]
              Zamieszczone przez Marian 2
              Dobrym rozwiązaniem jako światła "dzienne" jest obniżenie mocy świateł mijania za pomocą PWM:
              Forum - Octavia Club Polska
              Takie rozwiązanie "jeżdzi" już kilka miesięcy w moim samochodzie i bardzo sobie chwalę.
              Światła mijania o obniżonej mocy(w granicach zdrowego rozsądku oczywiście, bo można obniżyć moc bardzo mocno) są bardzo dobrze widoczne w pełnym słońcu i nie sprawiają wrażenia pozycyjnych.
              to chyba cos podobnego Jak moduly drl

              Komentarz


              • #8
                pawloo84 wiesz , zawsze kogoś złapią. Tak jak kiedyś tuning za pomocą rezystora
                pablo_doctor

                Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                Komentarz


                • #9
                  witam, zrobiłem tak u siebie w samochodzie, jednakże żeby miało to ręce i nogi konieczna jest przeróbka soczewki (konkretnie w soczewce jest taka metalowa przesłona którą trzeba wyciąć)

                  Komentarz


                  • #10
                    suchupl, jakiś manual poparty fotkami, bo bez tego się nie liczy :szeroki_usmiech
                    Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                    @ by Tune-up Gdańsk
                    TDI VP++ i jeszcze rośnie
                    Antek

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez suchupl
                      witam, zrobiłem tak u siebie w samochodzie, jednakże żeby miało to ręce i nogi konieczna jest przeróbka soczewki (konkretnie w soczewce jest taka metalowa przesłona którą trzeba wyciąć)
                      No to może będzie świeciła cała soczewka i może będzie to podobne do "świateł dziennych" ale we mgle jak to zaświecisz to zamiast nisko i szeroko zrobi Ci się biała ściana światła. Nie jestem przekonany do takiego rozwiązania chyba że z góry zakładasz że nie chcesz przeciwmgielnych na przodzie
                      pablo_doctor

                      Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                      CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                      http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        No i ślepisz innych - z bliska, ale zawsze...
                        Szczególnie uciążliwe po ciemku...

                        A tej przesłony nie trzeba wycinać, tylko wystarczy odkręcić :wink:
                        Cała ta metalowa przesłona trzyma się na jednym wkręcie widocznym gołym okiem tuż po wyjęciu "zespołu" soczewkowego

                        Też ostatnio kombinuję w tym kierunku, ale nie zrobiłem tego jeszcze, bo gościu co ma sklep, qrewsko długo ściąga te ledówki, żebym mógł je w ogóle zobaczyć :evil:

                        Bynajmniej jak je już dostanę we własne łapki (bo na zdjęciach wyglądają profi), to wtedy zadecyduję, czy montować czy nie...

                        Mam na myśli takie, co składają się z 4xCREE + coś jeszcze na czole. Łącznie 9 punktów świetlnych. Małe, zgrabne, mieszczą się podobno normalnie w gniazdo H3, ale potwierdzę lub zaprzeczę jak dorwę to w ręce :diabelski_usmiech

                        Koszt: 45,- sztuka 8)
                        O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                        Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                        Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          4tech, i tak będzie za słabe. Cree led żeby świecił godziwe w soczewce musi być to chłodzony system z porządnym cree o odpowiedniej mocy. w linku wyżej widzisz, jak świeci takie coś co opisujesz w pełnym słońcu...jednym słowem d.....

                          Komentarz


                          • #14
                            Ale jako DRLe powinno dać radę

                            Te co mam na oku, są konkretne :twisted:
                            Gdzieś miałem fotkę, jak znajdę, to wkleję.

                            [ Dodano: Wto 09 Gru, 14 20:04 ]
                            O!
                            Już znalazłem, ale H8 :wink:
                            Są bardzo podobne w samym wykonaniu, ale inne mocowanie.
                            Mają nawet po 3 punkty świetlne w tych CREE
                            Foty:


                            O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                            Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                            Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                            Komentarz


                            • #15
                              foto manuala nie zamieszcze, musiałbym demontowac cały reflektor, moge przesłać pare fotek ja to wygląda za dnia, oczywiscie jeżeli decydujemy sie na takie rozwiązanie automatycznie rezygnujemy ze świateł przeciwmgłowych

                              [ Dodano: Sro 10 Gru, 14 13:19 ]
                              [img][/img]
                              [img][/img]
                              [img][/img]

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X