Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] które sprzegło mam kupic do mojego samochodu?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] które sprzegło mam kupic do mojego samochodu?

    To się zmieniło już w O2FL, także odpowiedź brzmi: Climatic to zwykły manual.

  • #2
    [O1] które sprzegło mam kupic do mojego samochodu?

    Witam, proszę o podpowiedz które sprzęgło mam kupić do mojego samochodu chodzi mi o to żeby bez odkręcania sprawdzić które mam kupić chodzi o wymiar: 220 czy 230


    220

    230

    czy można i jak to sprawdzić bez odkręcania a może po numerze VIN będzie wiadomo czy mam LuK czy inne?

    skody octavia 2000r silnik AHF vin TMBBP41U0Y2310047

    Komentarz


    • #3
      marjusz,A ile masz przelotu :?: ,i dlaczego nie szukasz całego zestawu: koło,tarcza,łożysko i docisk. :?:
      Ja bym powiedział,że wdarł im się jakiś błąd w opisie, bo podają,że pasuje do tych samych modeli,a z tego co pamiętam jak ja kiedyś szukałem sprzęgła to do 4x4 jest inne niż do AHF.
      A AGR raczej niema koła dwumasowego ,jeśli się mylę to proszę kogoś o sprostowanie.
      Ja jak bym miał zakładać dwumasę,to kupił bym cały komplet,bo pewnie twoje koło i tak ma luzy. :diabelski_usmiech
      Ja założyłem do siebie tzw.koło sztywne
      Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
      jak pomogłem to daj punkcik
      sprzęgło od G 60

      Komentarz


      • #4
        marjusz, jutro po robocie obejrzę mój stary 2-mas, to Ci powiem jakie było w AHF rocznik 2001.
        sebu, AGR gdzieś od połowy produkcji też jest na 2-masie.
        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
        @ by Tune-up Gdańsk
        TDI VP++ i jeszcze rośnie
        Antek

        Komentarz


        • #5
          Ja swój stary dwumas wyp...doliłem na złom,a szkoda.
          Zamieszczone przez Tony065
          sebu, AGR gdzieś od połowy produkcji też jest na 2-masie.
          Słyszałem o tym,ale pewności nie miałem :roll:
          Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
          jak pomogłem to daj punkcik
          sprzęgło od G 60

          Komentarz


          • #6
            Ja chciałbym głównie ustalić cenę bo jest różnica;

            w 2000r. były montowane 2 rodzaje,po ustaleniu jaki jest u mnie umawiam się z mechanikiem jeśli będzie trzeba wymienić wszystko to wymienię, na dziś mam z wstecznym problem mechanik twierdzi że to docisk.

            Komentarz


            • #7
              marjusz, no cóż, zdaje się że trzeba będzie organoleptycznie ustalić jakie masz sprzęgło. mój stary 2-mas ma tarczę 225mm. spróbuj jeszcze zapytać w ASO. jeżeli masz dogadanego mechanika, to możesz zrobić tak, że dopiero po zdjęciu starego zamówisz nowe. te części to nie jakiś rarytas i powinno być od ręki na składzie każdej większej hurtowni motoryzacyjnej.
              Black Pearl, Elegance & RS LOOK
              @ by Tune-up Gdańsk
              TDI VP++ i jeszcze rośnie
              Antek

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez marjusz
                na dziś mam z wstecznym problem mechanik twierdzi że to docisk.
                Tylko ze wstecznym ,a jak przeciągniesz go np. na 3-ce ,to 4-ka wejdzie lekko ,czy musisz poczekać ,aż obroty troszkę spadną :?:
                Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
                jak pomogłem to daj punkcik
                sprzęgło od G 60

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez sebu
                  Zamieszczone przez marjusz
                  na dziś mam z wstecznym problem mechanik twierdzi że to docisk.
                  Tylko ze wstecznym ,a jak przeciągniesz go np. na 3-ce ,to 4-ka wejdzie lekko ,czy musisz poczekać ,aż obroty troszkę spadną :?:
                  wchodzi wszystko tylko troszkę ciężej,

                  Komentarz


                  • #10
                    Podłącze się pod temat mam dokładnie taki objaw jak opisuje SEBU tzn jak szybko zmienię bieg z 3 na 4 to czasami pojawia się zgrzyt, sprzęgło mam wymienione jakieś 20 tyś km temu pełen zestaw SACHSa. Ma ktoś jakieś sugestie czym to może być spowodowane?? Aha przelot około 223tyś km przeważnie miejska jazda.

                    Komentarz


                    • #11
                      Dareckif, w przypadku Twojego auta stawiam na synchronizator. mnie tak co jakiś czas zdarza się wbijając "3", ale trafia się to raz na 3-4 m-ce.
                      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                      @ by Tune-up Gdańsk
                      TDI VP++ i jeszcze rośnie
                      Antek

                      Komentarz


                      • #12
                        Sprawdzę jeszcze olej w skrzyni. Na szczęście dzieje się to rzadko więc na razie będę obserwował.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez marjusz
                          sebu napisał/a:
                          marjusz napisał/a:
                          na dziś mam z wstecznym problem mechanik twierdzi że to docisk.

                          Tylko ze wstecznym ,a jak przeciągniesz go np. na 3-ce ,to 4-ka wejdzie lekko ,czy musisz poczekać ,aż obroty troszkę spadną :?:


                          wchodzi wszystko tylko troszkę ciężej,
                          Ja miałem taki problem jak kończyło się mi sprzęgło i dlatego zadałem takie pytanie.
                          Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
                          jak pomogłem to daj punkcik
                          sprzęgło od G 60

                          Komentarz


                          • #14
                            jaki płyn do sprzęgła polecacie ??? bo pasuje wymienić na początku użytkowania auta

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X