Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie otwiera drzwi kierowcy z pilota

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie otwiera drzwi kierowcy z pilota

    Witam

    Czytałem różne tematy ale jednoznacznie nie mogłem znaleźć odpowiedzi.

    Naciskając przycisk na pilocie nie zamyka ani nie otwiera mi drzwi kierowcy. Pozostałe drzwi otwierają się i zamykają. Jak z kluczyka zamykam lub otwieram drzwi kierowcy to się zamykają i otwierają. mechanizm drzwi to nie będzie skoro z kluczyka jest ok. Nadmienię, że bardzo rzadko ale czasami zadziała zamknięcie z kluczyka drzwi kierowcy. Czy to wskazuje na moduł komfortu?

  • #2
    Zacznij od przejrzenia przewodów w przelotce między drzwiami a słupkiem A. Potem wtyczka tychże znajdująca się w rogu między drzwiami a deską rozdzielczą (musisz ściągnąć ten plastik do którego jest przytwierdzona klamka otwierania maski). Później ściągnij dół deski rozdzielczej (pod kierownicą) i zobacz wtyczkę i piny modułu komfortu. Jak tam będzie wszystko w porządku, to ściągnij tapicerkę drzwi kierowcy, obczaj wiązkę do modułu drzwi (ta plastikowa skrzyneczka połączona z silniczkiem elektrycznej szyby), później sam moduł. Niestety z obejrzeniem modułu będzie najwięcej roboty, ponieważ musisz wyjąć szybę i jej mechanizm, wytargać zespół moduł+silniczek, oddzielić moduł od silniczka i wyjąć go z tej plastikowej obudowy, ponieważ zwykle piny gniją w środku modułu i ciężko to zauważyć.

    Komentarz


    • #3
      Ja mam trochę inny problem a mianowicie co pewien czas nie otwierają się drzwi kierowcy z pilota ani z klamki od środka z kluczyka otwierają się
      Powtórzyło się kilka razy jaka może być przyczyna
      Ostatnio edytowany przez andrzejbrzo; 41791.

      Komentarz


      • #4
        Przerabiałem to w zeszłym roku . Czasem otwierało a czasem nie . Wymiana zamka rozwiązała problem .

        Komentarz


        • #5
          Założyłeś zamiennik, jak się spisuje?

          Komentarz


          • #6
            Tak , zamiennik TOSHIO . Od wymiany minęło 13 m-cy . Wszystko działa bez zarzutu . W starym ori mam do wymiany mikrostyk . Jak naprawię to będzie na zapas .

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X