Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

rozpórka przednia o1, górna na kielichy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • rozpórka przednia o1, górna na kielichy

    kabanos, Damianek nasz podpadł :?: :diabelski_usmiech

  • #2
    rozpórka przednia o1, górna na kielichy

    chciałbym do swojego RSa zamontować rozporke przod
    może ktoś , kto już temat przerabial, moze doradzi ?
    jaka rozpórka ? podobno z TT pasuja
    i jak z montażem ?
    podobno trzeba wiercić w kielichach , jakie śruby ?
    jest O1 RS 1.8T XENON
    była O1 1.9 TDI AGR

    Komentarz


    • #3
      auto do góry by koła oderwaly się od ziemi bierzesz rozpórkę od S3, tt, golfa 4 motion koszt 150-200zł, przykładasz odmalowujesz w których miejsach wiercisz pod kielichy. wiertarka i jedziesz 4-czką robisz otwór prowadzący, zmieniasz wiertło jak pamięć mnie nie myli na 8-kę bądź 10-kę i rozwiercasz by otwór na śruby w rozpurce był identyczny jak w kielichu. wkładasz od spodu śrubę i wyliczasz ile ją skrócić uwzględniając 2 podkładki oczywiście śruby o zrywalności 10.9 i robisz 6takich. no i z kręcasz.

      Komentarz


      • #4
        andru123, wstępne skręcanie robi się na podniesionym aucie, potem opuszcza na ziemię i dokręca do końca. Unikniesz niepotrzebnych naprężeń. Zabezpiecz też przed korozją otwory na śruby :wink: rozpórka z TT nie pasuje bo haczy bo jest lekko inna. Najlepsza jest z S3
        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
        @ by Tune-up Gdańsk
        TDI VP++ i jeszcze rośnie
        Antek

        Komentarz


        • #5
          andru123, ja mam u siebie rozpórkę z S3. Kupowałem nową i kosztowała mnie jakieś 320 zł (sklep patronacki ASO skody).
          Mocowanie do tego wybrałem to samo, które jest do rozpórek tylnych, tj. nitonakrętki plus śruby - stwierdziłem, że to rozwiązanie sprawdza się zarówno przy rozpórkach z tyłu, jak i metalowej płycie pod silnik to i tu też będzie ok.

          O samym montażu nie będę pisał / powielał wypowiedzi. Był on zarówno w tym wątku poruszany, jak niejednokrotnie na naszym i innych forach opisywany. Jak dobrze poszukasz to i nawet zdjęcia znajdziesz.

          Komentarz


          • #6
            dzieki wszystkim za info ,
            no to szukam rozpórki
            znalazlem jeszcze info o rozpórce dolnej , tez jej będę szukal

            a może ktoś ma namiar na używane rozpórki w dobrych cenach od S3 ?
            jest O1 RS 1.8T XENON
            była O1 1.9 TDI AGR

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez andru123
              a może ktoś ma namiar na używane rozpórki w dobrych cenach od S3 ?
              musisz szukać na alledrogo. da radę kupić za 150zł :wink:
              Black Pearl, Elegance & RS LOOK
              @ by Tune-up Gdańsk
              TDI VP++ i jeszcze rośnie
              Antek

              Komentarz


              • #8
                No a nie lepiej kupić dedykowaną rozpórkę? Octavia rozpórka
                Albo coś takiego Rozpórka Oct

                Zestaw

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez rytcher
                  No a nie lepiej kupić dedykowaną rozpórkę? Octavia rozpórka
                  Albo coś takiego Rozpórka Oct

                  Zestaw
                  dedykowana jest wlasnei ta z TTki albo S3
                  te co pokzazles to jakies podróbki , duzo czytałem , wiele z nich nei pasuje , szkoda pieniędzy

                  kupiłem górną oryginał od audi TT , dam znać jak będzie po zamontowaniu
                  jeszcze myślę o dolnej, ale to się zobaczy
                  jest O1 RS 1.8T XENON
                  była O1 1.9 TDI AGR

                  Komentarz


                  • #10
                    dolna rozpórkę można zrobić z płaskownika gdzieś na forum LC jest dobry rysunek. jak znajdę to wkleję link :wink:
                    Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                    @ by Tune-up Gdańsk
                    TDI VP++ i jeszcze rośnie
                    Antek

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Tony065
                      dolna rozpórkę można zrobić z płaskownika gdzieś na forum LC jest dobry rysunek. jak znajdę to wkleję link :wink:
                      Jeśli byś mógł to zapodaj ten link. No i pytanie czy dolna mogła by być a górna dopiero w późniejszym czasie jak znajde fundusze? Nic sie nie stanie?

                      Komentarz


                      • #12
                        rytcher możesz założyć najpierw dolną, później górną czy też na odwrót.
                        Przy okazji wrzucę mojego posta z innego forum, nie chce mi się go edytować, więc wrzucam komplet, tj. górna i dolna. Może przyda się na przyszłość.

                        ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
                        ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
                        ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs


                        Dla zainteresowanych elementy składowe poszczególnych rozpórek z Audi S3:

                        1. rozpórka przednia dolna:
                        - 1 x rozpórka - 8N0 199 403B
                        - 2 x nitonakrętka M10 - N 908 106 01
                        - 2 x śruba M10x50 - N 104 176 01

                        2. rozpórka przednia górna:
                        - 1 x rozpórka - 8L9 805 629A
                        - śruby mocujące M8 - w oryginale na kielichach są gwinty i przykręcamy nakrętkami (6 x N 015 083 12)

                        No i sposoby montażu rozpórki górnej:
                        1 SPOSÓB:
                        - nawiercamy otwory w kielichach (wiertło mniejsze niż 8, żeby można było nagwintować otwory),
                        - gwintujemy otwory pod śruby M8,
                        - wkręcamy w te otwory śruby M8,
                        - nakładamy rozpórkę,
                        - przykręcamy ją nakrętkami M8 - jak oryginalnie.

                        2 SPOSÓB:
                        - nawiercamy otwory w kielichach (wiertło takie, żeby w otwory zmieściły się nitonakrętki M8,
                        - wkładamy i zanitowujemy nitonakrętki M8,
                        - nakładamy rozpórkę,
                        - przykręcamy rozpórkę do nitonakrętek śrubami M8.

                        Komentarz


                        • #13
                          rozporka zamontowana . dzięki wszystkim za info
                          jest O1 RS 1.8T XENON
                          była O1 1.9 TDI AGR

                          Komentarz


                          • #14
                            Tak sie laicko spytam ? co ma dac dokladnie ta rozporka ? I czy sie sprawdzilo ?
                            Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                            Komentarz


                            • #15
                              Te rozpórki z fotek to jedynie wyciągnięcie kasy od właściciela samochodu, dodanie dodatkowych kilogramów do masy auta i polepszenie ego właściciela poprzez jego świadomość, że coś "stjuningował" :?
                              Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                              "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                              Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez zepter00
                                Te rozpórki z fotek to jedynie wyciągnięcie kasy od właściciela samochodu, dodanie dodatkowych kilogramów do masy auta i polepszenie ego właściciela poprzez jego świadomość, że coś "stjuningował" :?
                                A dokładniej? Tak bardziej po chłopsku wytłumacz? Sądzisz że rozpórki na kielichy oraz dolny to nic nie warty dodatek? Który nic nie daje?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez zepter00
                                  Te rozpórki z fotek to jedynie wyciągnięcie kasy od właściciela samochodu, dodanie dodatkowych kilogramów do masy auta i polepszenie ego właściciela poprzez jego świadomość, że coś "stjuningował" :?
                                  powiem tak, tez tak myslalem jak ty ..... dopóki nie zamontowałem

                                  na szczescie rozporka kosztowala z przesylka 140 zł, sruby ok 15zl wiec koszt w miare niewielki zeby zaeksperymentowac

                                  wrazenia po zalozeniu :

                                  -przestaly sie odzywac plastiki w srodku , nawet teraz jak sie zimniej zrobilo , dzwiekow nie bylo za duzo , ale faktem jest ze teraz nic nie trzeszczy

                                  -prowadzenie auta , nie wiem jak klasycnza skoda, w moim RSie naprawde auto fajnie wchodzi w zakrety i co ciekawe długie nierownosci lepiej wybiera , nie podskakuje tak , to nawet żona zauważyła ...

                                  -ogólnie moje subiektywne odczucie po zalozeniu rozpórki jest takie, jak było kiedys po założeniu nowych amorów do mojej starej O1 1,9 TDI

                                  za 155, taki jak to kolega napisa tjuning to polecam , RSie , nie wiem jak na standardowym zawiasie
                                  jest O1 RS 1.8T XENON
                                  była O1 1.9 TDI AGR

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez andru123
                                    powiem tak, tez tak myslalem jak ty ..... dopóki nie zamontowałem

                                    na szczescie rozporka kosztowala z przesylka 140 zł, sruby ok 15zl wiec koszt w miare niewielki zeby zaeksperymentowac

                                    wrazenia po zalozeniu :

                                    -przestaly sie odzywac plastiki w srodku , nawet teraz jak sie zimniej zrobilo , dzwiekow nie bylo za duzo , ale faktem jest ze teraz nic nie trzeszczy

                                    -prowadzenie auta , nie wiem jak klasycnza skoda, w moim RSie naprawde auto fajnie wchodzi w zakrety i co ciekawe długie nierownosci lepiej wybiera , nie podskakuje tak , to nawet żona zauważyła ...

                                    -ogólnie moje subiektywne odczucie po zalozeniu rozpórki jest takie, jak było kiedys po założeniu nowych amorów do mojej starej O1 1,9 TDI

                                    za 155, taki jak to kolega napisa tjuning to polecam , RSie , nie wiem jak na standardowym zawiasie
                                    podpisuję się pod tym wszystkimi 4 kopytami :diabelski_usmiech
                                    Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                    @ by Tune-up Gdańsk
                                    TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                    Antek

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Rozpórka o takim kształcie i bez rzymskiej śruby regulacyjnej nie ma prawa działać właściwie. Ta dolna rozpórka to śmiech na sali. Tu macie jak to powinno wyglądać Wyszukiwarka | RallyShop.pl - Akcesoria rajdowe, wyścigowe i kartingowe
                                      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez zepter00
                                        Rozpórka o takim kształcie i bez rzymskiej śruby regulacyjnej nie ma prawa działać właściwie. Ta dolna rozpórka to śmiech na sali. Tu macie jak to powinno wyglądać Wyszukiwarka | RallyShop.pl - Akcesoria rajdowe, wyścigowe i kartingowe
                                        rozpórka jest oryginalna z s3 , sugerujesz ze panowie projektanci nie maja pojęcia co zakładaja do auta ?

                                        kształt jest bardzo podobny do tej co pokazales

                                        mocowanie w oryginale jest lepsze bo na 3 śruby

                                        brak śruby rzymskiej , jedyna roznica

                                        powiem tak, na zdjeciach tez mialem wrazenei ze ta rozporka ori to poprostu kawalek krzywej rurki
                                        w rzeczywistosci to kawał rury , o duzej sztywnosci , mocowania to odlew , a nie jakis wygiety plaskownik , calosc troche nawet wazy, napewno wiecej niz na ile wyglada
                                        jest O1 RS 1.8T XENON
                                        była O1 1.9 TDI AGR

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X