Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Montaż Sterownika Centralnego Zamka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Montaż Sterownika Centralnego Zamka

    A ja myślałem, że to jest olej przewidziany również na mroźne dni

  • #2
    [O1] Montaż Sterownika Centralnego Zamka

    Witam.
    Zakupiłem sobie niedawno od firmy STIG czujniki parkowania na tył oraz sterownik centralnego zamka. Instrukcja w nim jest faktycznie napisana bardzo łatwo, natomiast nie jest dedykowana pod konkretny model , a nie chce szukać w ciemno.

    W Astrze 1 wszystkie przewody które były potrzebne do uruchomienia sterownika były w lewym słupku pod kolumną kierowniczą i tam też umiejscawiało się centralkę. Niestety nie wiem, gdzie znajdę wszystkie przewody w Octavii , i gdzie najlepiej umiejscowić sterownik żeby złapać wszystkie instalacje.

    Moja Octavia to 1999r z modułem komfortu (domykanie szyb, jak dłużej przytrzyma się kluczyk w zamku na pozycji otw/zamk).

    Kolejne pytanie to czy centralny zamek fabryczny jest sterowany masą, sterowany plusem czy pneumatyczny.

    Pozdrawiam, i dziękuję za pomoc.

    Komentarz


    • #3
      zamek sterowany jest minusem
      musisz zdjąc boczek , w kablach , które bezpośrednio idą do zamka znajdujesz przy pomocy probówki dwa , jeden otwiera , drugi zamyka
      jak dluzej przytrzymasz probówkę to odpowednio otworza się szyby i na drugim zamkną
      proste auto do robienia
      plus znajdziesz pod zestawem przekaźników , a masę na śróbcę pod kolumna kierownicy
      kierunkowskazy najlepiej z włącznika awaryjnych czarno zielony i czarno biały , oczywiscie wczesneij sprawdzic probówka
      plus po stacyjce jakby byl potrzebny to tez pod zestawem przekaźniow pierwszy od lewej
      jest O1 RS 1.8T XENON
      była O1 1.9 TDI AGR

      Komentarz


      • #4
        Ja montowałem ostatnio do mojej o1 2001r i z opisu pasowały tylko kierunkowskazy resztę musiałem szukać ale z centralką coś nie tak musiałem dziś odesłać na gwarancję gdyż raz działała z 25m a resztę czasu przy drzwiach kierowcy. Ja szukałem: wypinając wtyczkę zamka od str kierowcy i przez podanie masy, drzwi się zamknęły na żółtoczarnym (chyba) a otwarły na żółtobiałym piny chyba 3i4 albo 2 i 4 na pewno 2 środkowe no i moja centralka ma automatyczne domykanie które podłączyłem tam gdzie przewód zamykania. Nie ma opcji trzymania przycisku i wtedy ci się zamyka lub też przez przycisk otwierania i otwiera, ale to ja nie dopatrzyłem. Myślałem ,że będzie to można jakoś ustawić lecz po zamknięciu przez 20sek jest sygnał zamykania który domyka szyby więc w upalne dni nie dam rady z pilota przewietrzyć auta jedynie kluczykiem... . Może w twoim jest inaczej jak byś miał jakiś problem to wal na pw może coś pomogę . Też instalowałem czujniki cofania fajna sprawa może moja wybranka nie zrobi już krzywdy zderzakowi... Pozdrawiam Sylwek

        Komentarz


        • #5
          Witam wszystkich

          Odświeżam temacik

          Wiem, że temat był wałkowany, czytałem już nie raz większość tych tematów :P ale chciałbym zasięgnąć mimo wszystko waszych rad i opinii

          Jako, że na obecną chwilę mam tylko centralkę z kluczyka, chcę zakupić sobie sterownik na pilocik Wiem, że najlepiej by było od razu z alarmem może się zakupić, ale na razie muszę trochę przy oszczędzić pieniążków dlatego chciałbym zamontować sterownik

          Ktoś polecił mi coś takiego : http://allegro.pl/sterownik-seat-sko...336355906.html
          I teraz pytanie, czy warto ? czy nie ? czy może coś innego ?

          Kolejne pytanie czy jak bym sobie takie co zakupił to byłby ktoś chętny pobawić się ze mną w montaż tak na wszelki wypadek żebym może coś nie sknocił

          Póki co jestem przed kupnem i jeszcze nie podjąłem decyzji czy na pewno kupić :P chociaż nie powiem przydałoby się mieć z pilota :P Nie ukrywam że to "wygodniejsze"

          Co do Octavki mojej :
          O1 Kombi 1999r. rok modelowy 2000, wersja GLX.
          Zamki elektryczne wszędzie, Szyby elektryczne we wszystkich drzwiach :P moduł komfortu na pewno jest :P a przynajmniej tak mi się wydaję, że raczej jest

          jeśli coś jeszcze miałbym podać z danych to piszcie jako, że jestem początkujący w takich tematach każda opinia i rada przyda mi się, a zwłaszcza jeśli mogę sobie coś sam pomajsterkować przy aucie

          Pozdrawiam wszystkich
          http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
          https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

          Komentarz


          • #6
            wszystkie te sterowniki na allegro to praktycznie to samo , roznia sie pilotami i tu bym sie skupil .
            montaż banalny jak sie przeczyta pare tematów, które juz były
            troche za daleko mieszkasz , zalozyłbym ci to , chyba ze nad morze bedziesz jechal hehehe to masz po drodze
            jest O1 RS 1.8T XENON
            była O1 1.9 TDI AGR

            Komentarz


            • #7
              No niestety na razie nie wybieram sie nad morze :-P ale dobra kupie to pokombinuje sam xD jak cos nie bedzie dzialac to wtedy bede pisac xD
              http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
              https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

              Komentarz


              • #8
                Andy ja montowałem u siebie sterownik centralnego zamka + kupiłem oryginalną obudowę pilota i wygląda i działa jak oryginał jak nadal potrzebujesz pomocy ewentualnie porady daj znać to się ustawimy i podziałamy. W Warszawie jestem codziennie ( praca ) także termin, miejsce do ugadania Pozdrawiam

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X