Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pasek od alternatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pasek od alternatora

    dzień doberek wszystkim . Miłego dalszego świętowania ???? patrząc za okno to się zastanawiam czy oby dobre święta obchodzimy :szeroki_usmiech
    joran high heels

  • #2
    Pasek od alternatora

    Witam, dzisiaj bo dłuższych przeróbkach odpaliłem swoją O1 na jazde probną i zauważyłem, że coś popiskuje przy silniku wydaje mi się, że jest to pasek od alternatora. Miał może już ktoś podobny problem?

    No i drugi problem jaki miałem to taki, że przerywała mi podczas jazdy, ale po powrocie do domu zauważyłem, że mam niedokręcone klemy od aku :diabelski_usmiech po dokręceniu ich wszystko wróciło do normy Oczywiście poza tym piskiem...

    Pozdrawiam
    "Pamiętaj o tym, kto Ci życie dał i pamiętaj, abyś o te życie dbał. Życie tylko raz zostało Ci dane, przez dwojga ludzi, jak w księdze zapisane"

    http://pokazywarka.pl/daysun/
    http://pokazywarka.pl/50jugp/

    Skoda Octavia 1.8 20V SLX 1999r. !!

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez SmiLLeyPL
      Witam, dzisiaj bo dłuższych przeróbkach odpaliłem swoją O1 na jazde probną i zauważyłem, że coś popiskuje przy silniku wydaje mi się, że jest to pasek od alternatora. Miał może już ktoś podobny problem?
      Może to być jeszcze sprzęgiełko alternatora. Na zimnym silniku stojąc w miejscu poobracaj kierownicą od oporu do oporu. Jeźli zacznie drgać, prócz tego, że wyć, to sprzęgiełko do wymiany.

      Zamieszczone przez SmiLLeyPL
      No i drugi problem jaki miałem to taki, że przerywała mi podczas jazdy, ale po powrocie do domu zauważyłem, że mam niedokręcone klemy od aku :diabelski_usmiech po dokręceniu ich wszystko wróciło do normy Oczywiście poza tym piskiem...
      Też tak miałem, ale to takie jakby półsekundowe spadki mocy, okazało się, że wiązka do wymiany, w najgorszym momencie jeździłem na 3 garach przed wymianą.
      Laurin & Klement

      Komentarz


      • #4
        Czy to popiskiwanie ustępuje po czasie, to znaczy po pewnym rozgrzaniu? Jeżeli tak, to może być pompa wody. Tak było w moim przypadku. W silnikach benzynowych chyba niema sprzęgiełka w alternatorze. Aby wybadać co piszczy potrzebna plastykowa rurka o śrecnicy ok. 8mm, i dlugości ok. 1m. Jeden koniec rurki wklada się do ucha, a drugi przystawia/dotyka w odpowiednie miejsca. Doskonale słyszalna praca wszystkiego, co się porusza ruchem posuwisto-zwrotnym, lub obrotowym, łożyska, wtryskiwacze, zawory itp.

        Komentarz


        • #5
          u mnie tak było jak miałem stary pasek, równo z obrotami popiskiwał przez około 30 sek a potem się wyciszał, po wymianie paska na conti przeszło na miesiąc a potem znowu, wiec nowy pasek, bo jak się okazało to nowy conti pękł po długości, miesiąc temu wymieniłem pasek na nowy i widzę że ten też już jest pęknięty.
          rolki oglądaliśmy u mechaniora i nie widać żeby którejś coś było.

          Komentarz


          • #6
            Michał G, napinacz.
            VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
            Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

            Komentarz


            • #7
              Napinacz był wymieniany razem z sprzęgłem alternatora w zeszłym roku czy jakoś tak, sądzisz ze może to być jego wina? za mocno naciąga?

              Komentarz


              • #8
                Michał G, miałem całkiem podobnie, wymieniłem 2 paski. Później napinacz i problem z głowy. Aczkolwiek w Twoim przypadku warto sprawdzić czy co innego nadmiernego oporu nie wytwarza
                VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                Komentarz


                • #9
                  oglądnij koło pasowe ... Jest to dwumas często pada ale widać to po nim

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X