Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

pytanie o halogeny przeciwmgłowe O1 FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pytanie o halogeny przeciwmgłowe O1 FL

    Zmykam na spotkanie motocyklistów, będę później

  • #2
    pytanie o halogeny przeciwmgłowe O1 FL

    Mam takie pytanie czy ktos wie jak dołozyć halogeny do moich reflektorów?? podobno sa zespolone. czy potrzebuje tylko wiazki kabli włącznika i żarówki czy taka dokładka wiaże się z wymiana całych lamp??
    Octavia I 2005 1,6 102KM

    Komentarz


    • #3
      Co do zasady potrzebujesz nowych lamp ze zintegrowanymi soczewkami oraz "portem" żarówki. Da się wyrzeźbić w zaślepkach, ale to już bardziej zaawansowana zabawa.

      Następnie potrzebujesz wiązki (jeżeli jej nie masz) oraz włącznika (trzeba wymienić).
      Co do wiązki, to istnieją szanse, że takowa możesz mieć - sprawdź ile przewodów masz we wtyczce. Z tego co pamiętam, jeśli będziesz miał 8 to znaczy, że kabli ciągnąc nie musisz.

      Sam się przymierzam do wymiany lamp na jesieni, ale cena ori trochę zabija, a w odniesieniu do zamienników to zdania są podzielone i najczęściej negatywne. Używki natomiast budzą mój niepokój - trafię na anglika i co mi po tym?
      Pozdrawiam
      Wodan

      Szkodnik: O1 1.9 TDI AXR kombi

      Komentarz


      • #4
        Gdyby któryś kolega potrzebował to mam 2 soczewki na przeciwmgielne z octavii oraz jedną kompletną lampę z halogenem z mojego auta po przejściu na xenony, ok
        gdyby coś to na PW
        Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

        ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

        https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

        Komentarz


        • #5
          Temat i dla mnie, latem też planuję rozejrzeć się za elementami potrzebnymi do dorzucenia halogenów.

          Zamieszczone przez wodan
          a w odniesieniu do zamienników to zdania są podzielone i najczęściej negatywne.
          No właśnie - z reguły wszyscy narzekają, że nieee, tylko ori. Natomiast mój kolega jeździ na zamiennikach DEPO w Lanosie już chyba 7 czy 8 lat, przez ten czas były tam i pseudo-ksenony i żarówki 100W a lampy dalej wyglądają i świecą jak nowe... Może jednak te zamienniki nie są takie złe? :roll:

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez PieTrzaK
            No właśnie - z reguły wszyscy narzekają, że nieee, tylko ori. Natomiast mój kolega jeździ na zamiennikach DEPO w Lanosie już chyba 7 czy 8 lat, przez ten czas były tam i pseudo-ksenony i żarówki 100W a lampy dalej wyglądają i świecą jak nowe... Może jednak te zamienniki nie są takie złe? :roll:
            W zasadzie to jest tak:
            - najlepiej byłoby dorwać ori nówki, ale to ok. 750 zł za sztukę (1,5k zł komplet) :roll:
            - z używkami ori może być rożnie, najlepiej byłoby kupić od kogoś z ekipy OCP lub innego, sprawdzonego źródła, ale nie na raty tylko komplet - jakoś czarno to widzę, bo np. u mnie są klosze gładkie, wiec nie chybabym robić downgrade'u do lamp karbowanych albo przedliftowych (z tym ostatnim to raczej trudno, ale czemu nie)
            - jak powyższe zawiedzie, to możemy rozejrzeć się za zamiennikami, a tutaj podobno najlepsza będzie Hella (trudno dorwać, cena dość wysoka), a reszta to (też podobno) dziadostwo niewarte wydatkowania kasy
            - alternatywą dla powyższego jest jeszcze światła serii Dayline produkcji Sonara (koszt 800-900 zł za komplet), ale można tutaj dyskutować o estetyce - przykład

            Mówiąc za siebie już w zasadzie głupieję - polowanie na ori jest praktycznie polowaniem na UFO - niektórzy widzą, ale nikt nie złapał. Zamienniki zawracają w głowie, a Sonar załatwiłby prawdopodobnie moje dwie potrzeby (eliminację zaparowanych DRL + przeciwmgielne), ale nie wiem jak to w praktyce świeci i wygląd taki trochę kosmiczny...

            Także pozostaje nam chyba tylko co kto lubi, co kto upoluje i ile kto może na to wydać...
            Pozdrawiam
            Wodan

            Szkodnik: O1 1.9 TDI AXR kombi

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez wodan
              - alternatywą dla powyższego jest jeszcze światła serii Dayline produkcji Sonara (koszt 800-900 zł za komplet), ale można tutaj dyskutować o estetyce - przykład

              Mówiąc za siebie już w zasadzie głupieję - polowanie na ori jest praktycznie polowaniem na UFO - niektórzy widzą, ale nikt nie złapał. Zamienniki zawracają w głowie, a Sonar załatwiłby prawdopodobnie moje dwie potrzeby (eliminację zaparowanych DRL + przeciwmgielne), ale nie wiem jak to w praktyce świeci i wygląd taki trochę kosmiczny...

              Także pozostaje nam chyba tylko co kto lubi, co kto upoluje i ile kto może na to wydać...
              Daj sobie spokój z tymi Dayline.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez utek
                Daj sobie spokój z tymi Dayline.
                Mógłbyś rozwinąć tą myśl? Szczególnie w punktach dotyczących faktycznego działania, jakości i ilości światła, automatyki DRL/pozycja itp. O ich walorach estetycznych była kiedyś dyskusja, ale jakoś obyło się bez szczegółów technicznych, więc można poszerzyć temat.
                Pozdrawiam
                Wodan

                Szkodnik: O1 1.9 TDI AXR kombi

                Komentarz


                • #9
                  paru chłopaków ma takie dayline w OI i sobie chwalą.
                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                  @ by Tune-up Gdańsk
                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                  Antek

                  Komentarz


                  • #10
                    wodan, rozszerz poszukiwania o kraje ościenne, tudzież matecznik skody czyli Czechy :wink: Śledź aukro.cz i zapisz się na forum octaviaclub.cz. Mają większy wybór i lepsze ceny :wink:
                    Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                    6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                    Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Skfarek
                      wodan, rozszerz poszukiwania o kraje ościenne, tudzież matecznik skody czyli Czechy :wink: Śledź aukro.cz i zapisz się na forum octaviaclub.cz. Mają większy wybór i lepsze ceny :wink:
                      Skfarek, patrzyłem już przez kilka dni, ale w zasadzie na to samo wychodzi na aukro.cz, co u nas - tylko jeszcze trzeba dodać bariery komunikacyjne i zwiększone koszty, ale będę monitorował na bieżąco

                      W temacie Dayline - poczytałem, poszperałem i niestety wyszło, że lampki co prawda mają homologację E (brak RL), ale to trochę dla mnie za mało. Największym problemem jest to, że pasek ledowy to nic innego, niż światła pozycyjne, czyli w zasadzie jak ktoś by chciał się dowalić o używanie ich jako DRL (obstawiam, że w zamyśle winny robić właśnie jako DRL) to by miał rację. W związku z powyższym, jako że w/w światła nie zastąpią DRL-ek, to powracam do zamysłu światełek klasycznych z soczewkami.
                      Pozdrawiam
                      Wodan

                      Szkodnik: O1 1.9 TDI AXR kombi

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X