Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O I 1,6 LPG nie zapala na ciepłym silniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O I 1,6 LPG nie zapala na ciepłym silniku

    Zamieszczone przez chrzanek
    Zamieszczone przez kowal 2002
    rafiki, w każdym WK tak jest. Jak nie masz ważnego OC to nawet nie zaczną rejestracji pojazdu i nie obchodzi ich, że OC skończyło się godzinę temu...
    Samochód zarejestrują tylko przy odbiorze
    twardego dowodu trzeba już mieć kwit OC.
    Dotyczy tylko samochodów nowych lub przy pierwszej rejestracji w kraju.
    Feel free to surf to my blog - é«˜é½¢å‡ºç”Ł

  • #2
    O I 1,6 LPG nie zapala na ciepłym silniku

    Witam od dwóch tygodni jestem posiadaczem tego autka wymieniłem wszystko co trzeba ale od początku były problemy z odpalaniem gdy silnik się lekko zagrzał a komputer wywalił masę błędów po wymianie czujnika temperatury i termostatu wraz z czujnikiem błędy znikły a auto na ciepłym nadal nie pali ktoś może mi pomóc zanim mechanicy w poszukiwaniu usterki wymienią mi pół auta

    Komentarz


    • #3
      Czujnik mógł paść nowy bardzo szybko.
      Albo masz gdzieś przerwę między kompem a czujnikiem.
      gazu, bo dogania nas starość!

      Komentarz


      • #4
        przemierz AKU.
        Być może to on nie domaga i taki efekt. Jedni się będą zastanawiać co ma aku do rozruchu ciepłego ale ja miałem takie same objawy, mechanik pomierzył i powiedział że wystarczy wymienić aku. Problemu od tego czasu nie ma.
        był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
        jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



        komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

        Komentarz


        • #5
          co do tej przerwy między kompem czujnikiem to trzeba to sprawdzić a ACU też zmieniałem i nic nie dał jutro daję go do mechanika który ma talent do,, trudnych przypadków,, zobaczymy co z tego wyjdzie ale jeśli ktoś coś mógł by doradzić będę wdzięczny

          Komentarz


          • #6
            Czy skład mieszanki na LPG jest właściwy? jakie są korekty długoterminowe? Skasuj błędy na zimnym silniku, nawet jak ich nie będzie, kliknij "kasuj błędy" , wtedy wykasujesz również mapę wtrysku. Odpal na benzynie i przejedz sie do rozgrzania tylko na benzynie, zgaś i sprawdź, jak zapali bez problemu to do regulacji instalacja LPG

            Komentarz


            • #7
              Witam dzisiaj odebrałem moje autko od mechanika i nie trzeba wymieniać pół auta jak się ma mądrego fachowca który nie woła od progu wymienić to to i to ale poświęci trochę czasu na dokładne zbadanie problemu a problem był maleńki ale trzeba go było umieć znaleźć a mianowicie zimny lut na przekaźniku w układzie sterowania pompy paliwa i autko pali za każdym razem mam nadzieję że mój przypadek kiedyś komuś pomoże . pozdrawiam

              [ Dodano: Sro 06 Lis, 13 22:26 ]
              i jeszcze najważniejsze dziękuje wszystkim którzy starali się mi pomóc w rozwiązaniu problemu.pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Jano 1
                a problem był maleńki ale trzeba go było umieć znaleźć a mianowicie zimny lut na przekaźniku w układzie sterowania pompy paliwa i autko pali za każdym razem mam nadzieję że mój przypadek kiedyś komuś pomoże . pozdrawiam
                Zimny lut prawie zawsze wskazuje na to, iż ktoś coś wcześniej kombinował przy tym aucie.
                Także uważaj.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X