Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Adaptacja nowego kluczyka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Adaptacja nowego kluczyka

    Error 404

  • #2
    Adaptacja nowego kluczyka

    Witam! Na forum VW znalazłem następującą procedurę kodowania kluczyka:
    Czy któryś z doświadczonych ojców może potwierdzić, iż procedura sprawdza się także w Skodzie? Ps. Czy znajdzie się w GLIWICACH jakiś dobry człowiek, który pomoże mi zakodować kluczyk?

    Procedura adaptacji kluczyków:
    wkładamy prawidłowy kluczyk do stacyjki (taki, którym można uruchomić silnik) i włączamy zapłon,
    w programie wybieramy opcję [Immobilizer],
    jeśli nie nastąpiło połączenie, oznacza to że immobilizer obsługiwany jest przez sterownik liczników, więc należy wybrać opcję [Liczniki (inspekcje)],
    następnie z opcji wybieramy [Logowanie],
    jako kod wpisujemy numer zaczynający się od 0 i następnych 4 cyfr, które znajdują się na blaszce dołączonej do kluczyków. Jeśli te 4 cyfry nie są dostępne można posłużyć się numerem identyfikacyjnym sterownika (u dołu ekranu programu DeltaScan) i za jego pomocą wpisać brakujące 4 cyfry potrzebne do procedury logowania.
    po przyjęciu kodu w procedurze logowania, wybieramy opcję [Adaptacje],
    podajemy 21 jako numer kanału adaptacji i wciskamy przycisk {Przejdź do kanału},
    w polu Aktualna wartość adaptacji pojawi się cyfra określająca ilość kluczyków obecnie obsługiwanych przez sterownik,
    chcąc zmienić tą wartość, w polu Nowa wartość adaptacji wpisujemy cyfrę oznaczającą ilość wszystkich kluczyków (ale nie więcej niż 8), którymi będziemy mogli uruchomić samochód,
    sprawdzamy poprawność wpisanej wartości przez wciśnięcie przycisku {Test wartości},
    jeśli po przeprowadzeniu testu, w polu Aktualna wartość adaptacji pojawi się nowa wartość, oznacza to, że wartość jest poprawna i można ją na stałe zapisać w pamięci sterownika - przycisk {Zapis wartości},
    po zapisaniu nowej wartości w pamięci sterownika, kluczyk który znajduje się w stacyjce został już zarejestrowany w sterowniku,
    następnie należy wyłączyć zapłon i zmienić kluczyk na następny, który ma być zarejestrowany w sterowniku,
    kluczyk można wymienić na następny dopiero wtedy gdy lampka kontrolna immobilizera zgaśnie,
    należy umieścić po kolei wszystkie kluczyki, które mają być zarejestrowane w sterowniku. Jest na to przewidziany czas 30 s. liczony tylko wtedy gdy jest włączony zapłon.
    Przyciskiem {Wyjdź} kończymy komunikację ze sterownikiem.
    Uwagi.
    procedura adaptacji kluczyków może być automatycznie przerwana gdy:
    przekroczony zostanie czas 30 s.
    zostanie osiągnięta ilość kluczyków wprowadzona w kanale 21 adaptacji,
    do stacyjki zostanie włożony ten sam kluczyk dwukrotnie,
    na zakończenie procedury adaptacji kluczyków należy sprawdzić, czy w pamięci sterownika nie zostały zarejestrowane kody błędów - opcja [Odczyt kodów błędów].

    Komentarz


    • #3
      Dziś miałem przyjemność adaptować nowy czysty kluczyk w Golfie IV więc procedura taka sama jak w Octavii. Najpierw na włączonym zapłonie (z kluczykiem który odpala auto) VAG Commanderem 1.4 wyciągnąłem PIN z licznika, następnie Polskim Vagiem 4.9 połączyłem się z licznikiem>logowanie (wpisałem cztery cyfry pinu bez 0 na początku)>adaptacja>nie pamiętam który kanał, ale chyba faktycznie 21 (była tam liczba 3). Wpisałem liczbę kluczyków, zapisałem, wyjąłem kluczyk, włożyłem czysty, kontrolka się zaświeciła dłużej, gdy zgasła wyjąłem kluczyk i wyłączyłem VAGA. Wszystko działa.

      Komentarz


      • #4
        No i pięknie! Wielkie dzięki za dobry, zdecydowanie czytelniejszy opis

        [ Dodano: Czw 15 Sty, 15 17:10 ]
        No i nie działa... Po podłączeniu do Vaga pod kanałem 21 w zegarach, wyświetla się ilość starych kluczy, ale po wpisaniu nowej ilości wyskakuje error i nie mam możliwości wciśnięcia przycisku "save". W polskim wagu, pod kanałem 21 zegarów wyskakują jakieś całkowite bzdury...

        Komentarz


        • #5
          Apropo wyciągnięcia pinu immo - ktoś z okolic zielonej góry mógłby mi to zrobić za parę złoty ponieważ nie posiadam kabla. Proszę o priv - będę bardzo wdzięczny.
          Octavia 1 Laurin&Klement 1.9 TDI 110KM

          Komentarz


          • #6
            A co w tym kanale 21 Ci wyskakuje?

            Komentarz


            • #7
              adamwwy, ERROR. w sumie dziwna sprawa bo próbowałem na innych zegarach 1/2 fis i jest to samo.. czyli logowanie pinem.. kanał 21 - pokazuje ilość kluczyków - wpisuje nową ilość daje testuj i ERROR :?
              VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
              Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

              Komentarz


              • #8
                Ja jutro sprawdzę u siebie i może nagram jak to zrobić.

                Komentarz


                • #9
                  adamwwy, gdzieś jest babol, pytanie tylko gdzie. W wolnej chwili włożę te zegary do swojego samochodu i spróbuję..
                  VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                  Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                  Komentarz


                  • #10
                    A Ty czysty transponder kodujesz czy używany?

                    Komentarz


                    • #11
                      Taki problem ma Mariano_Italian, kwestia jest taka, że do zegarka po lifcie możesz wkodować już obecny + nowy z czystym transponderem lub wszystkie nowe. Ale nie chodzi tu o pastylkę tylko o to, że w ogóle licznik nie dopuszcza do adaptacji :? Normalnie powinieneś w kanale 21 wybrać ilość kluczy -> testuj i licznik powinien zakodować kluczyk obecny w stacyjce.. i później następne.. a tutaj ERROR
                      VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                      Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                      Komentarz


                      • #12
                        Moim zdaniem w skodzie działa TYLKO i wyłącznie ten sposób:


                        Sprawdzone w kilku przypadkach - skuteczność 101%
                        Octavia 1 Laurin&Klement 1.9 TDI 110KM

                        Komentarz


                        • #13
                          Ale to co pokazują na filmie to programowanie pilota zdalnego otwierania , a nie adaptacja klucza i immobilisera

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X