Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OI woda przecieka do kabiny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OI woda przecieka do kabiny

    Trzeba trochę odkurzyć temat a więc mam 2 newsy, dobry i zły. Ostatnimi czasy wymieniłem SMIC na FMIC. Zderzak się ładnie dopasował tylko gdzieś mi wcieło fotkę z efektem końcowym.



    No i druga gorsza sprawa trochę mnie poniosła frajda z jazdy

  • #2
    OI woda przecieka do kabiny

    Witam serdecznie

    Ostatnio po myciu auta zauważyłem przeciekanie wody do środka kabiny w, nie powiem, sporych ilościach.
    Woda wydostaje się gdzieś koło pedałów.

    Macie może jakieś pomysły, którędy woda może się dostawać? Jak można temu zradzić?

    Kolega podpowiedział, że może przez uszczelkę przy szybie. Nie wiem tylko jak powinna wyglądać? Ma być podklejona? Zamieszczam zdjęcie mojej.


    O1 2004 1,9 Tdi


    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    Komentarz


    • #3
      bronx17, zobacz, czy masz drożne odpływy spod podszybia...
      Adam... Używam:
      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
      Passek: B6 175KM/366Nm

      Komentarz


      • #4
        Po mojemu to sparciała masa uszczelniająca na obudowie filtra na podszybiu i na tym plastiku co przechodzą kable z wnętrza do komory silnika.
        Trzeba rozebrać podszybie, wyczyścić, zdjąć te 2 elementy i wkleić je na nowej masie jeszcze raz.

        Komentarz


        • #5
          sebam, ale filtr powietrza jest z drugiej strony. bronx17-owi ciecze na pedały...
          Adam... Używam:
          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
          Passek: B6 175KM/366Nm

          Komentarz


          • #6
            Dzięki sprawdzę dziś.

            Komentarz


            • #7
              Raczej na 100 % na podszybiu (pod plastikiem) jest skrzyneczka, która jest w głupim miejscu (właśnie nad pedałami). Ta skrzynka jest uszczelniona jakiś badziewiem i po kilku latach to robi się nieszczelne. Zajrzyj pod plastik i obmaż ją jakimś silikonem. Ja tak miałem.

              O tu znalazłem wg. mnie rozwiązanie twojego problemu

              Forum - Octavia Club Polska
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Spływy drożne.


                Dzięki.

                Miałem awarię szyby (zerwaną linkę) od strony kierowcy, kiedy się woda nalała, może tamtędy ściekała?

                Po naprawie linki dziś umyłam auto i nie zaobserwowałem ściekania wody pod pedały.


                Jeśli nie potwierdzi się, uszczelnię skrzynkę.

                Komentarz


                • #9
                  bronx17, to może porwałeś sobie folię na drzwiach?
                  Adam... Używam:
                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                  Passek: B6 175KM/366Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    Folia raczej nie, jak ścieka pod pedały to na 100 % leci po przedniej ściance działowej. Tak jak napisałem i jak pisze sebam,
                    Zamieszczone przez sebam
                    i na tym plastiku co przechodzą kable z wnętrza do komory silnika.
                    po stronie kierowcy pod mechanizmem wycieraczek
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • #11
                      Kwestia uszczelki jest moim zdaniem kluczowa skoro jak sam piszesz masz drożne spływy,samemu spokojnie możesz to naprawić sam,kwestia tylko poświęcenia trochę czasu.
                      www.sklepmartec.pl - sklep motoryzacyjny.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X