Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaż/wymiana alternatora w Octavii z TDI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Demontaż/wymiana alternatora w Octavii z TDI

    Hej jako, że to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich serdecznie.

    Pacjent to Octavia I z 1.9 TDI 90 KM, z 2002 r., hatchback, wersja ICE. Muszę oddać alternator do regeneracji. Mam dobrego fachowca, który jednak wymaga dostarczenia wymontowanego alternatora. Chciałbym w miarę możliwości zrobić to sam, z wiadomych względów I teraz pytanie: jak wygląda demontaż alternatora? Chodzi mi konkretnie o to, czy sprowadza się to wykręcenia paru śrub, ew. zdjęcia jakiejś osłony, czy da się to zrobić bez podnoszenia auta, silnika, bądź wyjmowania większej ilości części w celu dobrania się do alternatorka. Jak patrzyłem pod maskę to wydawało mi się, że tragedii nie ma, ale obawiam się, że może być rożnie - znam historie że nie było miejsca na wykręcenie śruby, itp., chcę wiedzieć co mnie czeka, od kogoś bardziej doświadczonego. Na google i yt są jakieś tam materiały, ale widzę, że co model i silnik to jest z tym różnie. Im mniej roboty z tym, tym szybciej mógłbym się za to zabrać i naprawić co trzeba. Jakby ktoś mógł się podzielić doświadczeniami z tego konkretnego modelu, byłbym wdzięczny
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X