Co to za błędy i co oznaczają? - Skoda Octavia 1.6 2004 102km

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zajec1988
    Classic
    • 2023
    • 7

    Co to za błędy i co oznaczają? - Skoda Octavia 1.6 2004 102km

    Witam,
    W mojej Skodzie od 2021 mam cały czas trzy irytujące problemy, które pokazuje mi mój VAG MINI skaner. Co one oznaczają i jak się ich pozbyć?

    Treść błędów:

    16514 4082 P0130 Rząd 1 – sonda 1: awaria obwodu elektrycznego
    00928 03A0 Napęd centralnego zamka drzwi kierowcy – F220
    17811 4593 P1403 Układ EGR, zakres regulacji

    Ostatnio miałem dwa razy sytuację, że podczas hamowania na czerwonym świetle i podczas hamowania, aby przejechać przez "policjanta" całkowicie silnik mi zgasł w aucie.
    Czasami silnik dziwnie pracuje, w senie trzyma wysokie obroty jak stoje na luzie, ale bardzo rzadko.
    Ktoś mi powiedział, że winnym tych problemów może być czujnik położenia wału i czujnik położenia przepustnicy - czy tak może być? Jeśli tak, to jak sprawdzić czy działają poprawnie te czujniki?
    Wcześniej wymieniłem cały układ wydechowy, bo zrobiła mi się dziura przy plecionce przy kolektorze, więc wymieniłem cały układ wydechowy + wymieniłem zawór elektromagnetyczny filtra węglowego, ponieważ stary się zaciął i cały czas był otwarty, a także została sprawdzona sonda lamba i wtyczka i wszystko działa poprawnie.
    Co to może być?

    Dołączam zdjęcia ze skanera VAG MINI tych błędów.

    Czekam na pomoc i możliwość rozwiązania tych problemów.
    Pozdrawiam,
    Mat.

    img-20240627-wa0003_1.jpg img-20240627-wa0002_1.jpg img-20240627-wa0005.jpg
  • mark711
    Rider
    • 2017
    • 266
    • Octavia I combi (1U5)
    • BFQ 1.6 MPI 102 KM

    #2
    U mnie BFQ z gazem.
    ​​​Błąd 16514 występujący na Pb i LPG, zazwyczaj po siódmym uruchomieniu zimnego silnika. Uszkodzony obwód grzałki sondy lambdy pierwszej, w pomiarach wg serwisówki rezystancja była ok, ale komp zgłasza uszkodzenie/zużycie. Mi pomogła wymiana sondy 1, tej w kolektorze wydechowym. Polecam sondę Bosch, były tematy na forum, że inne sondy słabo wypadają.
    Błąd 17811 czeka Cię czyszczenie zaworu EGR, ja czyściłem w WD40 i zmywaczu do hamulców. Na yotube znalazłem jakiś czeski filmik jak zdemontować EGR.
    Na temat 00928 nic nie napisze, tego jeszcze nie przerabiałem.

    Komentarz

    • mark711
      Rider
      • 2017
      • 266
      • Octavia I combi (1U5)
      • BFQ 1.6 MPI 102 KM

      #3
      Wszytko zaczęło się od LPG ;), podczas jazdy ze stała prędkością kilka razy poczułem pojedyncze szarpnięcia. Żeby wykluczyć problemy z instalacją LPG pojeździłem trochę na benzynie i tu jest dramat. Przy jeździe ze stałą prędkością albo przy delikatnym przyspieszaniu silnik zaczyna poszarpywać powyżej

      Komentarz

      • pomylony28
        Ambiente
        • 2012
        • 113
        • Octavia I (1U2)
        • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

        #4
        Sprawdź przewody w przelotce gumowej między drzwiami kierowcy a nadwozie. Jak wszystko tam ok, czeka Cię podróż do wnętrza drzwi aż do zamka z metalu.

        Komentarz

        • mark711
          Rider
          • 2017
          • 266
          • Octavia I combi (1U5)
          • BFQ 1.6 MPI 102 KM

          #5
          Uzupełnienie do 16514, z tym błędem bujałem się z 40kkm, ale szarpania, gaśnięcia, wysokiego spalania nie miałem. U mnie występował w parze z 16555, 16556. Wiem też że uszkodzony czujnik położenia wału korbowego/prędkości obrotowej zgłasza się błędem 16719, ale auto z nim nie gaśnie, tylko mułowato przyspiesza w pewnym zakresie obrotów.

          Komentarz

          • zajec1988
            Classic
            • 2023
            • 7

            #6
            Witam, wracam do Was z rozwiązaniem - wyszło na to, że zawór EGR całkowicie nie działał, przez co sonda lambda wariowała i podawała takie błędy. Po wymianie zaworu EGR na nowy już wszystko idealnie śmiga, nie ma błędów.
            Mam tylko jedno pytanie. Został mi po zamontowaniu wszystkiego taki kabel jak widoczny na zdjęciu w załączniku ? od czego on jest i gdzie go się montuje, bo całkowicie nie pamiętam skąd go wyciągnąłem.... ??
            Załączone pliki

            Komentarz

            • koleś
              RS
              • 2009
              • 2831
              • Fabia combi (6Y5)
              • AXR 1.9 TDI PD 101 KM
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              #7
              Na zdjęciu nie widzę kabla tylko wąż. Pokaż zdjęcie kabla, którego nie wiesz gdzie podłączyć.
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz

              • zajec1988
                Classic
                • 2023
                • 7

                #8
                Chodzi mi o ten wąż co na zdjęciu z numerem 1J0 103 493

                Komentarz

                Pracuję...