Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podgrzewana kierownica.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podgrzewana kierownica.

    Zamieszczone przez pedros
    paba, wcisnąłbym +1 ale nie mam jak
    Ja też.

    paba, PAOLO ESCO, nie śledze tych ruskich for, czy robili tam test LM Synthoila lub Meguina?
    laurent & clementynka combi natura skay

  • #2
    Podgrzewana kierownica.

    Jako że idzie kolejna zima, zawsze powraca u mnie chęć założenia podgrzewanej kierownicy, lub zamontowania jakieś podgrzewanej nakładki na kierownicę. Jeżeli ktoś ma takową, lub inne podobne rozwiązanie, warto to pokazać na forum, gdzie kupić, co zrobić.
    Przeglądałem różne fora, niby są i w Volkswagenach, ale czy to będzie pasowało do Octavii I.
    Osobiście skłaniam się do jakiejś nakładki na kierownicę, ale nie będę się upierać przy tym rozwiązaniu.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Marian 2
      powraca u mnie chęć założenia podgrzewanej kierownicy
      Nie do zrobienia w O1. Musiałbyś zmienić auto np. na A4B6/B7.

      Na przykładzie Audi napiszę, że ogrzewanie kierownicy idzie przez taśmę airbag. Tak jak np. multifunkja.

      W taśmie są dodatkowe dwie ścieżki. W audi taśma jest wpinana w moduł, który też musi obsługiwać kierownicę podgrzewaną.


      Jeśli chodzi o nakładkę to jej kabelki musiałyby się kręcić dokoła kolumny kierowniczej tak jak taśma airbag. Wg. mnie nie do zrobienia.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Akurat sprawy "elektryczne" są jak najbardziej do zrobienia i to we własnym zakresie. Nie musi to być taśma, wystarczy zwykły giętki przewód elektryczny (może być pojedyńczy, złożony w dwie żyły, lub dwu żyłowy). Nawija sie lużno 4÷5 zwoi na wale kierownicy i odpowiedni zapas długości przewodu do nawijania się na wał, złącze dwu pinowe na odpowiedni prąd, wyłącznik, bezpiecznik, ewentualnie jeszcze układ czasowy do wyłącznika, i po problemie. Jeżeli to będzie zrobione "z głową",na pewno nic się nie poplącze przy obracaniu kierownicy. Oczywiście z oryginalną taśmą było by to rozwiązanie eleganckie, ale w końcu liczy się skutek.

        Komentarz


        • #5
          Marian, możesz wykorzystać wolne żyły na zwijaku airbaga do tego
          czytałem ostatnio na forum passata - VW Sharan miał taką kierownicę i ręki nie dam sobie uciąć, ale poducha powinna Ci podpasować, bo były to starsze roczniki. Podstawowy problem to dostępność kierownic. To są czarne kruki. Inna sprawa, w kierownicy jest jakiś mały sterowniczek do tego na prawą i lewą stronę - musiałbyś go wywalić i wysterować przekaźnikiem. Pytanie, czy te przewody w zwijaku przeniosą taki prąd - nie wiem. Zawsze możesz nowe kabelki dać równolegle, ale po prostu wśrodku, w fabrycznym zwijaku...
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • #6
            No i muszę zweryfikować moją wypowiedź wcześniejszą.

            Oto oryginalna, skórzana, podgrzewana i pod multifunkcję kierownica do O1:
            Link
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              Fabrycznie takiej nie bylo. Jak widac mozliwe ze byla w Superbie 1. Ale grunt, ze jest taki bajer
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Jeśli podgrzewaną kierę da się założyć w MK4 to w O1 również, bo to, jakby nie było, prawie bliźniacze auta..
                Tak więc polecam te tematy:
                [MK4] Montaż podgrzewanej multifunkcyjnej kierownicy - Forum.VWGolf.pl

                PHP version not supported

                Montaż kierownicy multifunkcyjnej passat 3BG - fotoporada - Poradniki i instrukcje - Passat Forum

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X