Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zamglone zegary

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamglone zegary

    Wątpię, ponieważ na stronie upgrade musisz już na wstępie wybrać, czy pobierasz soft do radia generacji 1 czy 2...
    Teraz masz gen. 1 a z mirror linkiem będzie to gen. 2

  • #2
    Zamglone zegary

    Witam,
    Podczas ostatniego sprzątania w samochodzie i czyszczenia deski rozdzielczej na zegarach pojawiła się "dziwna" mgiełka, myślałem początkowo, że to wina plaka - tłusty i pozostał osad , więc postanowiłem wyczyścić to płynem do mycia szyb, niestety nic to nie dało, wręcz przeciwnie, mgiełka powiększyła swą objętość. Miałem nadzieję, że to po prostu zaparowała szybka od wewnątrz i jak będzie lepsza pogoda to po prostu wszystko zejdzie. Czekam już drugi tydzień i nie widzę żadnej poprawy, boje się czymkolwiek czyścić żeby jeszcze bardziej zamglenie nie rozeszło się na zegarach.
    to nie jest mój pierwszy samochód i nigdy nie miałem tego typu problemów, czy może ktos z Was miał podobny przypadek ?
    Jeżeli tak to co najlepiej zrobić, żeby nieszczęsna mgła zeszła z zegarów ?
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Nwm czy nie będzie potrzebna wymiana tej szybki,ponieważ pewnie prze ciągnełeś czymś co rozpuszcza plastik,np tak jak moja dziewczyna zmywaczem do paznokci chciała zmyć lakier z szybki w tel :diabelski_usmiech szybka w tel zrobiła się matowa i straciła pełną przezroczystość to samo jest pewnie z tym...choć nwm niech ktoś się wypowie kto już tak miał albo się na tym zna ew możesz wyjąć tą szybke...też jakiś czas jeździłem bez niej gdy składałem zegary jakoś zapomniało mi się założyć...
      O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
      Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

      Komentarz


      • #4
        ewentualnie wyjmij cały licznik i wtedy zdejmij osłonę/szybkę i spróbuj wyczyścić
        był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
        jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



        komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

        Komentarz


        • #5
          Możesz spróbować pasta Tempo, albo jakoś inną lekko ścierną. Gorzej raczej nie będzie, a może się uda usunąć wierzchnią zamgloną warstwę.

          Komentarz


          • #6
            Witam, miałem ten sam problem Ostatecznie po wyjęciu liczników zdjęciu szybki wszystko wróciło do normy. Moim zdaniem jest to wilgoć, która się tam dostała. Moja skodzinka troszke stała na dworzu i miałem to samo. Jednak po tym, co opisałem wyżej i włączeniu nawiewów i zostawieniu samochodu na słońcu z otwartymi szybami problem zniknął
            Pozdrawiam
            "Pamiętaj o tym, kto Ci życie dał i pamiętaj, abyś o te życie dbał. Życie tylko raz zostało Ci dane, przez dwojga ludzi, jak w księdze zapisane"

            http://pokazywarka.pl/daysun/
            http://pokazywarka.pl/50jugp/

            Skoda Octavia 1.8 20V SLX 1999r. !!

            Komentarz


            • #7
              można spróbować też suszarką do włosów
              OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

              Auto Detailing: Dream Car Studio
              (znajdź również na fb)

              Komentarz


              • #8
                Dziękuję za pomoc
                Jak wrócę do domu zacznę od najprostszego sposobu zaproponowanego przez witachu.

                Komentarz


                • #9
                  ...A nie jest to kurz, który osiadł na wewnętrznej stonie szybli od licznika?
                  Tak czy inaczej, prawdy dowiesz sie jak rozmontujesz.
                  Jeśli szyba jest zmatowiona chemicznie, to pasta TEMPO pomoże jak umarłemu kadzidło.
                  Wtedy tylko wymiana...

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam,
                    Próbowałem wysuszyć suszarką, tak jak podpowiedział jeden z kolegów, jednak z przykrością muszę przyznać, że nic nie pomogło...

                    Zakupiłem piankę do czyszczenia tworzyw sztucznych i na szczęście "mgiełka" zeszła . Widzę tylko w prawym rogu, że szkiełko jest starte i na pewno trzeba będzie je wymienić :? .

                    dziękuje wszystkim za porady

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X