Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pilot nie otwiera drzwi kierowcy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pilot nie otwiera drzwi kierowcy

    Dybry. Jak w tytule, pilot nie chciał otworzyć drzwi kierowcy. Wogóle nie migała ta dioda znajdująca się koło cybantu blokującego drzwi paluchem od środka. Drzw pasażera otwierał ,tylne również. Od środka nie można było również otworzyć drzwi klamką, ten cybant w tapicerce wysuwał się nieco ale drzwi pozostawały zablokowane, nie dało się otworzyć również z kluczyka - zasyfiała wkładka czy coś, zresztą od kupna nigdy nie otwierałem kluczykiem. Zważywszy na moje gabaryty dokonałem sztuczki cyrkowej przełażąc od siedzenia pasażera przez hamulec ręczny i wajchę od biegów na miejsce kierowcy aby choć dojechać na warsztat. Tam majster widać nie pierwszy raz spotkał się z taką usterką próbował otworzyć choć drzwi - nie udało się. Zostawiłem auto, w jakiś sposób mechanik odchylił tapicerkę aby spruć zamek by otworzyć drzwi. Mam wymieniony zamek, drzwi mechanicznie moża otworzyć i zamknąć, wymienioną wkładkę abym moim kluczem zamykał i otwierał moje drzwi. Stwierdzono, że padł moduł, który znajduje się w drzwiach kierowcy. No i teraz w oczekiwaniu na znalezienie modułu mam tak rozwiązane: alarm działa, pilot blokuje i odblokowuje wszystko oprócz moich drzwi, one są otwierane i zamykane kluczykiem, nie działała otwieranie i zamykanie szyby oraz blokowanie i odblokowywanie dzrzwi od wewnątrz z tego pulpitu na drzwiach kierowcy. I tu jest pytanie: co to za moduł, jak on się poprawnie nazywa, ponoć to ten wymontowany a który zamieszczam na zdjęciu. Czy uważacie że diagnoza jest trafna? powtarzam ten moduł ma otwierać / zamykać drzwi kierowcy z pilota, otwierać / zamykać szyby, blokować drzwi od środka.


    Pozostaję czujny....
    Załączone pliki

  • #2
    Jest to moduł bez którego nie działa centralny zamek, elektryczne szyby i lusterka , szyba w drzwiach kierowcy działa tobie ??? , wiązka idąca do drzwi kierowcy sprawdzona ???, ja bym jeszcze spojrzał do modułu komfortu który jest nad nogami kierowcy bo to przez niego radiowo (czyli pilotem) sterowane są wszystkie zamki , możliwe że powstały zimne luty na płytce modułu i tu leży cały Twój problem.
    Z tym modułem przy silniczku szyby drzwi kierowcy to możesz mieć problem jeśli faktycznie jest uszkodzony , jeśli nie był zalany woda to raczej nie będzie uszkodzony .ok

    Po sprawdzaj to .
    Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

    ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

    https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

    Komentarz


    • #3
      No własnie piszę, że nie działa centralny, żadnymi szybami nie da się sterować, bokadą z wewnątrz auta też nie, lusterek nie sprawdzałem ale pewnie też nie. Co wiązki kabli i modułu pod nogami kierowcy to już mam nadzieję sprawdzali na warsztacie, co do zalania wodą, w tą noc była baaaaardzo duża wilgotność powietrza więc może to będzie to? Ogólnie jak niuchniesz z otworu tego wymontowanego modułu czuć jak gdyby spalenizną

      Komentarz


      • #4
        Tez mam ten problem gdzie szukać tego modułu ?

        Komentarz


        • #5
          Tez mam taki problem
          Załączone pliki

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X